Rozchod kol

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Rozchod kol

#46 Nový příspěvek od pepanek »

Sakra on ten Pavel je šikovnej i na malování výkresů 8)

michalosss
Příspěvky: 87
Registrován: úte dub 18, 2017 8:02 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rozchod kol

#47 Nový příspěvek od michalosss »

Chtěl bych toto téma trošku oživit...co traktor do lesa a rozchod kol...jak to máte? Co životnost portálů? Zatím mám nastaveno na normál do řádků brambor ale chtěl bych to trošku rozšířit, naviják má 2 metráky...a tahám tak do dvou kubíků....jen pro sebe do max. 150-200 kubíků ročně.

fikejz
Příspěvky: 6096
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozchod kol

#48 Nový příspěvek od fikejz »

Tak konečně hotovo. V hvězdicích kol byly díry 20mm, takže jsem použil šrouby M18x40 pevnost10.9 + matky, celkem 12ks tři na přidělání podložky k hvězdici a tři na přišroubování hříbku k podložce. Více viz fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#49 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Pekne.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 907
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Rozchod kol

#50 Nový příspěvek od pepanek »

Pěkná práce 8)

fikejz
Příspěvky: 6096
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozchod kol

#51 Nový příspěvek od fikejz »

maros112, tady je nákres těch ploten, menší z nich (průměr 275mm) jsou do disku a ty větší (300) do hříbku :
Obrázek
Úhelník na spojení menší a větší plotny je 60mm kousek z 80x80x8mm. Kde přesně v něm jsou díry bych musel změřit, sundat závaží a demontovat to z disků, průměr děr je 20mm (dopasovával jsem to podle disků a hříbků
ty čtyři tyčky na fotkách červené a jen zinkované (průměr 24mm) dvě napevno zavařeny v nosiči/ podložce a dvě (jen zinkované) našroubovány v hříbku závaží končí v unašeči kola (disku) - té přírubě na hřídeli traktoru na kterou se přišroubuje kolo. Takže když nasazuješ hříbek na podložku nasadíš ty zinkované trny našroubované v hříbku do jejich děr v podložce a pak jen zasuneš na doraz a můžeš přišroubovat hříbek k podložce napevno (ten přitom už drží na těch trnech).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Rozchod kol

#52 Nový příspěvek od -sheppard- »

Zdar pánové, trochu oživím téma, koupil jsem na 7211 velké Kola 34 a 20 a v zhledem k tomu že jezdím v lese někdy i v kopcovitem lese tak jsem si rozšířil rozchod. Jak v zadu tak i v předu. A otázka zní jak se na to budou dívat na STK. Řešili jste to už někdo nebo nemáte někdo nějaké zkušenosti???
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#53 Nový příspěvek od pavel sk »

Neviem ako u vas v CR, ale tu u nas pokial koleso vytrca dezenom spod blatnika tak do polky sirky dezenu tak to este bolo v pohode. Ale ak to vytrcalo uz viac tak sa to na STK technikom nepacilo a mali by sa nadstavit blatniky.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Rozchod kol

#54 Nový příspěvek od thovt »

Špatně domácí úpravy neakceptují ,pouze rozšíření co umožňuje výrobce.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Rozchod kol

#55 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak v tom případě by to měly být v klidu, stejně to nechám asi kolegovi aby mi stim prošel páč tam má nějaké známé, jen jsem chtěl vědět co no to říkají.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozchod kol

#56 Nový příspěvek od pavel sk »

Thovt:V tomto pripade nejde o ziadu podomacku upravu v zmysle odrež- prevar, ale standardne rozsirenie rozchodu kolies na seriovom traktore ktoreho vyrobca dovoluje takuto upravu. Traktory ako je Zetor 7211 maju rozchod kolies stavitelny. Je nato dokonca tabulka v navode na pouzitie.

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: Rozchod kol

#57 Nový příspěvek od carter »

V případě, že blatník nezakrývá běhoun pneumatiky z nějakého důvodu, například dvoumontáž, musí být snížena rychlost na max. 20km/h. Přesné znění si nepamatuju ale tak nějak to vyžaduje legislativa v ČR. Co by na to řekli technici na STK, netuším.
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“