Hydrostatické řízení

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#586 Nový příspěvek od -sheppard- »

No já s tím zkušenost nemám ale chápal bych to tak jak ty. Nicméně já jsem dával 100 ON a maximální spokojenost. Mě osobně vyhovuje když nedostávám zpětné rázy od kol do volantu ale zase se navrací do vychozí, rovné, polohy.
Zetor 7211 Tunis

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrostatické řízení

#587 Nový příspěvek od jiriSBS »

Orbitrol s koncovým označením "OR",je orbitrol se zpětnou vazbou na řídicí nápravu(orbitrol má zvláštní úpravu),tzn.,že se praktický chová jako mechanické řízení.Ostatní orbitroly tuto vazbu nemají,po pustění volantu se volant vráti pouze do uzavření rozváděče orbitrolu ,ale kola zůstavají natočená,zpět do přímeho směru jej musí nastavit obsluha.

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Hydrostatické řízení

#588 Nový příspěvek od Azaret »

Takze"OR" pri vraceni kol otoci i volantem (za predpokladu ze ho nedrzim). Chapu to dobre?

Nebo se jen stocej kola a volant se nehne?
Premyslim co je na traktor lepsi....

elkej
Příspěvky: 113
Registrován: pát dub 24, 2015 4:29 pm
Bydliště: F-M

Re: Hydrostatické řízení

#589 Nový příspěvek od elkej »

Ahoj
Chci pořídit kompletní sadu na předělávku řízení 5011(bez posilovače), takže včetně čerpadla a všeho co je potřeba.
Dneska jich je na trhu spousta..
Chtel bych něco kvalitnějšího, pokud se to tak ještě dá nazvat v dnešní spotřební době..
Díky za konkrétní tipy

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#590 Nový příspěvek od jojo7011 »

To potom jedine zohnat original pouzivanu sadu od smelinarov. Budes toho potrebovat spustu. Cerpadlo, nadobku na olej, drziak na nadobku, trubky cely tunel volantu aj s rucnym plynom, jednotku riadenia Orbitol, drziak jednotky a spustu ineho. Prichystaj si vela penazi.

elkej
Příspěvky: 113
Registrován: pát dub 24, 2015 4:29 pm
Bydliště: F-M

Re: Hydrostatické řízení

#591 Nový příspěvek od elkej »

Penízky jsou..
Jen vybrat tu správnou sadu, nadrobno to nemá cenu shánět.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#592 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ako som ti pisal. Vybrakovat vsetko potrebne z 3320. Takze zhanaj u smelinarov co rozpredavaju traktory. Lenze natrafit na raritku 3320 rozpredavanu na suciastky bude velmi velky problem. Vela stastia.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hydrostatické řízení

#593 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pise ze penize jsou takze bych to videl jen vzit katalog vypsat cisla dilu a poptat treba v Monste nebo agrozetu a podobne.... Nove dily se zarukou

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#594 Nový příspěvek od -sheppard- »

Na hydrolider.cz prodavají celou sadu: https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... FOSS/18751, ale není to originální sada. Pokud bys to chtěl mít origo, tak by sis to musel poskládat z jednotlivých dílu. Nicméně hlavně nekupuj tu dlouho pístnici co se montuje místo táhla od svislého čepu k volné páce na táhle od volantu. Má totiž dost špatně vymyšlené uchycení na nosnou trubku od kabiny a to je dost neštastné řešení. Viděl jsem že poláci to ve velkém montují na ursusy a tak na zetory ale to pak stále vyvíjí tlak na středový čep a pak vznikají vůle a ani orsta už není to co má být. Nejlepší je ten píst co se montuje mezi kola, je i v té sadě co jsem dával odkaz, ale musíš si tam dovařit držák.
Zetor 7211 Tunis

elkej
Příspěvky: 113
Registrován: pát dub 24, 2015 4:29 pm
Bydliště: F-M

Re: Hydrostatické řízení

#595 Nový příspěvek od elkej »

Traktor mě neživí, mám to jenom pro zábavu a údržbu pozemku..
Pístnici mezi kola místo spojovačky, to je bez debaty.
Origo to nemusí být.
Takže asi nějakou novou sadu s Danfossem ?

elkej
Příspěvky: 113
Registrován: pát dub 24, 2015 4:29 pm
Bydliště: F-M

Re: Hydrostatické řízení

#596 Nový příspěvek od elkej »

Ten Hydrolider... To je přece ale polský výrobce Agricola, jenom mají českého prodejce.
Kontaktní adresa je Český Těšín... kamennou prodejnu nemají, jinak bych je navštívil.
Je nějaká sada vyrobena u nás ?

