problém po výměně čerpadla 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

problém po výměně čerpadla 6911

#1 Nový příspěvek od liborko »

Nechal jsem si teď před STK kompletně zrepasovat a seřídit vstřikovací čerpadlo na mé 6911,po nasazení motor startuje bez problémů okamžitě,a chod motoru se sklidnil v nízkých otáčkách na volnoběh,má celkově "lepší zvuk" na volnoběh a drží otáčky(před opravou byl volnoběh jakoby nepravidelný nevyrovnaný,nebylo to ono) Problém je ale v tom,že po přidávání plynu má motor jakoby "tvrdý,hrubý" zvuk,je to cítit i v sedaččce a kabině takové jakoby vibrace,jakoby byl motor bez oleje na sucho a sem tam je slyšet i jakési poklepkání od motoru,když jsem se rozjížděl.Dnes jsem s tim poprvé vyjel do pole od montáže čerpadla a hned mě ten zvuk zarazil když před opravou čerpadla to nic takového nedělalo. Nevíte někdo kde může být problém? Napadlo mě ještě seřídit vůle ventilů
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#2 Nový příspěvek od dzango »

nezabudol si na olej v cerpadle? lebo mne ked repasovali cerpadlo chlap povedal nezabudni si naliat olej

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#3 Nový příspěvek od liborko »

nene oleje je tam tak jak má být
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#4 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

To bude pravděpodobně si myslím nastavením čerpadla :) Máš asi velkýho fora a tak motor je tvrdší a proto ten zvuk. Zkus s ním kdyžtak hnout ještě někam ale pokad řikáš že startuje dobře a jak motor jde v tahu?

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#5 Nový příspěvek od Brendak »

A seřídil jsi naklonění čerpadla (předvstřik) kapilárou nebo stroboskopem? Nebo jsi to dal do stejné polohy jako před tím? Mám dojem že hřídel ve vtř. čerpadle se časem skroutí. Jestli ti tam dali novou , tak to nebude na tu starou polohu pasovat. Ale každopádně seřídit předvstřik.

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#6 Nový příspěvek od liborko »

Cerpadlo jsem dal do puvodni polohy,udelal jsem si pred sundanim sekacem znacku.Tah to ma a vykon taky,vcera jsem oral u domu pole,delsi cestu jsem s tim jeste nejel pod vetsi zatezi do kopceatd.Co mi cerpadlar rikal tak vevnitr menil snad vse,ale jestli i tu hridel...to bych se ho musel zeptat.
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#7 Nový příspěvek od liborko »

Takze ikdyz jsem dal to cerpadlo do puvodni polohy tak bych mel zkontrolovat predvstrik? V domacich podminkach to nejspis neudelam ze?
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
vendelin
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 21, 2011 1:12 pm
Bydliště: okoli Ceska Lipa

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#8 Nový příspěvek od vendelin »

jestli maš udělaný značky,tak povol čerpadlo a odklon ho od motoru tak milimetr nebo dva,poznaš na značkách kolik si stim hnul,tim trochu zvětšiš předvstřik a motor se stiší,čim je menší předvstřik tim je motor hlučnější ale je pěkně živej akdyž by si ho odklonil od bloku moc tak je línější do otáček ale to uvidiš 8)

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#9 Nový příspěvek od liborko »

děkuji,tak to vyzkouším hned asi zítra po práci nebo v sobotu,a dám vědět
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#10 Nový příspěvek od Brendak »

Předvstřik se dá nastavit i doma. Tady je návod s knížky Opravy traktorů Zetor 2011-6945. Ta kapilára se dá taky udělat doma. Stačí na to tlaková trubka , která jde od vstř. čerpadla ke vstřikovači. Tu uřízneš. A potom nějaké plastové trubičky , které nasuneš na tu uřízlou tlakovou trubku a uděláš tím kapiláru. První válec je ten první od chladiče. :)
IMG.jpg
IMG_0001.jpg
IMG_0001 – kopie.jpg
Až po tomto seřízení bych když tak jemně pootočil čerpadlem , aby neměl motor tvrdý chod. To je můj názor. :zapomel:

