STK - traktor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: STK - traktor

#691 Nový příspěvek od DYK »

:smich: Na těch poplatcích je jasně vidět, jak je živí ta výroba nových traktorů. To celé co jsi popsal a jak to zde čtu mi přijde takové celé "slovenské". Co šlo legislativně zkurvit, to dotáhli k dokonalosti. Úřad si mne ruce, " to mi nééé, to výrobce!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: STK - traktor

#692 Nový příspěvek od Peter768 »

Zástupca zetora na SK mi do telefónu povedal, že zetor nechce podporovať opravy starých traktorov, ale predaj nových... :vysmech: tak šup šup do predajne, a domov už na novom zetore :smich: :pistol:
No a ak by ste si mali kúpiť novýtraktor, bol by to zetor? Asi nie, že...? :shock:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: STK - traktor

#693 Nový příspěvek od DYK »

V žádném případě!!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: STK - traktor

#694 Nový příspěvek od jafi »

To: DYK

Nemysli si ze v CR je to nejake ine. Robíme cca 4 roky rozne nakupy a obchody v CR s ktorymi su spojene rozne legislativne nalezitosti a tiez to nieje med lizat.
Myslim ze to je uz trosku globalne. Pisat ze to je take,, slovenske,, mi pride trochu naivne.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: STK - traktor

#695 Nový příspěvek od DYK »

Nezobecňuj. Až za slovenského vedení se zavedli poplatky jak praśe a zrušila legální a bezproblémová záměna motorů. Jen to potvrzuje co tvrdím a někteří neradi slyší: Slovensko je hrob Zetoru už od roku 1981. Takže budeš-li se držet jen Zetoru a ne globalizace třeba to uznáš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: STK - traktor

#696 Nový příspěvek od chuck77 »

Lukashil píše:DYKU je to marné, já se ostrým dopisem pustil až do samotného vedení firmy a bylo mi řečeno něco ve smyslu že ZETOR živí prodej nových traktorů a ne že na sebe berou riziko jakékoliv amatérské přestavby.
a právě to riziko je spoplatněno tak vysokou částkou i když si pak do toho vyjádření napíšou že za nic neručej.
tak jsem asi hloupej ale sám to nechápu.


a taky mi bylo řečeno že to vyměňování motorů není vyloženě zakázáno, ale pouze nevydají kladné stanovisko.
jinými slovy kdo si to zařídí obálkou má vyhráno. :friends:

na ministerstvu dopravy i ve vývojovém ústavu traktorů mi byl ovysvětleno že bez vyjádření zetoru si to taky na triko nevemou a nová homologace byť drahá jako sviňa by byla možná pouze za splnění současných podmínek na emise, brzdy, hluk, atd atd...

takže jedině to zkusit na veteránské papíry ale to ti nikdo přesně nevysvětlí jak funguje.
ovšem pokud tak jak si myslím já, tak už je jedno zda zapisují že máš 7211 nebo 7745 :-)
Hm, psát privátnímu výrobci a "ostrým dopisem" mu vytýkat, že se chová logicky/ekonomicky a nehorázně zpoplatnil cár zbytečnýho leč na ouřadě nezbytnýho papíru na starej dreck a de facto nás nutí kupovat nový traktorskládačky s motorem Deutz mi přijde hodně ujetý...co odepsali????.....pak psát na MD a VÚ a v podstatě zjistit, že se po celým únavným kolečku vracím zase na začátek - a to k ouřadovi za přepážkou na ouřadě, kterej z toho má čurinu, tak to mi přejde naprosto k ničemu........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: STK - traktor

#697 Nový příspěvek od pajik »

Jinak s veteranskejma dokladama je to problem musi ten traktor bejt ve 100% stavu a nesmi bejt vyuzivan k praci... Hlavne se delaji kazdy rok retestace ted nove po dvou letech a kdyz nebude stroj vyhovovat uacne nekde rezatet nebo to bude nekde ponicene nemuseji testaci dale prodlzzovat... Potom je asi 3 roky zpátky problem ze vsechny vozidla s hydraulickymy brzdami musi mit protokol ze specializovane dilny ze to brzdi jak ma... Defakto rok od roku sprisnuji mam ma veteranskejch dve motorky a chtel sem dat i traktor a kdyz jsem to probíral s veteran klubem bylo by to knicemu...

