měrka nádrž

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paroh
Příspěvky: 79
Registrován: čtv bře 17, 2011 1:47 pm
Bydliště: Karlovarsko

měrka nádrž

#1 Nový příspěvek od paroh »

Prosím o radu, či pomoc. Kdysi tady na fóru byly fotky měrky na množství nafty v nádrži. Už to hledám druhý den a pořád se nedaří.
dík

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: měrka nádrž

#2 Nový příspěvek od DYK »

Ahoj, no mám obavy, jestli jsme o tyto data nepřišli při pádu, ale jistý si nejsem a taky si na to vzpomínám. Byly zde popsané měrky jak na větší tak menší nádrž, někteří to měli udělané jako spojené nádoby do hadičky a podobně. Byly to originálky, ty měrky, žádný jak si to kdo ocejchoval. Tam je blbý ta šikmá stěna nádrží a každý litrový údaj má jinou vzdálenost od konce měrky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
paroh
Příspěvky: 79
Registrován: čtv bře 17, 2011 1:47 pm
Bydliště: Karlovarsko

Re: měrka nádrž

#3 Nový příspěvek od paroh »

jojo, přesně tak, ta vzdálenost není snad uměrná litráži, ale moc už si to nevybavuji.
Myslím si, že to snad bylo někde buď v technických problémech a nebo ve vlákně 2011-4011, ale tím si nejsem jistý. Tak snad to někdo někde vyštrachá a nebo doplní.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: měrka nádrž

#4 Nový příspěvek od DYK »

Je to špatný :'( Já nenašel nic. Přitom to, co zde bylo nemělo chybu a já vůl si to neupožil, ale třeba někdo jiný ano!! Byly to dvě fotky na dva obsahy nádrží URl a domalované koty s mírama, prostě jen opsat a vyrobit. A kdo ví, jestli to sem dokonce nedával Luboš. Toho je taky věčná škoda. Nikdy, NIKDY nekecal, co napsal, sedělo. Určitě sem chodí na čumendu tak že ho zdravím. Ty origo měrky ale bude určitě někdo mít. Jeden třeba tu a druhý onu, je to jen o ochotě to sem dát. Je nás tu tolik, že to by bylo aby to nebylo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: měrka nádrž

#5 Nový příspěvek od Fidlla »

Zeptám se-má 6911 a 6718 stejnou nádrž obsahově???
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: měrka nádrž

#6 Nový příspěvek od Brendak »

http://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?f ... iva#p30323 Tady je měrka na 6911.

Pro Fidlla: Je tam taky dole něco o nádrži 57 a 69.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: měrka nádrž

#7 Nový příspěvek od Fidlla »

Tak nadrž sedí 6718 a 6911 je stejná, měrku mám hotovou-dřevěnou....

Obrázek
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
paroh
Příspěvky: 79
Registrován: čtv bře 17, 2011 1:47 pm
Bydliště: Karlovarsko

Re: měrka nádrž

#8 Nový příspěvek od paroh »

excelent 8) 8) :friends:
Díky

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: měrka nádrž

#9 Nový příspěvek od Brendak »

Ještě přidám kopii. At´ je to komplet. :typek:
Merka.jpg

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: měrka nádrž

#10 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak to by se dalo celkem snadno vyrobit z plechu třeba síla 3 mm. Kopíruju si ten obrázek a až budu mít malinko času, nakreslím to do Topsu a prostrčím vysekávačkou, co to namačká. Jak bude měrka vypadat. Akorát ty čísílka, ty budu muset naprogramovat důlčikem, no uvidím co z toho vyleze. :co?:

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: měrka nádrž

#11 Nový příspěvek od Brendak »

:ano:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: měrka nádrž

#12 Nový příspěvek od DYK »

ota píše:Ahoj, tak to by se dalo celkem snadno vyrobit z plechu třeba síla 3 mm. Kopíruju si ten obrázek a až budu mít malinko času, nakreslím to do Topsu a prostrčím vysekávačkou, co to namačká. Jak bude měrka vypadat. Akorát ty čísílka, ty budu muset naprogramovat důlčikem, no uvidím co z toho vyleze. :co?:
Kdyby se ti to podařilo vyrobit v trochu slušné formě, určitě by si ji nejeden koupil. Nepíšu to proto, že si na tom namastíš kapcu, takovej ty nejsi, ale není třeba si za každou cenu vše vyrábět doma sám. Měrka na PV3S byla ze dřeva a ty litry (čísla) a rysky měla do něho protlačený. O víkendu bude hnusně a zima, tak budeě mít Malinko času?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: měrka nádrž

#13 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak ,,Jáchyme" je to ve stroji! Jenže malá chybička se vloudila, zapoměl jsem si v práci flešku a namám ten program na co strčit. Zítra budu mastit na té mašině. Ale možná bych se k tomu třeba i tak nedostal, je frmol. Zkusil jsem tam důlkovačem dát ty číla. Ale tuším, že to bude malé a budu je muset zvětšit. Udělal jsem je jenom 6 mm vysoký a to budou asi blešky. No uvidím až projedu plech jsou tam zatím dvě vedle sebe. To aby se jich nemuselo hodit do kontejneru hafo. Tak jen zkušební verze. Ještě právě nevím, dal jsem to na 3 mm sílu. Ale mám jen ocelový plech. Pěkný by to bylo z 3 mm hliníku. Ale ten nemám. Uvidím, jak to bude z toho oceláku. Ono to trošku udělá lavor, to jak do toho bude ťukat ten důlkovač a ještě ty příčky značícím nástrojem. No budu vidět, jak to dopadne. 8) Potom nafotím.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: měrka nádrž

#14 Nový příspěvek od staník »

Já to udělal z dřeva.Máme tady proložený výrobky takovým pěkným dřevem,je hladký a stačí ho jen přetřít šmirglem.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: měrka nádrž

#15 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem si konečně vzpoměl na tu měrku. Vyrobil jsem na zkoušku čtyři. Ono mi to poprvně nešlo, navolil jsem v programu značící nástroj a nemohl jsem ho dostat na mašině dolejc, aby dělal značky. tak jsem program upravil s nástrojem důlkovač. Ten už tam ty důlky vymáčknul. Jednu měrku jsem potřel zelenou barvou a nechal uschnout. Těsně po nabarvení jsem ostatní barvu setřel, aby zůstala jen v těch důlkách. No moc na tom asi ta hladina nebude vidět. Je to dost lesklé z 3 mm pozinkovaného plechu. Udělal bych to z klasického černého plechu, ale ta měrka by potom asi rezla. Kdyby ji někdo zapoměl na dešti. No číhněte na to. Máme doma z hliníku měrku. Ale na té to taky není moc vidět. Musí se koukat proti světlu. Tohle bude asi podbné.
Ty fotky jsou nic moc, fotil jsem to a ono se to dost lesklo. Případně vyfotím lepší.
Přílohy
P1010001.JPG
P1010002.JPG

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“