Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#1 Nový příspěvek od jojo164 »

Ahojte.

Riešim práve generálku PHN. Dnes sa mi podarilo demontovať tri loziská čo držia reduktory, a jeden reduktor. Nemôžem však demontovať tú páku kde sa pripája riadenie a je pod ňou štvrté ložisko. Šróby ktorýmí sa to malo vylisovať som už odtrhol a kusom ani nepohlo. Neviem si už fakt rady. Tiež poradte ako demontovať poloos, kde je zaistená, alebo je len tak nasunutá v diferáku a druhá strana v reduktore?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#2 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Pokad si už zalámal šrouby tak to už je opravdu problém,pokad si zalámal normální šroby tak by se daly odvrtat a vydolovat je , A pak použít tvrdé , Ale jestli tam máš zalámáný tvrdý šrouby,tak pak musí nastoupit násilí.Pořádný kladivo , ostré majizliky a vyklýnovat. budu ti držet palce. A ta poloosa tu pak jenom vytáhneš , není zajištěná.

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#3 Nový příspěvek od hotday »

jojo164 píše:Ahojte.

Riešim práve generálku PHN. Dnes sa mi podarilo demontovať tri loziská čo držia reduktory, a jeden reduktor. Nemôžem však demontovať tú páku kde sa pripája riadenie a je pod ňou štvrté ložisko. Šróby ktorýmí sa to malo vylisovať som už odtrhol a kusom ani nepohlo. Neviem si už fakt rady. Tiež poradte ako demontovať poloos, kde je zaistená, alebo je len tak nasunutá v diferáku a druhá strana v reduktore?
zober si plne zelezo, a strc ho do reduktora namiesto poloosy, ale tak, aby preslo cez to koleso co je v reduktore...a druhy koniec navar platnu asi taku 15, 20mm a na to poloz zdvihak, a cez diery zvyslych lozisk das retaz, a zdvihak zapres do retaze a musi ist...ja som to takto robil...tie sroby idu malokedy...to som ani neriesil...a poloos v diferaku drzi cervik zo zadnej strany napravy, ten daj uplne von, a na klb uviaz retaz a trhaj retazov a mala by postupne ist von...tiez som s tym mal problem...zvykne tam byt z kraja hrdza po gumicku a nechce to ist...

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#4 Nový příspěvek od jojo164 »

Ďakujem za rady. Idem to ešte teraz zkúsiť. Najskôr tými majzľami a hrubou silou.
To hotday:
"zober si plne zelezo, a strc ho do reduktora namiesto poloosy, ale tak, aby preslo cez to koleso co je v reduktore...a druhy koniec navar platnu asi taku 15, 20mm a na to poloz zdvihak, a cez diery zvyslych lozisk das retaz, a zdvihak zapres do retaze a musi ist...ja som to takto robil..." - nerozumiem.. Ja nemôžem demontovať kryt zvyslého ložiska na ktorom je páka riadenia a tým pádom ani reduktor a poloos.

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#5 Nový příspěvek od hotday »

tak sme sa potom nepochopili, mal som dojem, ze ti nejde rozobrat reduktor, nie, ze ti nejdu zvisle capy von...s tymto som nemal osobne problem, tie mi isli lahko...mozno by som skusil vytocit na max a stade nejakou tyckou popri klbe tam by mala byt diera na vyrazenie loziska zvisleho capu a v strede by mal koncit zvisly cap...ale to je len napad, odskusane to nemam...samozrejme, ak je tam tolko miesta...

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#6 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Bylo by dobré 4 ruky a majizliky 2 a kladiva taky 2 a klínovat na ráz proti sobě, aby se to nekřížilo.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1585
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#7 Nový příspěvek od Martin90 »

zetorak jirka píše:Bylo by dobré 4 ruky a majizliky 2 a kladiva taky 2 a klínovat na ráz proti sobě, aby se to nekřížilo.
Jo, takhle jsme to taky dělali, když jsme tu páku srazili (kvůli přetěsnění reduktoru), zjistili jsme, že je ložisko na kaši.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#8 Nový příspěvek od jojo164 »

Tak som to skúsil. Po takmer 40 minútach intenzívneho mlátenia kladivom sa medzera zväčšila cca o 1mm. Asi to bude cesta ktorou pôjdem, len naozaj bude treba pomocníka. Dnes už na to nemám nervy. Možno zajtra aj so synom ak manželka nebude protestovať.

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#9 Nový příspěvek od jojo164 »

Tak dnes sme pre pokoj v rodine radšej nič nerobili. Skúsime zajtra keď sa vrátim z práce. Chcel by som úplne zgenerálkovať nápravu, kardan aj prídavnú prevodovku pokiaľ ju založím na traktor. Držte palce a ak poznáte nejaké finty PORADŤE. Čoho sa vyvarovať a na čo nezabudnúť.