Uživatelský avatar
Joachim
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 02, 2012 6:52 pm
Bydliště: Leipzig
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrostatické řízení

#597 Nový příspěvek od Joachim »

Ahoj,

Chtěl bych svůj Zetor 5011 převést na hydrostatické řízení. Mám kompletní orig. Pokyny Zetor (servisní informace Zetor ze starých papírových souborů) k dovybavení, ale to platí pro 5211 atd.

Oribitol 100 ON nebo 125 ON?
Říká Zetor
6211, 7211, 7711 = 80 ZAPNUTO
6245, 7245, 7745 = 100 ZAPNUTO

Má někdo už udělal konverzi na 5011, 6011, 7011 a může dát obrázky a rozměry hoře orbitol? Jak dlouho jste provést sloupek řízení? Uvažuji o volbě trochu delšího (volant = vyšší), abych měl o něco více místa pro vzduchové sedadlo.

Co tím myslíš?

pozdravy 8)
s pozdravem, Joachim
Môj Zetor 5011: Môj Zetor 5011, 1984 (remont)
Môj Zetor 2011: Zetor 2011, 1967 (remont)
Môj Zetor 3045: Zetor 3045, 1967 (remont)

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#598 Nový příspěvek od -sheppard- »

joachim: a to je co za čeština, to jsi snad nechal přeložit v googlu ne?? nicméně pro traktory bez předku doporučuje výrobce 80 ON ale dal jsem 100 ON a naprostá spokojenost i otáčky volantu jsou stejné jak u serva. Na zetory řady 5011-7011 jsou sloupky pevné které jsou přišroubovány k převodovce a v konzole je pak uchycen orbitrol, pokud bys chtěl dát volant výš pak bych požil tuto hlavici ale musel by jsi upravit uchycení a nejsem si jistý jestli by se ti vešla pod palubku.: https://www.nekvinda-obchod.cz/produkt/ ... e-rizeni-/. Nicméně nevidím důvod ho zvedat, mám v 7211 vzduchovou sedačku grammer a volant je v ideální výšce.

elkej: to že je hydrolider polský výrobce je možné ale v té sadě je orbitrol danfoss a ten je tuším z Dánska. Nicméně nic lepšího co se týče kvality asi nenajdeš. A pokud chceš zbytek věcí k tomu vyrobené u nás, tak asi chceš origo zetor, ale to jsi psal že nechceš, tak nevím, nikdo jiný to nejspíš u nás nevyrábí, možná nějaká druhovýroba ale ta většinou stojí za houby.
Zetor 7211 Tunis

elkej
Příspěvky: 113
Registrován: pát dub 24, 2015 4:29 pm
Bydliště: F-M

Re: Hydrostatické řízení

#599 Nový příspěvek od elkej »

Děkuji uživateli "sheppard" za jeho věcné příspěvky na mé dotazy..
Ano psal jsem že nemusí být origo a že peníze jsou, to je pravda .. než ale za něco vyplácnu skoro 30t, tak chci mít trochu jasno co se dá pořídit..
Na bazosu nabízí jeden prodejce "Roman" ze Šumperka údajně české hydrostaticke řízení na všechny typy traktorů.
Má někdo osobní zkušenost s jeho díly ?
Orbitrol určitě nemá vlastní produkce a v inzerátu nepíše o jaký typ jde.
Nebo je to jenom další překupník a na konzole si nechává vypálit logo CZ..

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Hydrostatické řízení

#600 Nový příspěvek od Pavel.T »

S Panem ze Šumperka v pohodě jednání. Byl u nás montovat řízení na 2 traktorech s předkem a na 6718 s posilovačem a na 5611 bez posilovače. Konzole si vyrábí sám, dělá i svoje nádobky na řízení atd. Vše na montáž má s sebou. Šikovnej člověk.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“