Ruční brzda zetor 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hozzzi
Příspěvky: 1067
Registrován: pon zář 19, 2011 7:19 pm
Bydliště: 73994

Ruční brzda zetor 6911

#1 Nový příspěvek od Hozzzi »

Zdravím, pánové mám takový menší problém, když zatahuji ruční brzdu na traktoru behem zatahování se nic nedeje a až na poslední milimetry chodu se kolo prudce zasekne. Neví někdo čím to je?

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: Ruční brzda zetor 6911

#2 Nový příspěvek od liborko »

Nebudu zakládat nové téma a využiju tohle. Zná někdo postup jak správně seřídit ruční brzdu? Mě totiž vůbec nebrzdí,byl jsem na technické a ručka na válcích vůbec nebrzdila,za nožní brzdu mě pochválil ale ručka katastrofa.... :nene: Páka ruční brzdy mi jde zatáhnout na třetí zub,pravá strana trošilinku brzdí a je vidět že pás se k bubnu jakštakš přitahuje,ale pás na levé straně vůbec,když dotáhnu na pásu shora v kabině matici až na doraz tak furt strčím mezi pás a buben prst tzn.kde může být problém? Ležel jsem pod tím celé dopoledne a akorát ze mě padaly sprostá slova.Kdyby někdo věděl přesný postup jak to seřídit kde začít a co a jak nastavit,byl bych rád za pomoc.
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Ruční brzda zetor 6911

#3 Nový příspěvek od radas »

budto je to špatně složené takový ten trojuhelníkový plech je naopak , nebo vydrolené obložení pásu. pokud se nemýlím tak na táhle k brzdám se to seřídilo aby pás byl na obou stranách stejně - při odbržděném traktoru a potom se dotahují ty táhla shora tak dlouho dokud nebrzdí oba kola stejně / posuzoval jsem to bržděním na škváře :)

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Ruční brzda zetor 6911

#4 Nový příspěvek od Franta.cz »

liborko píše:když dotáhnu na pásu shora v kabině matici až na doraz tak furt strčím mezi pás a buben prst tzn.
http://nahradni-dily.kubikzetor.cz/kata ... a-6/?p=140
Na diferáku zezadu je přišroubovaná konzola pásu.Zkus ji povolit třeba máš vypadenej některej z těch válečků poz. 13.Jinak bude muset portál dolu.

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: Ruční brzda zetor 6911

#5 Nový příspěvek od liborko »

Zezadu jsem měl ten dekl odšroubovaný co drží na těch čtyřech šroubech,ale vytáhnout to nešlo,jen trochu povytahnout,takže tamtudy nešlo nic vidět dovnitř. My jsme loni dělali komplet brzdy,portaly byly dole,dávali jsme vše nové,určitě jsme to složili správně :zapomel: Když jsem pod tim ještě dnes odpoledne ležel tak jsem zjistil jednu věc,že když mám zatahnutou ručku na těch třech zubech,tak jak jsou zespod ty ovládací tyče které vedou na každé straně dovnitř do skříně na ty pásy,tak na pravé straně tyč byla napnutá a na levé straně byla podezřele volná,je na ni štelovací matice a kontramatice,kterou jsem to chtěl tedy zkusit došponovat,ale ani zaboha nešla povolit. Zitra ji zkusim nahřát a povolit a zkusim tu ovládací tyč došponovat,možná že je problem v tom. No a jestli bude muset jit nakonec portal dolů tak mě picne :(
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Ruční brzda zetor 6911

#6 Nový příspěvek od staník »

Pokud si trochu pamatuju tak nahoře se pás nastavuje.řekl bych že tak aby jako by plul pěkně kolem bubnu a dole na těch táhlech nastavuješ brždění.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Ruční brzda zetor 6911

#7 Nový příspěvek od STEEL »

helůe a jenom taková blbá otázka máš tam tu dystanční trubičku? viz obrázek

Obrázek
image
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Ruční brzda zetor 6911

#8 Nový příspěvek od konesak »

