Hřídel pedálů !

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Hřídel pedálů !

#61 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som tu bol doteraz cez mobil a az teraz na notasy vidim tie foto vo väcsom. Malo by to byt takto: Obrázek Ta silonova vlozka musi ist medzi tie paky. Paka spojky PTO ide hned ku brzdicke, potom vlozka so silonu a az nakoniec packa brzdy.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Hřídel pedálů !

#62 Nový příspěvek od red.bill »

Lanka přijdou nasadit zevnitř ven(aspoň u 72 to tak vychází). To na ručce máš dobře, to spojkový pak přijde obráceně až přehodíš tu páku... Ale myslím si, že ti tam někdo dal k ručce lanko ze 72 k agru, tam je dlouhý závit na jednom konci. Tady má být závit dlouhý stejně jako u spojky, tak bych ho trochu pokrátil... na to přepákování to pak přijde poskládat, příložka k pružině - páka - táhlo k válci/spojce. Jak má být otočená ta příložka a páka zjistíš až to budeš skládat...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Hřídel pedálů !

#63 Nový příspěvek od dava.vit »

Chlapi díky za foto a upřesnění, zítra nato mrknu a prehodim a uvidime jak to bude chodit. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12827
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Hřídel pedálů !

#64 Nový příspěvek od pavel sk »

Na tej foto co som ti dal tu je akurat opacne ten kotviaci kolik lanka rucnej brzdy . V katalogu je s vnutrornej strany :-/ . Neviem kto to tak dal ale funguje to tak roky a konkretne na tom traktore ta rucna brzda brzdi a chodi na 100%.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Hřídel pedálů !

#65 Nový příspěvek od dava.vit »

Pavle toho, jsem si vsimnul. Když to budu přeskládavat tak to udělám jak to má být a uvidím. Já jsem zmiňoval v příspěvcích předtím, že mi jde tíž i spojka tak uvidím, jestli třeba i toto nepomůže ktomu, aby mě šla lehčeji vyšlapovat...případně zkusím povolit matice na tom gumovém válečku brzdičky protože jinak nevím...ještě mě napadlo odpojit táhlo od páky brzdičky na zkoušku jestli se to nezlepší...

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Hřídel pedálů !

#66 Nový příspěvek od red.bill »

Ruční vypínání nemá nic společnýho s nožním vypínáním... a upřímně bych ti doporučil změnit mechanika, když něco rozebere a nedokáže to ani složit tak jak to bylo zpátky, kdo ví jak je nastavená brzdička atd...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Hřídel pedálů !

#67 Nový příspěvek od dava.vit »

Ja vím že nemá nic společného ale napadlo me to v souvislosti z brzdickou, když se to demontovalo. Ja bych si to bejval udelal sam ale potřeboval jsem toho udělat víc a na některý veci jsem si doma netroufnul...jediny co ted muzu zkontrolovat je nastaveni te brzdicky...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Hřídel pedálů !

#68 Nový příspěvek od dava.vit »

Tak jsem se konečně dostal na předělání páček a bowdenů tak jak mají být a výsledek je paráda. Ruční brzda brzdí na 3 zub a traktor přes kvalt udusím takže supr, vypinani nahonove spojky jde bez vzduchu lehčeji a jak jsem to skládal tak jsem překontroloval nastavení brzdicky a zjistil jsem, ze jsem poprvé blbě měřil protože jsem se tam nemohl dostat posuvkou a bylo to špatně serizeny - moc dotazeny a proto jsem mel tvrdej pedál. Seridil jsem a najednou jde pedál lehceji a kvalty jsou krásně radit. Jediny co, tak vůle mezi packami a loziskem je 3mm a pres serizovaci matice na tahlech to nejde seridit jako kdyby bylo lozisko na dorazu. Je to problém
? Jinak diky moc chlapi. 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“