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#10 Nový příspěvek od jojo164 »

Dnes sme sa dostali znova k náprave a podarilo sa nám demontovať spomínanú páku. No pre zmenu nemôžem vybyť to ložisko (vonkajší krúžok) pod ňou. Tri sme rozbili a tak vybrali, no tento štvrtý krúžok sa mi nedarí ani rozbiť ani vybiť von. Zničili sme pri tom samozrejme tie plechové podložky čo sú pod ložiskami, no tie vyrobim nové. Ako to robíte vy? Mate na to nejakú fintu?

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1585
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#11 Nový příspěvek od Martin90 »

jojo164 píše:Dnes sme sa dostali znova k náprave a podarilo sa nám demontovať spomínanú páku. No pre zmenu nemôžem vybyť to ložisko (vonkajší krúžok) pod ňou. Tri sme rozbili a tak vybrali, no tento štvrtý krúžok sa mi nedarí ani rozbiť ani vybiť von. Zničili sme pri tom samozrejme tie plechové podložky čo sú pod ložiskami, no tie vyrobim nové. Ako to robíte vy? Mate na to nejakú fintu?
Já jsem to taky vyrážel spodem přes ty plechové zátky. A byl jsem radši, než aby tam ten kroužek lítal jak vítr v bedně. Už si nepamatuju čím jsem to vyrážel, ale vylítlo to i s tou zátkou, tu jsme pak srovnal, podlepil a vrátil, jinak ta zátka se dá taky koupit.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
vjf55
Příspěvky: 161
Registrován: úte říj 21, 2008 7:44 pm
Bydliště: 53401 holice

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#12 Nový příspěvek od vjf55 »

jojo164 píše:Dnes sme sa dostali znova k náprave a podarilo sa nám demontovať spomínanú páku. No pre zmenu nemôžem vybyť to ložisko (vonkajší krúžok) pod ňou. Tri sme rozbili a tak vybrali, no tento štvrtý krúžok sa mi nedarí ani rozbiť ani vybiť von. Zničili sme pri tom samozrejme tie plechové podložky čo sú pod ložiskami, no tie vyrobim nové. Ako to robíte vy? Mate na to nejakú fintu?
pokud maš svařečku není problem udělaš nakroužku dokola pořadny svar a on se ztahne a měl by vypadnout nebo jestli to je vrchní tak ho musíš něčím vytanout

Uživatelský avatar
masor111
Příspěvky: 478
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#13 Nový příspěvek od masor111 »

Ten svár je nejlepší řešení dělám to tak taky a jde to skoro samo.
Nejhorší je srážka s blbcem

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#14 Nový příspěvek od jojo164 »

hotday píše:
jojo164 píše:Ahojte.

Riešim práve generálku PHN. Dnes sa mi podarilo demontovať tri loziská čo držia reduktory, a jeden reduktor. Nemôžem však demontovať tú páku kde sa pripája riadenie a je pod ňou štvrté ložisko. Šróby ktorýmí sa to malo vylisovať som už odtrhol a kusom ani nepohlo. Neviem si už fakt rady. Tiež poradte ako demontovať poloos, kde je zaistená, alebo je len tak nasunutá v diferáku a druhá strana v reduktore?
zober si plne zelezo, a strc ho do reduktora namiesto poloosy, ale tak, aby preslo cez to koleso co je v reduktore...a druhy koniec navar platnu asi taku 15, 20mm a na to poloz zdvihak, a cez diery zvyslych lozisk das retaz, a zdvihak zapres do retaze a musi ist...ja som to takto robil...tie sroby idu malokedy...to som ani neriesil...a poloos v diferaku drzi cervik zo zadnej strany napravy, ten daj uplne von, a na klb uviaz retaz a trhaj retazov a mala by postupne ist von...tiez som s tym mal problem...zvykne tam byt z kraja hrdza po gumicku a nechce to ist...
Pochopil som Ťa správne. Robím to takto, no bohužiaľ sa to ani nepohlo. Čakám čo mi praskne skôr. Jedna reťaz to už nevydržala a roztrhla sa. Čo robím zle?
Přílohy
P8110485.JPG

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Rozoberanie ťažkej prednej nápravy ZETOR

#15 Nový příspěvek od zetorak jirka »

podle obrázku neni vidět do čeho tam tlačíš tim středovím čepem pod heverem, ale jestli tlačíš do středu toho tělesa tak jsi mimo, musíš tlačit do těch třech děr s jemným závitem přes tři koliky, ten střed je pevná součást na který je nalisován ten reduktor co potřebuješ sundat.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“