OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#46 Nový příspěvek od staník »

Na těch fotkách to je vidět.
Otáčky se měří vlastně voltmetrem -napětí dodává ten snímač , je to vlastně dynamo.
Spíš se ale pokazí počítadlo motohodin. Tam při otáčení toho snímače a přes převod je poháněna vačka, ta sepne spínač a tím dostane počítadlo puls.
Ten spínač je vidět na obrázku mezi těmi měřícími hroty na černém víčku.
Teď jsem vyhodil dva ty snímače. Oba měli zničenej ten spínač pro motohodiny. Jeden skoro novej byl taky plnej oleje. Dole je v něm maličké gufero ale nějak jsem ho nesehnal a tak jsem to vyházel.

Závady hledej v zapojení , někde to máš špatně. Vím že to je rada jak od cikánky ale víc ti neporadím :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#47 Nový příspěvek od rammsteiner »

Franta.cz píše:
tonket píše:prepacte ze mam 'off topic' otazku, ale len som chcel vediet, ci je to mozne zmenit na lankove pocitadlo motohodin, ktore je podstatne lacnejsie...
Jde to.
Zdravím. Obnovím túto tému.
Tiež sa trápim s otáčkomerom na Z 7011. Na nejaké veľké opravy veľa času nemám, ale dosť som dostal na STK za nefunkčný otáčkomer a počítadlo mth.
Na starej 5718 mi klasický mechanický otáčkomer funguje už dlho, odkedy som vymenil lanko.
Otázka je teraz, či by nestálo za úvahu prispôsobiť otáčkomer napr. z UNC 060 (vyzerá, že je hnaný tiež priamo z kolienka na prsiach motora) namiesto elektrického čidla.

Člen fóra Franta.cz píše, že to ide, tak prípadne či by nám prosím nenapísal, že ako to ide a prípadne aj aký otáčkomer použil.
Lebo odmietam nasypať cca. 200e to otáčkomera na 7011.
Vlastne mi to vychádza, že bude treba vyrobiť nejakú medziprírubu zo 4 dier čo sú na 7011 na klasické kolienko, ktoré má 2 diery. Len či sa potom pripojenie kolienka neoddiali natoľko, že nebude zaberať do drážky.

Poprosil by som niekoho o skúsenosti.

ďakujem.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#48 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som stym laboroval v robote posledne dva mesiace, chodime s traktorami na STK. Na jednom 7245 je motor s prsiami s urcenymi pre kolienko a mechanicky otackomer (motor bol meneniy cely s UN 053). Aby sme nemuseli prehadzovat prsia, tak sme do traktora vlozili otackomer s Kristala a napojili nahon. Kristalacky otackomer je lacnejsi akoe ten elektronicky nezmysel ktory na pôvodne napojenie nepasuje a musi sa prekopat kabelaz. Ja som aj meral urobit niejaku prirubu ale potom nedotiahne na vacku nahon a aj diera je ina na vystredenie osovej roviny nahona.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#49 Nový příspěvek od pavolmakys »

POzeraj inzeraty, aj novy sa da kupit lacnejsie, horsie je ak si pod casovym tlakom, ak nie, tak by som pozeral inzeraty, nieco sa casom vyskytne.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#50 Nový příspěvek od rammsteiner »

pavel sk píše:Ja som stym laboroval v robote posledne dva mesiace, chodime s traktorami na STK. Na jednom 7245 je motor s prsiami s urcenymi pre kolienko a mechanicky otackomer (motor bol meneniy cely s UN 053). Aby sme nemuseli prehadzovat prsia, tak sme do traktora vlozili otackomer s Kristala a napojili nahon. Kristalacky otackomer je lacnejsi akoe ten elektronicky nezmysel ktory na pôvodne napojenie nepasuje a musi sa prekopat kabelaz. Ja som aj meral urobit niejaku prirubu ale potom nedotiahne na vacku nahon a aj diera je ina na vystredenie osovej roviny nahona.

Aj som to tak predpokladal. Asi objedname od komunistu z aliexpresu nieco a bude pokoj. Tachometer mam uz beztak z bicykla v traktore. Dakujem za radu Pavel. Pekny vecer

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#51 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak by si nahodou riesil elektricky otackomer, tak tu mas strucne schemy zapojenia. Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#52 Nový příspěvek od -sheppard- »

chlapi mám takový dotaz, dával jsem nový otáčkoměr který je 3 vývodový (má už počitadlo mth digitální a údajně to počítá přímo z toho otáčkoměru) a čidlo je staré taky 3 vývodové. Svorku Sz na něm jsem nezapojoval a budík jsem připojil na svorku M a na budíku svorka taky M. Všechno funguje docela dobře mth jdou krásně jenže otáčkoměr mi pod 800 ot/min sem tam vyletí na max a pak zase zpět. Když nechám víc jak těch 800 ot/min tak drží hodnotu s malými kmity. Což se mi moc nelíbí páč volnoběžné otačky jsou cca 600-700 ot/min, někde jsem se to tady dočet. Může být to čidlo špatné, nebo to jen udává špatné volty a chtělo by vyčistit??? Díky
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#53 Nový příspěvek od pavel sk »

