Barvy traktoru Zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Barvy traktoru Zetor

#226 Nový příspěvek od Zetor15 »

Dám...jen nevím kdy se na to dostanu limitujeme mne počasí a dvě malé děti. Chci to dělat mezi svátkama,ale rodina má přednost.

Malkovicak
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 14, 2020 7:08 am
Bydliště: Málkovice

Re: Barvy traktoru Zetor

#227 Nový příspěvek od Malkovicak »

Zdravím, nevěděl by někdo prosím odstín modré na supra 50? Psal jsem do zetora, zatím bez odpovědi. Pročetl jsem celé vlákno, ale nenašel.Díky.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Barvy traktoru Zetor

#228 Nový příspěvek od jojo7011 »

Na youtube sa mi podarilo natrafit na video jedneho poliaka ako si generalkuje traktor, tak som spravil screenshot na plechovku s farbou. Mal by to byt original odtien ciernozelena Zetor, len neviem podla akeho vzorkovnika. SEKN 6580 Zetor schwarz-grun C 121212 :-/ Strejda google mlci. Ak tu niekto naraba s autolakami, tak by o tom mohol zistit nieco viac.

Bolo by fajn taz a navzdy vyriesit originalny odtien ciernozelenej na zetor. Pretoze podla vzorkovnika RAL je farba velmi zelena. Povodne som si myslel, ze soudruzi inziniri z NDR vzali cely vzorkovnik CSN a podla neho namiesali presny odtien a pridelili mu kod RAL. Ale bohuzial to tak nieje. Cisla odtienov podla vzorkovnika RAL su iba normalne odtiene RAL ktore v tej dobe uz boli hotove a su najblizsie podobne k odtienom podla vzorkovnika CSN.


Obrázek

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Barvy traktoru Zetor

#229 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Je ten odstín modrýho supra tak důležitej ? Nevím , ale podle mě origo modrej ani nebyl, já z výroby pamatuju jen zelenej.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Barvy traktoru Zetor

#230 Nový příspěvek od jojo7011 »

to Malkovicak: Neviem ci ti to pomoze ale rovnaka svetlomodro-biela farebna kombinacia bola aj na T603. Skus sa spytat nejakych veteranistov. Oni skor budu vediet.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Barvy traktoru Zetor

#231 Nový příspěvek od Shrek »

Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Barvy traktoru Zetor

#232 Nový příspěvek od Shrek »

Nevim esli uz to tu neni, ale maj tu psano voc barev https://www.granit-parts.cz/e/search?q= ... ktor+zetor
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Notorola
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 10, 2020 2:07 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Barvy traktoru Zetor

#233 Nový příspěvek od Notorola »

Ahoj,
také částečně renovuji zetora 7245, ale opravdu jen částečně, protože ho pořád potřebuji při práci (mám jen jeden traktor). Spíše tedy jen při rozsáhlejších opravách, kdy traktor opravdu stojí na dvoře.

Pročetl jsem hodně o barvách na 72ku, jedná se mě hlavně o tu černo-zelenou barvu. Výše v příspěvcích bylo napsán poměr 3:1 (nebo tak něco, neberte mě prosím za slovo) pokud se použije syntetika. Ve značení čsn jsou to barvy černá 1999 a zelená 5400. Tam bych se toho asi nebál, barvy jsou dostupné a namíchat se to nechá.

Pokud ale chci jít do jiné barvy než syntetické (třeba akrylátová) pak všichni prodejci akrylátových barev po mně chtějí RAL značení. Výše byly uvedeny fotky s nástřikem RAL 6012, který podle některých převodních tabulek odpovídá ČSN 5914, a který mě přijde také hodně do zelena. Zkoušel někdo z Vás míchat nějaké dva barevné odstíny v RAL značení, aby se přiblížil originální barvě, co měl někde na plechu traktoru (třeba v kabině)?