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: STK - traktor

#698 Nový příspěvek od chuck77 »

nesmí být využívám k práci...takže obejítí normálních SPZ přes veteránské se míjí účinkem............
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: STK - traktor

#699 Nový příspěvek od pajik »

U traktoru ano jento blbost davat na zelene znacky... Hlavne udrzet to ve 100% stavu a jeste stim jezdit po poli nedejboze v lese asi ani nejde

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: STK - traktor

#700 Nový příspěvek od jafi »

To: DYK

Ja mam na to iny nazor. Mysliet si ze takpovediac za to moze Slovensko je trosku ,,ujete,,.
Na chod celeho podniku vplyva neskutocne vela veci a aspektov.
My ako amateri co do hlbky nevideli si mozeme mysliet vselico.
Hadam nemusim vytahovat stare hriechy po 1. svetovej vojne keď sa zo Slovenska stavala jedna hladova dolina a kto za to mohol? Apriori Česko? alebo ludia vo vedeni statu?
Tymto koncim aby som tu nebol mimo temu.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: STK - traktor

#701 Nový příspěvek od Lukashil »

každopádně to nic nemění na tom že koupit si nový traktor u zetoru je jen přidělání si starostí do budoucna až nebude např. na motor něco k sehnání a jinej kterej by tam stopro pasoval nepůjde řešit papírově.....

Takže zetor už nikdy více.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: STK - traktor

#702 Nový příspěvek od DYK »

Jafi, aby bylo jasno, já nemám nic proti jednomu každému Slovákovi co sem píše, ale pamatuju převod
výroby Crystalů do Martina, vzpomínám i na dobu, kdy tyto traktory přišli o název Zetor a proč. To vše před rokem 89. Takže není třeba zacházet až k první světové kdy to se Zetorem nemělo nic společného. Já se stále držím nedávné doby a konkrétního případu. Já bohu žel a aniž bych to myslel na tebe či kohokoli zde budu i nadále tvrdit, přeneseně řečeno, jak sáhne Slovák na Zetor, je po něm. Teda po Zetoru. To nemluvím o vybavení fabriky. Kam se podělo vybavení gumárny? Kam se podělo vybavení elektrodílny? Proč se přístrojovky vozí na montáž ze slovenska? A proč obutá kola odtamtéž? Má se udělat 50 ks. traktoru, no jo, ale co když přijde 48 přístrojovek. Jo kamaráde, možná by ses divil, co se na té montovně Zetor děje.
Kdosi se mě zde před rokem možná dvěma snažil vysvětlit, že "dneska" to tak je, že se posváží komponenty na jedno místo a tam se to smontuje. Dodnes si myslím, že je to tak špatně a uběhla nějaká doba a najednou se výrobci snaží dostat výrobu dílů co nejblíže finální výrobě. Hatat ten odlévá, kuje, kalí, válcuje a obrábí na místě, přesně jak to měl Zetor. Je proto Hatat špatný? Nevým, ale při výběru traktoru bych ho upřednostnil před Zetorem. Jako vtip považuji nákup traktorů TYM s nálepkou Zetor. Ničím jiným se neliší. To si raději pořídím originál, jsou tam větší cenové možnosti a mohu volit i manuál, nejen hydro.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: STK - traktor

#703 Nový příspěvek od chuck77 »

Vždycky mě tydle debaty pobavěj...vždycky...............fascinuje mě to, jak někdo tady prezentuje že tendle ten stroj jo a támdle ten ne a tendle nikdy.......nedá mi to se poptat, zda-li tady někdo nakupuje traktor co rok nový že má takový zkušenosti a může říct Zetor NIKDY.....ale to je každýho boj.......podle mě obvykle tydle řeči vedou ti, co mají doma nějakou otlučenou 6911 z restitucí a rozumujou o tom, že novej stoj z Brna je srágora....fakt k pobavení........podle mě kdyby dotyčný vyměnili svoji x-letou otlučenou pastoušku za něco novýho tak přestanou psát takový chujoviny :D
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: STK - traktor

#704 Nový příspěvek od DYK »

Já bych klidně tu svoji otlučenou pastoušku vyměnil, ale určitě ne za Zetor. Ten totiž už přišel i o to, čím dominoval a za tu cenu Zetoru se dá i díky dealerům dnes už koupit prostě "jiná" technika.
Taky se bavím vždy, když něco okomentuješ. Jen by to chtělo trošku více odvahy namísto Ti a Oni.
Ale jsem rád, že mám UŘl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: STK - traktor

#705 Nový příspěvek od chuck77 »

Bych vyměnil.........To je hlavní.....jak se říká, za peníze v Praze dům, ale to je dlouhou debatu........Každý má na výběr zda-li skládačku z Brna anebo skládačku od jinýho výrobce..........ale to je jen taková hospodská rozprava o ničem.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“