To kmitanie ti sposobuje snimac. Moze byt uz plny oleja alebo mierne uvolneny magnet na oske. Ja som tak teraz na troch traktoroch skombinoval toto zapojenie a nekmitaju vôbec. Akurat ked zapnes kluc v spinacke tak otackomer sa prebehne a vrati spät na nulu ako v AUDI :smich: Pri kombinacii novy budik-stary snimac so snimaca vlastne pouzivas len to dynamo co robi striedavy prud pre otacky. Na novom budiku je uz len S a to sa napaja u satreho snimaca na M ako si aj urobil. SZ je na snimaci je mikrospinac pre motohodiny.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#54 Nový příspěvek od pavolmakys »

PavelSk - niekedy sa ti podaria perly - " dynamo co robi striedavy prud " :)
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#55 Nový příspěvek od pavel sk »

:smich: Dobre oprava :smich: :smich: . Proste ten snimac je taka chujovina co vyraba striedavy prud. Multimetrom prepnutym na meranie jednosmerneho prudu som nenameral nic. Jedine len v rezime striedaveho prudu.Je to mini altik bez usmernenia :smich:

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#56 Nový příspěvek od pavolmakys »

8)
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#57 Nový příspěvek od -sheppard- »

Zdar pánové, vzhledem k potížím s otáčkoměrem popsáný o pár příspěvků výše, jsem trochu laboroval a poznatky chci zde sdílet, třeba to někomu v budoucnu pomůže. Začal jsem u čidla které se zdálo že bude příčina mých kmitaní ručičky a občasných výstřely až k červenému poli. Tak jsem koupil dvou vývodové čidlo namontoval a ejhle, na volnoběh ukazoval budík 1500ot/min :( . Což mě překvapilo, tak jsem odpojil kabeláž a napojil na voltmetr. Naměřil jsem při volnoběhu 12V, při 1/2 ot. 20V a při max ot. 34V (a to při zapojeném budíku byla ručička hluboko v červeném poli, kdyby tam nebyl doraz tak se asi otočí dokola :smich: ). Tak jsem se naštval a rozebral jsem staré tří vývodové čidlo, vyčistil (bylo jen lehce od oleje), smontoval a našrouboval jsem ho zpět. No a při volnoběhu 3V, při 1/2 ot. 7V a při max ot. 12V. A to už budík zase ukazoval v celém spektru jak měl. Tak bacha na to, nejde jednoduše zaměnit tří vývodové za dvou. Je třeba to měnit i s budíkem. Jak jsem se díval na shop kde kupuju náhradní díly, tak je tam ještě jeden budík do 25km/h a ten je o 500,- dražší a podle popisu jsi myslím že právě ten by seděl s tím dvou vývodovým čidlem, nicméně já už mám koupený ten levnější budík tak musím mít čidlo na tři vývody i když ten třetí kontakt (Sz) nevyužiju. Ale stejně i s tím novým čidlem mi ručička kmitala, sice ne tak moc ale přece a taky mi sem tam vylítla až do červeného pole. Takže jsem usoudil že to bude asi v budíku (a to je nový) jinak nevim, když jsem měřil ty čidla, tak dávali stálé volty, jestli tam lítaly 2 desetinky tak je to moc.
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#58 Nový příspěvek od pavel sk »

To som uz vyssie aj ja popisoval. Ja som daval aj novy budik 3kontakt aj cidlo nove 2kontakt a aj tak to nesedelo. Budik ukazoval viac ako bola skutocnost. Preto som to dvojkontaktne cidlo zavrhol a improvizoval som. Pouzil som spät stare 3kontaktne na ktorych nefungovali motohodiny len otacky a napojil som to s novym budikom podla schem vyssie a ukazuje to pekne a nic nekmita (kondenzator som tam nechal). Akurat pri zopnuti kluca ten novy budik vyskoci a vrati sa spät ako vo Ferrari. Po nastartovani sa sprava normalne. Uvidime dokedy tak vydrzia.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#59 Nový příspěvek od -sheppard- »

Aha, já tam ten kondenzátor nemám, to by ale určitě pomohlo. Kondenzátor se vždycky dává tam kde vznikají rušivé proudy, tak tomu je u silnoproudu, nevím zda to tak platí i u slaboproudu ale jen tak pro nic za nic tam asi nebude. Náhodou nevíš hodnotu toho kondenzátoru??
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#60 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie co som mal v rukach a cistil od nanosu bordelu som sni nevedel nic vycitat, lebo na nich pod tou objimkou nic nebolo. Tak žial neviem akej hodnoty su :-/ .

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“