tlak oleja v motore Z 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#46 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Odpoveď na tvoj problém s vysokým tlakom v zime si si napísal už v predchádzajúcom príspevku. M6AD je letný olej. Preto ti to v lete nerobí v lete problémy. Na zimu by sj m dať M8AD.
Ale ja by som tam na tvojom mieste dal celoročný M8ADX.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#47 Nový příspěvek od maruten1707 »

No to teleso moôžeš kludne vymontovať vyčistiť + vyčistiť aj dierky v bloku a dať nové tesnenie telesa + o krúžok,nič tým nepokazíš ale ako to bolo spomenuté môže tak tlak vysoký po štarte v zime byť a olejom M6AD je dosť hustý asi preto taký tlak a nie je vhodný moc na zimu, a potrvdzuje to čiastočne aj to že v lete to nerobí...zmena na M7xxx ,M8 alebo hocijaký 15W-40 by nemal byť problém,pokial si si na 100% istý že tam bol M6AD a nie M6A! Na druhej strane dobre že to maže horšie ak by kontrolka svietila a tlak malý hlavne za tepla....

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#48 Nový příspěvek od pajik »

No původní majitel mi tvrdil že tam dával M6AD když jsem měnil poprvé koukal jsem na vahadla a nebyl na nich žádný šílený nános bordelu takže asi nekecal a už dvě výměny za M6AD proběhli a zatím jsem nezadrel ... Sice moc nenajedu je ten traktor spíš na důchodě ale olej každý rok měním pro takový svůj osobní klid v duši :smich:

K olejům teď tady studuju specifikace a M7ADS III vs M8AD
M7 je 15W-40
M8 je 15W-50
Z toho co jsem nastudoval cerpatelnost respektive zimní číslo (15W) je stejně ale viskozota (letní číslo) je rozdílná M7 bude řidší oproti M8 při provozní teplotě

Další aspekt co jsem vyčetl tak čím větší rozdíl mezi zimním a letním číslem tím hůře protože olej bude obsahovat více polymerních modifikátoru a bude rychleji degradovat ...

Takže tam asi zkusím nalít M7ADS III je jen o 1kc dražší na litru oproti původnímu M6AD...

Tak snad to nenadělá nějakou neplechu :)

Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#49 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Tak u mě to dělalo zimní období. V -8C° je to jiný. Teď to maže 6-7bar a po cca 20vteřinach to postupně klesne na 3,5bar. Olej M7adsIII.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#50 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele prominte prosim, ze se vmesuji kdyz uz to resim u sebe ve vlakne, ale chystam se do 3011 taky koupi novy budik a mam dotaz.
Je ten olejovy budik kdyz je jen do 6ti atmosfer odolny, kdyz to treba chvilkove vyleze na 7 nebo vic?
Chtel bych na nej napojit vzduch, serizen regulator presne na 6, ale nekdy nez to odfoukne ujazuje budik lehce pres 6, a to jeste muze mit od vyroby treba minusovou odchylku.
Takze pak bych musel naladit podle noveho budiku treba na 5,5.
Nebo co doporucujete? Napadlo me napojit ten budik na mazani a na vzduch dat kontrolku, ale i olej muze nekdy vylezt pres 6 v zime, zvlast kdyz tam mam plnoprutokovy filtr, a tam vim, ze to zde.mnozi z vas resili ze v zime vyskoci na par vterin i na 7-8.
Dekuji
A jeste malickost, vyfotil by mi orosim nekdo ten novy budik podsviceny v noci bez blesku? Dekuji
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#51 Nový příspěvek od pavel sk »

U majora je tlak vzduchu predpisany kedy odfukne regulator 5,9 -6. Nam doma 69-tka odfukuje uz pri cca. 5,6-5,9 (podla budika v traktore) a s brzdenim neni problem. Je pravda ze mame vlecku brzdenu len jednym vzduchovym valcom na naprave a uz pri 4,5 to brzdi s furov dreva bez problemov. Predtym sme mali vojensky valnik A3V s plachtov (tahali ich V3S-ky). Tam tie dve napravy tiez v pohode ubrzdila. Takze ak na regulatore uberies slabu 1/4 otacku na regulacnom srobe, nic sa nestane tomu novemu budiku.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#52 Nový příspěvek od Lukashil »

Tak ja u 16145 mam jen na 4,5 a brzdi perfektne, ale zajimalo me to i kdybych to napojil na to mazani, kdyz to vylitne pres 6 zda to neco odnese, nebo jen rucicka zajede za stupnici, nebo se v nem neco ohne a bude po ftakach.
Snad kdyby nekdo mel tlakomer do puvodniho budiku koupim ho a nemusim menit cely budik
Stydím se za tuto zem

Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: tlak oleja v motore Z 4011

#53 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Lukashil píše: ned lis 27, 2022 11:54 am Pratele prominte prosim, ze se vmesuji kdyz uz to resim u sebe ve vlakne, ale chystam se do 3011 taky koupi novy budik a mam dotaz.
Je ten olejovy budik kdyz je jen do 6ti atmosfer odolny, kdyz to treba chvilkove vyleze na 7 nebo vic?
Chtel bych na nej napojit vzduch, serizen regulator presne na 6, ale nekdy nez to odfoukne ujazuje budik lehce pres 6, a to jeste muze mit od vyroby treba minusovou odchylku.
Takze pak bych musel naladit podle noveho budiku treba na 5,5.
Nebo co doporucujete? Napadlo me napojit ten budik na mazani a na vzduch dat kontrolku, ale i olej muze nekdy vylezt pres 6 v zime, zvlast kdyz tam mam plnoprutokovy filtr, a tam vim, ze to zde.mnozi z vas resili ze v zime vyskoci na par vterin i na 7-8.
Dekuji
A jeste malickost, vyfotil by mi orosim nekdo ten novy budik podsviceny v noci bez blesku? Dekuji
Ahoj Já mám z Tatry 16Barovej

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“