Ruční brzda zetor 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
mysak1
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 21, 2016 7:09 pm
Bydliště: Praha,Mirotice

Re: Ruční brzda zetor 6911

#46 Nový příspěvek od mysak1 »

omlouvám se teď to po sobě čtu místo řízení samozřejmě brzd.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ruční brzda zetor 6911

#47 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie tiahla byvaju nastavene od vyroby a neni ich potreba prestavovat pokial sa do nich niekto nepostara a nerozladi ich. Zvyslu polohu zvyslej paky najlepsie poznas podla toho, ked tie tiahla vpredu odystis a odpojis od taznych pak. Ked su odpojene, tak sa zvysle tiahla ustavia zvyslo a pas je v odbrzdenej polohe. Tazne packy na hriadeli ktora ide skrz prevodovku musia byt v odbrzdenej polohe a podla toho sa pozna rozdiel dlzky tiahel. Pokial sa nekryju, tak aby sa dali bez natiahnutia spät zapojit, tak vtedy ich treba doladit.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Ruční brzda zetor 6911

#48 Nový příspěvek od red.bill »

Prostě je seřiď tak aby byly úplně na dorazu tj. když táhlo odpojíš nepůjde už víc zastrčit do rozvodovky.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Ruční brzda zetor 6911

#49 Nový příspěvek od fikejz »

Teď jsem řešil stejný problém, někdo měl kdysi potřebu na ruční brzdě takhle upravit (odříznout jednu stranu vidličky dole) páčku brzdy (katalogové číslo 57116726 na rozkresu ND na pozici 37 na obr. 27/38) Obrázek výsledkem tý kutilský snahy, bylo časté praskání lanka. Protože jsem nesehnal stejnou použil jsem 69112747, která je o 4mm širší a není rovně - horní stranu páky má zakloněnou cca o 15°vzad. Zúžil jsem ji a vyrobil nový, kratší přední díl táhla (katalog. číslo 95 2913) tak abych ono zaklonění eliminoval.
A pak začalo drbání, protože jsem nastavil táhla moc krátký a dopředu ručka skoro nebrzdila a vzad hodně. Po řádném přečtení fóra především předchozího příspěvku od red.billa jsem je prodloužil a brzdy seřídil pouhým utahováním matek 5 a 6 na obrázku od mysak 1. A teď už brzdí smykem i při jízdě vpřed a dozadu jen o máloco víc! Jen je potřeba dát bacha ať nespadne klíč (ani nic jinýho) do portálu, blbě se to vytahuje ven! :)
Takže pánové (pavel sk a red.bill) velký dík za rady! 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Ruční brzda zetor 6911

#50 Nový příspěvek od pavolmakys »

Mne to zas ocividne slabsie brzdi smerom dozadu. Na jednom kolese mi zacal tiect valcek, takze to musim rozobrat tk sa pozrem aj na tu rucnu.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

SolanoZ
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 28, 2022 12:56 pm
Bydliště: Taneček

Re: Ruční brzda zetor 6911

#51 Nový příspěvek od SolanoZ »

Zdravím,
koupil jsem svůj první traktor Zetor 5711 a první věc co potřebuji vyřešit je nefunkční ruční brzda.
Problém je, že s ní nejde hnout ani o milimetr. Páka ručky je na podlaze (tzn. "vypnutá") a ani silou velikou s ní nehnu.
Zkusil sem kapnout trochu oleje do bowdenu co vede od brzdy, to nepomohlo.
Jak postupovat? Diky!