Ještě k té barvě Granit (Nopolux) Sekn 6580, která se nechá koupit, má to s tím někdo nastříkáno? Pokud ano mohl by sem dát nějaké foto, jaká je realita.

Díky, za jakýkoliv podnět
Notorola

Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Barvy traktoru Zetor

#234 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak ta univerzájní samozákladujíci barva jak se o ni bavíme výše se mi zdá jako šikovné řešení pokud někdo nechce nebo nemůže použít základ a pak vrch. Má perfektní kryvost nestíká překryje menší nerovnosti a za mě jsem s ní spokojený i přez vyšší cenu.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Barvy traktoru Zetor

#235 Nový příspěvek od chuck77 »

Používám ji na jiné menší vergly, kde se mi nechce dělat systém vrch/základ...výsledek je pěkný, cena odpovídající
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

emartin
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 15, 2011 8:07 am
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy traktoru Zetor

#236 Nový příspěvek od emartin »

mám rekapitulační dotaz ohledně zlatavé barvy na podvozek a motor, správný recept je tedy OKR SVĚTLÝ 6700 stříbrná je HLINÍK 9110 v poměru 7:3?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Barvy traktoru Zetor

#237 Nový příspěvek od staník »

Já už raději neradím. Hned na začátku jsem poradil sice nadšeně ale asi blbě,respektive jsem věřil špatnýmu zdroji.
Nejlepší jsem měl když jsem barvy rozmíchal a míchal po kapkách.
Ono je to jak na srazech motorek , každej má tu správnou "Jawáckou" červenou a když koukneš tak bude každá jiná.
Stačí použít jinou barvu podkladu a vršek bude jinej.
Ten okr a hliník jsou správně ale ten poměr bych si vyzkoušel.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20819
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Barvy traktoru Zetor

#238 Nový příspěvek od ota »

Staníku tohle umí můj mechanik. Umí nastříkat díly uplně stejně že to není poznat. Je to jak píšeš, třeba u oprav aut, což dělá nejčastěji. Teď mi opravoval zadní dveře. Byly prorezlí pod madlem pro otevírání. Vše opravil a nalakoval. Samozřejmě si na to dal namíchat deci barvy. Tahle barva je v pohodě. Ale když jsem měl předchozí auto, byla to vínová s perletí. Tam to je tak, že by to bylo poznat. Už do plniče míchnul vínovej akrylát. Pak po posledním broušení to střikal znovu ťím akrylátem. A pak teprve tou vínovou metalízou a pak perleť a nakonec lak. Ukazoval mi i ta metalíza se musí správně ,,postavit". Jinak pak to je na autě vidět, že blatník je třeba jinej v určitým uhlu pohledu. Ķdyž to měl hotové, nepoznal by které ty dveře byly promáčklé od té značky.
Tady co mi dělal teď taky když to neřeknu že je to stříkaný, nepznáš to. On lakýruje celej život a hlavně to umí. A ty postupy zná. A jak to pak třeba motorkáři stříkají doma je to každé jiné.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Barvy traktoru Zetor

#239 Nový příspěvek od staník »

Ono je to jak říká kamarád,někdo má "takovou tu veselou" barvu protože použil světlej plnič kterej prosvítá barvou. Orginál díly byly stříkaný takovým tmavým červenohnědým plničem. Na orginálních dílech je to vidět na vnitřních stranách dílů , třeba u řidítek.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvy traktoru Zetor

#240 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj hoši máte někdo odladěný odstin té černo-zelené barvy na spodek Zetora? Myslím třeba číslo v RALU? Já jsem koupil ted dvousložku v polyuretanu tak jsem to zkusil na kousek železa. A je to takové jako jo a jako ne. Je to hodně podobný, ale prostě když to přiložím k origo tak to není uplně furt ono.... :typek:

Uvidím až se to natuží a přidá třeba trochu ředidla. Třeba se to ještě trochu změní :-/ Tenhle vzorek jsem jen nabral z plechovky šroubovákem a rozetřel na kus jeklu.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“