Portál shazovat na tu kompletaci ruční brzdy nemusíš, jde to smontovat přes to zadní okýnko a horní okýnko kde se šteluje ruční brzda - nedávno jsme to dělali na obou stranách ve třech lidech a dalo to teda zabrat, ale nakonec se povedlo. Jinak jsem měli shozenou kabinu, takže tam byl kolem docela dobrej přístup - návod co mi poslal JardaP:

JardaP
Předmět příspěvku: Re: Modrý Zetor 6748Napsal: úte bře 06, 2012 10:22 am

No začneš tím, že prvně nasadíš zpět vypadané válečky do té ovládací páky a pásu brzdy. Potom sundáš ze štelovacího šroubu obě matky a tu vymezovací trubku, která je zavěšená na pérku, pak vrátíš jenom jednu matku, aby ti šroub nemohl vypadnout. Pak si pás uvážeš na provázek, tak aby šel potom lehce vytáhnout, za spodní konec pásu, kde prochází váleček a provaz si protáhneš do kabiny. Jako další odpojíš táhlo u pedálů a vytáhneš ho co nejvíc dopředu, tím se ti nakloní ta ovládací páka, takže máš jeden váleček výš a druhý níž. No a teď si někdo vleze do kabiny a pomocí provázku přizvedáva ten pás a druhý tam dává to okénko. No a když tam nasadíš to okénko, tak táhlo zatlačíš dozadu aby válečky zapadly kam mají, vytáhneš provázek, nasadíš zpět tu vymezovací trubku s pérkem a jako poslední dáš zpět matky a sešteluješ pás a můžeš brzdit. Doufám, že si to pamatuji dobře, protože jsem to dělal naposledy před čtyřma rokama, ale snad jo. Tak ať se ti to povede.

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: Ruční brzda zetor 6911

#9 Nový příspěvek od liborko »

konesak: vypadá to zajímavě,ale já jsem docela nervak,na to bych asi neměl nervy, asi bych radši shodil portal dolů :)
steel: jojo je tam
Jinak to ovládací táhlo na obr.co sem dal steel č.6 jsem dnes přitáhnul maticí č.15 a je to furt stejné,neleze mi to do hlavy.Tou vrchní maticí na obr.č.18 jsem to při zatažené ručce na třetím zubu dotáhnul na max.a stejně je pás na bubnu furt volný a jde pod něj strčit prst,kdežto na pravém kole je pás krásně přitažený-tam je to v pořádku a brzdí to jak má.
Musí být někde něco vypadlé vevnitř.To táhlo č.6 nejspíš né pač je v tom trojuhelnikovém plechu č.5 zajištěno závlačkou.Myslel jsem ten dekl č.1 že může být cosi vypadlé na tom háku,ale když jsem ho včera povolil z těch čtyř šroubů tak tam drželo a nechtělo jit ven.Vykopal jsem v pc fotku jak jsme opravovali brzdy cca před rokem a mám tu levou stranu vyfocenou
Obrázek
Obrázek
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Ruční brzda zetor 6911

#10 Nový příspěvek od radas »

no nevím po rozkliknutí na mě vyběhly hanbaté fotky :-/

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: Ruční brzda zetor 6911

#11 Nový příspěvek od liborko »

nene fotky fungují,nešlo mi to sem vložit přímo přes forum,je to přes pixhost a ty nahaté baby to je děs,dneska kde klikneš na internetu tam na tebe vypadne nahatá baba :vztek:
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Ruční brzda zetor 6911

#12 Nový příspěvek od STEEL »

taky de o to jestli máš ten trojuhelníkovej plech danej dobře on není na obouch stranách stejnej takže není jedo jak ho tam dáš
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Ruční brzda zetor 6911

#13 Nový příspěvek od radas »

mě to směruje sem :-/ http://www.pixhost.org/show/2763/147287 ... e-0023.jpg o tom plechu jsem psal dřív taky jsem ho dal naopak

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Ruční brzda zetor 6911

#14 Nový příspěvek od STEEL »

mě se zobrazí to samý jako tobě radas
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
liborko
Příspěvky: 630
Registrován: čtv srp 09, 2007 10:34 pm
Bydliště: --Havířov--

Re: Ruční brzda zetor 6911

#15 Nový příspěvek od liborko »

musite kliknout na ten modrý nápis nahoře "continue to your image"
--Zetor 6911 r.v.1/1979--

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“