odpojeni bodiku tlaku oleje

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

odpojeni bodiku tlaku oleje

#1 Nový příspěvek od Jan_2 »

Zdravim,

delam ted rekonstrukci elektroinstalace v Zetoru 6911 a potreboval bych odsroubovat tu trubucku , co je k tlakomeru oleje - muzu, nebo se pak neco bude muset stelovat, nejake tesneni ... ? A pokud se to muze odsroubovat - je to lepsi u budiku, nebo u te spojky nad podlahou ?

Diky.

Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#2 Nový příspěvek od gbelec petr »

nic se nestane..

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#3 Nový příspěvek od Jan_2 »

Dik.

Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#4 Nový příspěvek od CBS »

menej ti bude zavadzať trubka ak ju odpojíš od manometra, pri povolovaní si založ kľúč aj na závit manometra, aby si ho náhodou pri povolovaní nepretočil.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#5 Nový příspěvek od Brendak »

Nechci zakládat nové téma. Jedná se o trubičku k budíku tlaku vzduchu. Před rokem jsem koupil v Brně novou , ale je na Z 6911 kabrio. Takže je krátká. Kde se dá koupit taková trubička jako polotovar? Natvaroval bych ji podle potřeby a nechal napájet mosazí koncovku , nebo bych jen prodloužil tu co mám.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#6 Nový příspěvek od feki »

ja mam pocit ze je uplne jedno akym sposobom sa tam ten vzduch dostane 8) ci rurkou alebo len nejakou gumenou hacikou len bacha na to co sa tu uz pise, o tom pretoceni... ja som tak pobabral novy manometer ;-)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#7 Nový příspěvek od CBS »

Keď som zháňal tlakové trubky ako polotovar, nikto nejavil záujem o maloobchodný predaj. možno by si niečo schopné našiel na šrotovisku, alebo dokúp gumenú hadicu. Ja som riešil napojenie manometrov PVC trubkou, dá sa kúpiť rovnakého priemeru ako ocelová trubka a predávajú ktomu holandre, kužele aj vložky.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#8 Nový příspěvek od Brendak »

Asi uříznu starou trubku nad dírkou , která se v ní udělala. A nadpojím to tou novou trubkou. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#9 Nový příspěvek od staník »

Taky můžeš na vzduch použít hadici kterou koupíš třeba na kyslík a nebo jinou která snese tlak a tou nastavíš tu trubku která praskla. K budíku použiješ kus tý trubky co tam byla s tou převlečnou maticí.
Spíš dávej pozor kudy to táhneš aby se to nedotýkalo třeba toho lanka na ruční plyn. Taky zdrsni plochu na které budeš utahovat hadici na trubce aby to neklouzalo a použij nové pořádné spony,žádnej šrot.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#10 Nový příspěvek od Brendak »

Toto řešení mě taky napadlo , ale nakonec použiju od budíku dolů tu novou trubku. Ta stará byla nějaká obroušená asi od toho lanka ručního plynu. A to co chybí udělám z té staré. Už jsem na tom začal dělat , tak snad to klapne.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#11 Nový příspěvek od Brendak »

CBS píše:Keď som zháňal tlakové trubky ako polotovar, nikto nejavil záujem o maloobchodný predaj. možno by si niečo schopné našiel na šrotovisku, alebo dokúp gumenú hadicu. Ja som riešil napojenie manometrov PVC trubkou, dá sa kúpiť rovnakého priemeru ako ocelová trubka a predávajú ktomu holandre, kužele aj vložky.
Nedá mi to. Kolik stála PVC trubka a příslušenství pro napojení k mamometru a k rozvodu vzduchu?

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#12 Nový příspěvek od CBS »

Priznám sa, že si nepamätám, ale sú to korunové položky. Celá trubka môže stáť okolo 100Kč, ja som potreboval aj vsuvky a T tie pekne dvíhajú cenu.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#13 Nový příspěvek od Brendak »

Hledal jsem na internetu jak propojit hadičku s tlakoměrem a nic tam není. A propojit to hadičkou jak píše Staník mám trochu strach , aby to neucházelo. Nebo aby se hadička nestáhla dolů. Přeci jen jsou to brzdy.

Tu novou trubičku jsem ve dvou místech možná neuváženě narovnal. Byly na ní dva zbytečné pravoůhlé ohyby. A ted´ mě to hlodá jestli jsem ji tím nezeslabil. Aby časem nepraskla.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#14 Nový příspěvek od Pavel »

mozna tu trubku najdu na pude ja tam dal cidlo a trubku jsem vyndal jinak sme tam davali tlakovy hadice co sou na hidrauliku

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: odpojeni bodiku tlaku oleje

#15 Nový příspěvek od CBS »

Tak sa mi to podarilo vygoogliť, nie je to PVC, označenie to má PA trubka http://www.mateza.cz/pdf/140105.pdf

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“