Ohřívač chladící kapaliny

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#271 Nový příspěvek od matisx »

Jezdil jsem na m7adsIII 7let prohrnovani v zime a nikdy nebyl problem-ale jsem pouzival nahrivani a olej kazdej rok ven.cca 200mth.ted tam mam 10w40 a asi lepsi.ale maze min jak s tou 15w
Ohratej na 80 na volnobeh 2atm v tahu ma 4atm.
Je tam druhym rokem.za chvili pujde vem.(ted najedu max 100)tak ho nechavam 2roky
Toto je problem setrilku tady na foru--plna rampa svetel za 2tis a nedokazou voli vymenit olej za 500kc za rok-smesny :vysmech:
K tomu neni co dodat :-/

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#272 Nový příspěvek od jarda avsop »

to ti to na polosyntetiku maže ještě hodně mě to mazalo 1,00atm.Předělal jsem mazaní na plnoprutokový čistič a ted to maže studene na 7atm a teplé na 4atm.Ted ještě předělam Z 7011 a než to předělam také to změřím

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#273 Nový příspěvek od matisx »

Ladil jsi i pojistovak,?kamos by to rad dal na 6911docela bidne mu to maze.tak jestli ma neco delat navic-nebo jen koupit tu sadu a jezdit :-/

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#274 Nový příspěvek od jarda avsop »

První motor jsem předělal Z 3011 a tam jsem musel předělat pojištovak a ten jsem koupil nový od zetora.Z7011 jsem ještě nepředělal.Pojištovak není potřeba předělavat když daš jen plnoprutočný filtr odstraníš unik tlaku ktery je v odstředivce

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#275 Nový příspěvek od matisx »

Ok.dik vyridim mu to.at koupi sadu a uvidi -pak uz velka vule na klice

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#276 Nový příspěvek od pavolmakys »

Priznam sa ze kontorlku sme nekotrolovali lebo mu asi ani nefunguje, boli sme taky radi ze sme to natocili ze sme tomu nevenovali pozornost, vobec nas nenapadlo ze by sa take neico mohlo stat. Samozrejme sme sa poucili a nabuduce budeme mudrajsi. Olej meni raz za dva roky cca, pripadne castejsie. Toto bolo od poslednej vymeny asi rok.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1211
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#277 Nový příspěvek od kaja.h »

Nevim teda proč řešíte olej tady , kde je ohříváček???
Nejlepší na olej je teda budík s ručičkou. Tam se to pozná krásně všechno. Nastartuješ ručka vyletí a pak se ustálí na určitej hodnotě. Jestliže padne k nule, tak je málo oleje v soustavě.
Je to krásně vidět !!!!!!
Jede traktor, je to Zetor 3011

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#278 Nový příspěvek od jarda avsop »

stale se tady snažím všechny přesvědčit, že je vyhodnější ohřívat olej než vodu, proto tady občas řešíme olej

Uživatelský avatar
dmartas
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 07, 2010 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#279 Nový příspěvek od dmartas »

jarda avsop píše:stale se tady snažím všechny přesvědčit, že je vyhodnější ohřívat olej než vodu, proto tady občas řešíme olej
Tak si založ vlastní vlákno s olejem a přesvědčuj TAM :) !!!
Taky jsem si udělal ohříváček a je to super 8)

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#280 Nový příspěvek od jarda avsop »

vždyť to je jedno kde se o tom píše jenom porovnavam možnosti nikomu nic nevyvracím, ať si každy děla co chce

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#281 Nový příspěvek od DYK »

Ohřívání oleje má jistě svůj přínos a není to tak úplně mimo, ale snad někde na Sibiři. Tady lidi nahřívají vodu proto, aby ten motor vůbec uvedli do chodu, jak kvůli tlakům tak s ohledem na baterii. A olej? To snad v této zeměpisné šířce musí fungovat, pokud se teda o něj majitel stará a nemá tam "mazut". I kdyby byl olej na 80° bude mít motor problém bez podpory teplým vzduchem nebo tepla do hlav problém se startem. Já už jsem sám pro sebe přišel na to, že nemá cenu se snažit o úpravy kde motor nemá otvor v bloku pro topné těleso a energii vložit do úpravy pro použití horkovzdušné pistole. Je to rychlé použití a rychlý a dobrý start. Nahřeje se i sací potrubí a to teplo se hodí do začátků chodu motoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#282 Nový příspěvek od Vedra »

Primárním účelem ohřevu vody nebo oleje je snížení opotřebení motoru v zimě.

Na startování vylágrovaných motorů u kterých se jenom čeká kdy kiksnou opravdu stačí horkovzduška nebo Rudé Právo.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#283 Nový příspěvek od matisx »

No kdybzy mel olej 80stupnu tak motor chyti jako fik pac vetsinou je olej na spodku motoru a tudyz teplo diky fyzice povali nahoru a prohreje celej motor.
Za me horkovzdusky jsou zoufalost a muj problem neresi
Rano jsem vstal a za 30minut v -20 vyjizdim s radlici plnej knedlik dalsi 3hodky prohrnovat.
Ale jsou taci co maji traktor jako zabiti casu tak tam potom neni co resit

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#284 Nový příspěvek od jarda avsop »

MATISX:maš stoprocentní pravdu ze zkušenosti vím, že nejlepší start je s ohřatým olejem.Doba ohřevu je kradší jak ohřívat vodu.No a starty s horkovzdušnou pistolí, už mam za sebou to je to nejmeně učinné.To je lepší si koupit startovací sprey.

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Ohřívač chladící kapaliny

#285 Nový příspěvek od pavel sk »

Tu vanu sme kedysi, ked sa jazdilo viac aj v zime traktorom tiez nahrievali. Od oleja sa ohrial cely motor (teplota stupa vzdy hore) a starter tocil ako v lete. Vodu (nemrznucu zmes) hreju chlapi v robote. Trva to dlho a starter ma furt co robit aby kluku odlepil a rozhybal klukovy mechanizmus.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“