Rozchod kol

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozchod kol

#31 Nový příspěvek od red.bill »

Co nechápeš na tom, že si výrobce nekomplikoval život a změna rozchodu byla jen kvůli plodinám do řádku. Proč by se jinak dělal horák s jinýma pneu když stačilo roztáhnout stávající? To samý 10145 origo vzadu nastavený na úzko, 12145 origo vzadu nastavený naširoko ale obojí má 12°.

Ne svahová dostupnost horáka byla počítána pro pneu vzadu 18,4x26 nebo 530-610(21,3x24) změna rozchodu nebyla možná. 26 disky byly napevno svařený a vyztužený, 24 měly střed šroubovanej ale jestli by se to pak vešlo na traktor nevím zas tolik jsem je nezkoumal. Vpředu 9,5x24 nastavený na max. rozchod, zůžít nešlo kvůli držákům blatníků ale to už psal Pavel.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#32 Nový příspěvek od pavel sk »

red.bill: presne ako pises. U Horala boli tie mensie pneu 24 tiez a 26 v kombinacii zvarencov raf/disk (u 26"). Kvoli znizeniu taziska celeho traktora+ predok poriesili pneunatikami 9,5-24 ktore predtym naposledy pouzil Zetor u manzetovej napravy 67XX. U typovej rady 69XX, 70XX 72XX sa predne pneu 9,5-24 okrem horalov ani nevyskytuju. A mne tych Horalov uz cez ruky preslo dost, lebo klasiku uzku 7245 sme ani nemali. Fikejz: teraz nevime co ty potrebujes vediet a co riesis. Je to dotazenie zavaziami, alebo rozchod traktora????????????????????????????????

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozchod kol

#33 Nový příspěvek od fikejz »

Potřeboval jsem vědět jak moc se mám bát jezdit po stráních 11°+ :) A taky jak moc mi pomůže rozšíření rozchodu a snížení těžiště pomocí závaží (a je jasný, že těch pár kileček v kolech, vzhledem k výšce těžiště v 826mm, moc vliv mít nebude... Takže až přijdou disky:
Obrázek
z lakovny nakomaxitovaný a obuju nový gumy, zůstanou nejspíš závaží odpočívat a naladím maximální rozchod.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Rozchod kol

#34 Nový příspěvek od pavolmakys »

No posledny rok som si par kopcov hlavne s kosou uz vychutnal, no vychutnal, nebolo mi vsetko jedno, ale aj za sucha som mal pocit ze traktor viac menej sa v kopci zacal klzat akoby sa mal prekotit. Nehovorim ze sa prekotit neda, ale jazda na troch bola viac sposobene nejakym krtincom alebo jamou, pri pomalej jazde sa traktor zacal uz dolo kopcom klzat. Musim sa priznat ze to nemam rad take kopce. Je to dost blby pocit ktory asi pozname viaceri. Traktor normalny, rozsireny na maximum, bez závazi, ale myslim ze tie by pomohli
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#35 Nový příspěvek od pavel sk »

V kopcov jazdov po vrstevnici je najdôlezitejsi rozchod. Cim sirsi tym stabilnejsi. Ked som na jar cele tyzdne jazdil v robote horalom a branil luky a potom som sadol doma do 69tky a tak som kurva rozmislal kade sa pustit a ist. U horala nasiroko by som to bral bez zavahania ci mihnutia oka. Horal na zadnych 16,9-28 na max. sirku je tzv. hranica vonkajsia hrana blatnika s plecom sofera. Ak tu prekrocis tak mas par metrov po troch kolesach a potom ides na bagy (hore kardanom). P.S. VER ZE TO MAM VYSKUSANE A NIE LEN RAZ :cert:

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozchod kol

#36 Nový příspěvek od red.bill »

Víc než rozchod ti pomůžou zkušenosti a znalost pozemku co kde je, i s traktorem na úzko se dá sjet kde co ale chce to používat hlavu kudy a jak jet. Zrovna tak se dá traktor na široko převrátit na rovině. Ono to není tak, že by se traktor co má psanou svahovou dostupnost 11° při 12° převrátil. Třeba ŠT180 bez dvojmontáže má statickou(zkoušenou) svahovou dostupnost 27° ale reálně povolenou jen 8 nebo 9°.

Jo já jsem to tam blbě napsal u těch 24 vzadu. Nevím jestli by šli na traktor v jiným rozchodu než původní nastavení.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

To ano aj traktor na uzko znesie dost. Ale je to knisanie a s pocitom ze by ani zakresany vlas so prdele nevosiel. Ja to poznam ked sadnem doma do 69tky a potom si uvedomim: KURVA TOTO NENI SLUZOBNY HORAL. A uz aj v horale som mal krusne chvile.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozchod kol

#38 Nový příspěvek od red.bill »

Však jasný, to já jen aby si nemysleli mám traktor na široko pojedu kudy chci a jak chci nic se mi nemůže stát. V bejvalím podniku naposledy ležela 57 a chudák několikrát. Taky se jí říkalo šemík. Nakonec jí "dorazil" ukrajinec ale resuscitovala se. Z novějších traktorů neleželo nic.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#39 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Co sa za jazdy prekoti skor ked najde na nerovnost? Obrázek dokonaly hladky povrch neni nikde Staci mensie hupnutie a s pohodovej jazdy je koliska . P.S. vsetko zalezi od medzikusu medzi sedakom a volantom.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Rozchod kol

#40 Nový příspěvek od Pavel »

pokud chces jo rozchod tak se prevarej patky uplne na hranu rafku abys mel co nejsirsi rozchod ale trpej portaly ty rozchody sou hlavne na kultivaci do radku

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozchod kol

#41 Nový příspěvek od fikejz »

Chlapci, díky za pomoc. Už o otavách jsem to po těch stráních skoušel a bylo to jak píše pavel sk s tím vlasem :) No a tak když teď přezouvám na nové gumy a mám sundané kola chtěl jsem rozšířit traktor (6711) co to jde a zarazilo mě že nenasadím závaží na nejširší čtyři polohy. No je to můj první "velký" traktor tak se teprve učím. Nejhorší když jsem sundaval kola bylo povolit ráfky z disků. Těch blbejch dvanáct zalakovanejch a zarezlejch šroubů mě dalo celej den než jsem je povolil -myslel jsem že je znovu použiju. No ale když jsem je viděl raději jsem koupil nové 16*1.5*100 zinkované tvrdost 10.9 i s matkama a podložkama necelá tisícovka :potlesk:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie zavazia som tu niekde videl ako ich na otocenu hviezdicu nasrobovali cez niejake vyrobene usi s L profilu.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozchod kol

#43 Nový příspěvek od fikejz »

Uši z L profilu? to je dobrý nápad! Použít rovnoramenný úhelník to by mohlo vycházet bez velkých úprav, musím to oměřit až budou disky doma DÍKY! 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

Niejak takto pre predstavu: Obrázek Ale treba nato pouzit masivny L-profil a pevnostne sroby aby to niekde neodpadlo za jazdy.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozchod kol

#45 Nový příspěvek od fikejz »

Jo tak nějak, na váze určitě není třeba šetřit, má to být na z͟á͟v͟a͟ž͟í . Navíc původní hříbek držel nejen na šroubech, ale i tvarově. Takže šrouby tak 10.9 jako jsou mezi diskem a ráfkem, nebo ještě vytvořit mezi úhelníky trojcípou hvězdici z plocháče, která by dotvořila tvarové spojení...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“