Zetor 16245 - zapojení otáčkoměru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maximus84
Příspěvky: 481
Registrován: ned pro 05, 2010 7:25 pm
Bydliště: Cesky Krumlov

Zetor 16245 - zapojení otáčkoměru

#1 Nový příspěvek od maximus84 »

Ahoj chlapi,prosim o radu jak zapojit otáčkoměr na 16245,dostal jsem jí v práci a nejde tam otáčkoměr a když jsem se pátral po příčině tak jsem zistil že v budíku sou jenom dva kebeli zapojený a na čidle jsou tři a dobudíku by mněli jit čtyři a tak jesli někdo neví jak to zapojit nebo nějaký šématko. 8)
Práce pěkně natřená bejvá hodně skurvená

ivec1
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 29, 2011 9:52 pm
Bydliště: zvolen

Re: zapojení otáčkoměru

#2 Nový příspěvek od ivec1 »

... tak toto by aj mňa veľmi zaujímalo :(
inak mám nafotené ako to vyzerá dnuká, je tam akože voltmeter = otáčkomer a striedavý motorček - má 3 vývody - tem točí Mh.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: zapojení otáčkoměru

#3 Nový příspěvek od sadlicko »

jestli je to jako u 72, tak tam je čidlo 3 vývody, jeden kostra + kabl do budíku, druhej kondenzátor a třetí jako druhej do budíku.

Další dva do budíku jsou + a -.
Když pouštíš do budíku na nějaký dva kontakty ss napětí, tak se ti hejbe ručička. Stejný napětí ti musí jít z toho čidla ( možná z jednoho kontaktu proti kostře nebo +). Pokud ne, je KO čidlo, nebo budik. Což bývá dost často, dělaj to v maďarsku...

ivec1
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 29, 2011 9:52 pm
Bydliště: zvolen

Re: zapojení otáčkoměru

#4 Nový příspěvek od ivec1 »

sadlicko, a elektrická schéma od toho zapojenia čidla by nebola??
Tu je foto :vysmech:
Přílohy
2.JPG
1.JPG

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: zapojení otáčkoměru

#5 Nový příspěvek od sadlicko »

to vypadá stejně. Jak jsem psal, problém je většinou v čidle.

Když se podíváš, tak k ručičce vedou dva dráty přes ten diodovej můstek. Tej je tam jenom k tomu, aby střídavý napětí usměrnil.

Takže pokud do těchto dvou drátů budeš pouštět napětí (jako já třeba ze zdroje od vláčků) bude se ti ručička hejbat. Pokud se hejbe, je budik v pohodě a je to čidlem.

Když tam ťukneš 12V skočí ti nakonec.

ivec1
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 29, 2011 9:52 pm
Bydliště: zvolen

Re: zapojení otáčkoměru

#6 Nový příspěvek od ivec1 »

:) , ale ja potrebujem rozhýbať ten "tachometer" :(

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: zapojení otáčkoměru

#7 Nový příspěvek od sadlicko »

jako že myslíš že je vše v pořádku, jenom je to odpojený?

Uživatelský avatar
maximus84
Příspěvky: 481
Registrován: ned pro 05, 2010 7:25 pm
Bydliště: Cesky Krumlov

Re: zapojení otáčkoměru

#8 Nový příspěvek od maximus84 »

jo to mě taky zajmá,čidlo mám noví akorát budík nejni zapojenej.
Práce pěkně natřená bejvá hodně skurvená

ivec1
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 29, 2011 9:52 pm
Bydliště: zvolen

Re: zapojení otáčkoměru

#9 Nový příspěvek od ivec1 »

... chcem aby sa ten budík na fotke roztočil - komplet aj točky aj Mh :pc:

Uživatelský avatar
maximus84
Příspěvky: 481
Registrován: ned pro 05, 2010 7:25 pm
Bydliště: Cesky Krumlov

Re: zapojení otáčkoměru

#10 Nový příspěvek od maximus84 »

hoši zapojeno hotovo,už to funguje 8) ale řeknu že eletrika na16245 je viší dívčí :zapomel:
Práce pěkně natřená bejvá hodně skurvená

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: zapojení otáčkoměru

#11 Nový příspěvek od P.S. »

Sorry že vám sem lezu.Mám tento typ otáčkoměru.Jsou tam 3 dráty.Vidět jsou sice 2,ale zelený je uvnitř.Ten dám delší.Chci otáčkoměr prodat,ale nejdřív bych ho rád vyzkoušel.Poradte jak zapojit?Díky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


click image upload

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 16245 - zapojení otáčkoměru

#12 Nový příspěvek od hotday »

Nazdo pani,
robim teraz uplne iny motor (nie zetor) a absolutne nema vyvod na motorore pre otackomer, ale chcel by som si ho tam nejako dorobit a chcel by som vyuzit odliatok na zvone zotrvaka pre nasrobovanie cidla, tak ako to teraz maju vsetky moderne auta...s tym by som problem nemal, akurat by sa mi do palubovky hodil budik zo zetora 72xx elekricky, aby som si vedel dobre kontrolovat otacky kardanu (ten som uz zohnal) a aj nejake cidlo na zotrvak uz mam (to by som este podla potreby zohnal-kupil, aby mi to behalo). akurat by som potreboval od niekoho znaleho veci vysvetlit, ze ako presne funguje samotna mechanika a obvod na original zetorackom budiku a cidle? nieco som si tuto vyssie precital, ale potreboval by som este zodpovedat, ze preco je v danom obvode kondenzator? a ako to cele pracuje?

Dakujem za odpoved

S pozdravom Miro

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 16245 - zapojení otáčkoměru

#13 Nový příspěvek od hotday »

Nazdo pani,

vedel by mi pls niekto multimetrom zmerat napatie, ze ake ide do elektronickeho otackomera Z7745 z cidla do budika? najskor na volnobeh a potom v otackach?

dik za odpoved

S pozdravom

Miro
hotday píše:Nazdo pani,
robim teraz uplne iny motor (nie zetor) a absolutne nema vyvod na motorore pre otackomer, ale chcel by som si ho tam nejako dorobit a chcel by som vyuzit odliatok na zvone zotrvaka pre nasrobovanie cidla, tak ako to teraz maju vsetky moderne auta...s tym by som problem nemal, akurat by sa mi do palubovky hodil budik zo zetora 72xx elekricky, aby som si vedel dobre kontrolovat otacky kardanu (ten som uz zohnal) a aj nejake cidlo na zotrvak uz mam (to by som este podla potreby zohnal-kupil, aby mi to behalo). akurat by som potreboval od niekoho znaleho veci vysvetlit, ze ako presne funguje samotna mechanika a obvod na original zetorackom budiku a cidle? nieco som si tuto vyssie precital, ale potreboval by som este zodpovedat, ze preco je v danom obvode kondenzator? a ako to cele pracuje?

Dakujem za odpoved

S pozdravom Miro

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6605
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 16245 - zapojení otáčkoměru

#14 Nový příspěvek od Lukashil »

Jen to tak zkusim obnovit, bo uz nekolikrat jsem si lamal hlavu jak z motoru zetor 3011 vymlatit napeti pro otackomer 7211, protoze mam doma 4ks rezervni :smich:
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 16245 - zapojení otáčkoměru

#15 Nový příspěvek od red.bill »

Záleží jak moc se s tím chceš srát. Můžeš převařit prsa nebo tam nechat původní kolínko s náhonem(případně jen kus) a čidlo + dobastlit k němu mezikus. Na ten by šel vykuchat nějaký budík. Asi by šel použít i starý tacháč ze 105/120 nebo z UŘ2 atd...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“