OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#61 Nový příspěvek od pavolmakys »

Vyzerá to že ten kondik tam je na obmedzenie špičiek príp. zaoblenie hran.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#62 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemá prosím někdo ponětí jak co nejjednodušeji připočítat mh na 7011? Je tam to čidlo s třema drátama. Už několik desetiletí to nepočítá a opět mám jít na STK. A dávat tolik peněz za čidlo se mi opravdu nechce. Tak jestli jít cestou zkusit rozebrat budík a nebo jestli by nešlo jen připojit některý drát na plus či mínus...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#63 Nový příspěvek od jhamos »

Mam dotaz,mam 7011 a ta ma elektronicke pocitadlo,alenekdo,kdyz delal motor,tak tam dal prsa na kterych je mechanicke cidlo jako u starsich modelu.
Da se nejak na tyto prsa dat elektronicky snimac?
Dekuji

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#64 Nový příspěvek od jojo7011 »

pavolmakys píše:PavelSk - niekedy sa ti podaria perly - " dynamo co robi striedavy prud " :)
V podstate veci dynamo aj alternator robia same o sebe striedave napatie. Rozdiel je v tom, ze napatie sa u dynama indukuje v rotore ( kotva ) a na usmernenie napatia sa pouziva mechanicky komutator. Alternator to ma opacne. Napatie sa u neho indukuje v statore ( kotva ) a na usmernenie sa pouziva polovodicovy usmernovac.

Po lopate:
U dynama je kotva rotor a napatie sa usmernuje mechanickym komutatorom.
U alternatora je kotva stator a napatie sa usmernuje diodami.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#65 Nový příspěvek od pavolmakys »

Jojo, prosim ta, toto radsej nerozvadzaj, pretoze tymto sposobom za chvilu bude terminologia uplne v r..i. Ak je raz dynamo zadefinovany ako zdroj jednosmerneho napatia tak to tak je. To je ako keby si tvrdil ze dvojtaktny motor je vlastne stvortaktny, iba ze su tam deju dva takty naraz. Obaja mame pravdu ale terminologia nepusti. :friends:
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#66 Nový příspěvek od pavolmakys »

Tomas - pocitadlo funguje na impulzy, musel by si ti natukat drotom impulzy, a na pocet sa radsej nepytaj, vela. Ak mas generator impulzov, tak by to islo.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#67 Nový příspěvek od pavolmakys »

jhamos - mas tam teda prsia na dve skrutky? Neda sa spravit si medzikus, neviem ako je na tom osadenie, ale myslim ze elektronicke ma vasciu dieru.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#68 Nový příspěvek od Tomas6 »

pavolmakys píše:Tomas - pocitadlo funguje na impulzy, musel by si ti natukat drotom impulzy, a na pocet sa radsej nepytaj, vela. Ak mas generator impulzov, tak by to islo.
Jo už jsem to pořešil. Táta má nějaké nastavitelné časové relé, které spíná nejrychlejc tak 3x za vteřinu, akorát chvíli trvalo než jsem přišel na to jak to má být zapojené.Ale jelo to celou noc a celý den a připsalo to 200mh. To stačí...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Patjo
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 17, 2020 7:31 pm
Bydliště: Sihelné

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#69 Nový příspěvek od Patjo »

Nechce mi počítať motohodiny (otáčky idú) a zistil som že kostra a prívod (na budíku) je zapojený naopak môže to byť chýba? (Zetor 6211)

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#70 Nový příspěvek od pavel sk »

Na predoslej strane (4) je schema zapojenia aj farby origo kabelaze. Skontroluj si zapojenie podla toho. Ak to sedi tak hladaj chybu v snimaci alebo amotnom budiku. U nas boli väcsinou KO budiky a asi na dvoch traktoroch aj snimace. A tento rok to u nas zase vypukne. Zase cas STK-čiek :pistol:

Patjo
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 17, 2020 7:31 pm
Bydliště: Sihelné

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#71 Nový příspěvek od Patjo »

pavel sk píše:Na predoslej strane (4) je schema zapojenia aj farby origo kabelaze. Skontroluj si zapojenie podla toho. Ak to sedi tak hladaj chybu v snimaci alebo amotnom budiku. U nas boli väcsinou KO budiky a asi na dvoch traktoroch aj snimace. A tento rok to u nas zase vypukne. Zase cas STK-čiek :pistol:

A na STK si nemal problém s tým že máš nový budík (mth od 0) ?

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#72 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas nie. Zapisali do protokolu vymenu pocitaca motohodin ktoru vykonal odborny servis.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#73 Nový příspěvek od Lukashil »

přátelé prosím ještě jednou pro upřesnění.
ponechme teď chvilku počítadlo motohodin jako samostatnou kapitolu, jelikož nyní už všechny nové budíky mají počítadlo digitální a řekněte mi prosím, zda máte někdo vyzkoušeno zda to dvouvývodové a třívývodové čidlo, dávají při stejných otáčkách stejné hodnoty.
rozumějte pokud by mi nezáleželo co plácají mth ale jen otáčky a kombinoval tyto čidla a budíky jako šarlatán.

děkuji
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#74 Nový příspěvek od pavolmakys »

JA neviem, ale mam dvojvyvodove v sufliku lebo ho kamos kupil omylom tak mi ho dal. Akma niekto trojku, mozeme to zmerat. JA by som si asi nameranim otacok vedel poradit.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

cert
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 26, 2009 11:20 pm

Re: OTÁČKOMĚR MOTORU ZETOR 7211

#75 Nový příspěvek od cert »

Podobný problém jsem řešil před deseti lety. Na čidle propiluješ díry na rozteč co mají prsa,pak vezmeš čidlo zabalíš ho do mokrýho hadru a navaříš cca 5mm na výšku aby to došahlo na hřídel. Obrousíš na profil dáš těsnění nebo silikon a namontuješ.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“