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#11 Nový příspěvek od liborko »

Tak jsem zkousel cerpadlo odklonit od motoru o nejake ty milimetry a tak nejak je to furt stejne,jeste si s tim zkusim pohrat..jinak to necham tak jak to je,nejspis je to tim novym nastavenim cerpadla
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#12 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Pokud se ti zdá ,že máš tvrdý chod tak to co tvrdí Vendelín je nesmysl !
Potřebuješ předvstřik zvětšit tedy tlačit čerpadlo směrem k bloku motoru.Upozorniji,že to jde těžko,bez páky to neuděláš a podmínkou je mít uvolněny připevňovací matice M10 čerpadla.Pokud to tak uděláš,stále bude nastavení většinou nepřesné.
Správné nastavení lze dosáhnout pouze pomocí stroboskopu- silně doporučuji - předvstřik se během provozu v podstatě nemění a také se seřizuje jednou za několik let a proto je potřeba to udělat pořádně a ne jezdit několik let se špatně nastaveným předvstřikem.Při výměně čerpadla je třeba rovněž zkontrolovat,popřípadě vyměnit vstřikovací trysky a filtry paliva.

Uživatelský avatar
vendelin
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 21, 2011 1:12 pm
Bydliště: okoli Ceska Lipa

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#13 Nový příspěvek od vendelin »

omlouvám se,napsal jsem to pootoceni asi obracene,ale když jsem nastavil předvstřik u 7011 na 21 stupnu tak byl tvrdej a hlučnej a potom jsem mu ubral na 18,startuje stejně a je při jízdě o dost tiší.to je moje zkušenost,ještě jednou se omlouvam :friends:

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#14 Nový příspěvek od buco »

no pri oprave čerpadla s výmenou ložísk a elementov a zvyšku ti už pôvodne značky nepomôžu ....odporúčam skontrolovať tlak vstrekovacích trysiek na 165 a nastaviť prezápal , ten motor bude tvrdší lebo sú tam nové veci v čerpadle záleži či je rovnomerne tvrdý alebo poklepuje jeden dva valce odporúčam použiť stroboskop ako vravel kolega :)
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: problém po výměně čerpadla 6911

#15 Nový příspěvek od liborko »

Dobře,tzn. ikdyž jsem nasadil čerpadlo zpět na rysku tak mi je to defakto k prdu a stejně je potřeba to celé nastavit a překontrolovat znovu pokud to dobře chápu.Dají se vstřikovací trysky snadno vytáhnout nebo je k tomu potřeba nějaký zvláštní vercajk? Sice čerpadlář mi říkal,že pokud to startuje a funguje tak do trysek nerejpat a nechat tak jak jsou.Ale pokud budu chtít tak mi je seřídí popř.nové za 200,-/ks .Traktor mám asi 5let nemám s tím ještě tolik zkušeností,ani nevím co a jak s tím předchozí majitel dělal nebo nedělal a jak se o to staral,tak se nezlobte za ty otázky :red:
Ten otevírací tlak trysky když se jednou nastaví tak je možné že se za x let za chodu motoru ta nastavená hodnota změní? Tzn.je potřeba ty trysky a jejich otev.tlak po určité době kontrolovat? Případně musí se pak vždy dát nové trysky nebo se dají použít ty staré které se znovu nastaví? Dle knížky opravy traktorů zetor bych ještě zkusil zkoušku trysek, vyzkoušet při nízkém volnoběhu povolovat jednotlivé vstřik.trubky zda poklesnou otáčky a tedy trysky jsou dobré.Pokud nepoklesnou je zkoušený ventil špatný. Kdybych si sehnal stroboskop,je to přesnější než to nastavení tou kapilárou?
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“