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Ruční brzda zetor 6911

#52 Nový příspěvek od staník »

Koukni se dolu a pokud to tam bude chodit tak dáš novej bovden. Nic jinýho ti nepomůže - teda pokud to nerozchodíš.
Bovdenů je tuším několik druhů a na čtyřicítce třeba máme táhlo z kulatiny. :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ruční brzda zetor 6911

#53 Nový příspěvek od pavel sk »

Začal by som pekne od páky ako pise Stanik 8) Ci chodí ľahko samotná páka na rohatke a či je pohybliva aj zapadka, lebo už som videl že namiesto čapu so segerkou tam bola len sroba zatiahnutá na fest. Ďalej by som pozrel lanko a hlavne či sa dá stlačiť pružný člen na dolnom konci lanovodu. Ďalej či sa na prepakovani dole nič neprie do seba lebo tie páčky a tiahla sú tam dosť na tesno. A potom by som pozrel stav tiahla pre ovládanie vzduchových bŕzd prívesu. Na tom tiahle musí byť na konci pružina s miernou vôľou.

SolanoZ
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 28, 2022 12:56 pm
Bydliště: Taneček

Re: Ruční brzda zetor 6911

#54 Nový příspěvek od SolanoZ »

Děkuju kluci za pomoc.
Ano, dole to je pohyblivé a páka je také OK. Takže jsem objednal nový bowden 8)

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Ruční brzda zetor 6911

#55 Nový příspěvek od pavel233 »

Dobrý večer všem. Po prostudování tohoto tématu jsem zjistil že jsem si u Z 6911 nastavil ruční brzdu špatně i když ji zatáhnu na třetí zub rohatky kola brzdí obě stejně a motor se mi při zařazené 1 zadusí. Jedná se mi o to že jsem v podstatě vyrušil pružný člen. Protože na třetí zub rohatky páku zatáhnu jen taktak a na další zub už ne. Chci se zeptat jestli stačí povolit lanovod a doseřídit pásy a ovládání brzdiče přívěsu nebo ovládání brzdy přejít komplet podle výše popsaného postupu jako když je to totál rozházený. V případě druhé varianty by mě zajímalo v jaké poloze když je odbrzděno má být páčka na pravé straně převodovky (jestli kolmo nebo spodem nakloněna dopředu nebo dozadu, našel jsem tu v sekci ruční brzda Z 7211 že v zatažené poloze má lano a páčka svírat cca 90 C° ale tam je to jinak). Pružný člen je funkční lano chodí volně je tam cca 3/4 roku nové. Děkuju za rady.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ruční brzda zetor 6911

#56 Nový příspěvek od pavel sk »

Lanko si nastav tak aby sa na prvom zube ten pruzny clanok len mierne napruzil. To ze ti to na tretom zube uz brzdi fest je v poriadku. Ak si tu niekde cital navod ako nastavit brzdy, tak by si sa docital ze aj pasy vzadu sa nastavuju na prvom zube. Na tretom je uz traktor zabrzdeny. So 72 by som to neporovnaval. Tam su ine prepakovania a ine dlzky tiahel s clankami priamo na tiahlach.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ruční brzda zetor 6911

#57 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jak sundat ty páky z hřídele co vede skrz převodovku? Jsou přirezlé a drží jak čert. Stahovák na ložiska co mám tam nejde kloudně použít. Nemáte nějaký fígl jak na to? Švajc nemám a horkovzduška je na to slabá....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Ruční brzda zetor 6911

#58 Nový příspěvek od red.bill »

Tohle nikdy nepřirezlo, vždyť to konzervuje olej z převodovky... Buď opatrně nahřát a nějak je odpáčit, nebo sundat dekl z převodovky, odjistit brzdičku a na jednu a druhou stranu vytlouct hřídel tak abys to srazil dolu.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ruční brzda zetor 6911

#59 Nový příspěvek od pavel sk »

Toto je naozaj kus kuriozny pripad. U nas to nezatuhlo ani na tych co jazdili v hnoji v ZV. Vacsinou je to tam vymastene s kazdej strany. Poodystuj segerky, riadne ocistit, okefovat drotenou kefou, prestriekat riadne WD-ckom alebo niecim podobnym, dve kladiva a riadne to oklepat. Moze byt ze ak mas vytahane drazky v packach a klinky tak ta aj tie mozu drzat.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Ruční brzda zetor 6911

#60 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kuriozita protože ten traktor víc jak 20 let stojí. Převodovka je zespod suchá jak pepř...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“