Hydrostatické řízení

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#541 Nový příspěvek od oco13 »

Vždy lepšie ak zatuhne ako by malo niečo odtrhnúť. A váha v nakladači sa voči predku násobí pákou- takže niekedy by sme sa čudovali.

Martin 7
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 14, 2020 2:50 pm
Bydliště: Mahouš

Re: Hydrostatické řízení

#542 Nový příspěvek od Martin 7 »

Zdar mám ten samý problém. Koupil jsem 5611 a na silnici plave. Závaží v předních kolech je. Nemám s tímhle typem zkušenosti. Na co bych se měl soustředit. Díky

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Hydrostatické řízení

#543 Nový příspěvek od Blaf »

-sheppard- píše:Já jsem kupoval tento https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Orbit ... 00-ON/8233 a zatím spokojenost, sice nevím jak funguje např danfoss ale myslím si že to zatím úplně bohatě stačí. Dělal jsem orstu taky od nuly takže to něco stálo, tak jsem volil taky cenově přijatelnější variantu, nicméně kdyby se orbitrol posral tak bych asi hodně uvažoval právě o danfossu. Nevím přesně co máš za traktor ale myslím si, že žádný zetor není starý vrak i kdyby byl v nepojízdném stavu. To že na něm uděláš orstu tak jeho cena zase o docela velký díl stoupne...
Jj, mám stejný názor, žádný Zetor není vrak ...tedy pokud ho z něj neudělal majitel :)
Pořídil jsem si loni 6245 s lesnickou nástavbou a postupně si ho chci dát do pořádku. Momentálně mě čeká spojka, brzdy a GO přední nápravy a při té příležitosti chci řízení zrovna předělat. Posilovač je asi v háji, na místě s tím neotočím. Ono toho teda bude v háji víc, kuláky jsou nejspíš zatuhlé, vůle na svislákách a středním čepu atd. Když se to všechno posčítá, tak je výsledek jaký je. Čerpadlo vypadá OK, měřil jsem ho a ukazovalo 10MPa.
Těmto levným orbitrolům kolem 3000kč se chci právě vyhnout, ale ten od M+S hydraulic se mi zdá jako zlatá střední cesta. Kdyby ten Danfoss byl kolem 5000kč, tak neváhám, ale skoro 8000kč se mi dát nechce i tak bude tahle sranda stát balík. Mám v plánu to dělat podle originálu tzn. s trubkami, všemi držáky atd.
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Hydrostatické řízení

#544 Nový příspěvek od Blaf »

jojo7011 píše:Som daval original vymontovanu sadu z traktora r.v. 1992. Vsetko som to dal v ramci mojich moznosti do cajku. Problem je ze niekedy ked mam tazke bremeno v nakladaci, nemozem s volantom ani hnut. Proste akoby ho zatalo. Musim sa trochu pohnut a vtedy ho povoli a uz ide.
Zkus změřit čerpadlo, jestli dává dostatečný tlak, pokud ano asi bych šel po orbitrolu.
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Hydrostatické řízení

#545 Nový příspěvek od Jozka »

Na bazoši jem objevil sadu na orstu na Z4011: https://stroje.bazos.cz/inzerat/1246809 ... 1-3011.php
Řešil jste to někdo? Co myslíte, prošlo by to STK?

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#546 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tazko povedat. To je velmi individualne. To co niekde niekomu vadit nemusi, inde inemu moze. Spravne by na 4011 hydrostaticke riadenie nemalo byt. Na STK to bude loteria.

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Hydrostatické řízení

#547 Nový příspěvek od Pedro75 »

To mám já. Jen jsem to bral rovnou z PL a musel si to poskládat sám. Takto, v té době, sadu nedělali. Jen ten držák šťouchačky jsem musel nakreslit, pak se vypálil a navařil. I držák orsty se dělal, Ursus to má jinak. Čerpadlo na prsou. Více v mém vlákně. STK jsem prošel, záleží na koho natrefíš. Jinak jsem spokojenej, bez toho bych měl možná problémy (po zdr. problémech mám problém s prsty).
Petr

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Hydrostatické řízení

#548 Nový příspěvek od Jozka »

Díky, máš to pěkně udělané.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Hydrostatické řízení

#549 Nový příspěvek od pawka »

Mám dotaz, promiň že to píšu sem, ale oddělal jsem posilovač a celý pretesnil. Teď je všude vzduch. Nastartuju a volant letí vlevo a cuka. Tak otáčím pístnicí doprava, vrchem k motoru a pořád nic. Volant už nejde hnout. Jen když vypustim tlak z hadice.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hydrostatické řízení

#550 Nový příspěvek od Zetor15 »

spatne serizeny ovladaci ventil na posilovaci.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Hydrostatické řízení

#551 Nový příspěvek od pawka »

Úplně jsem ho utahnul a začal povolovat o otáčku a zkoušet. Než jsem našel správnou polohu. Já měl celý traktor do šroubku.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#552 Nový příspěvek od oco13 »

Skusim sa aj ja opýtať niečo k hydrostatickému riadeniu.
Mám dva domadely, oba majú riadenie orsta + servo z auta ako čerpadlo. Klbak má jednookruhový systém aj s hydraulikou. Teda zo serva ide olej najskor cez orstu potom do rozvádzača a nazad do nadrže. Všetko funguje ako má. 8)
Druhý traktor má oddelené okruhy teda riadenie je len servo orsta valec a do nadrže. A tam mi blbne to , že keď prídem na doraz tak mi zablokuje čerpadlo a zapištia remene. Nemá servo z auta v sebe poišťovák? alebo orsta- je to typ bez prioritného ventilu. Pýtam sa radšej skor ako zbytočne vyhodím prachy za nejaký ventil čo mi nebude nakoniec treba.
Diky za každý názor.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrostatické řízení

#553 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jaký je typ-označení orbitrolu(štítek ze spodu,příp ozn. ventil.bloku na orbitrolu).

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#554 Nový příspěvek od oco13 »

Jirko tu sú fotky tej orsty Obrázek Obrázek Obrázek
Prečítal som tam LAGB , TGL 37844 tlak 16Mpa rok výroby 3/85

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrostatické řízení

#555 Nový příspěvek od jiriSBS »

Romane,
něco Ti na orstě schází a to ventilový blok,takže orsta je úplně bez jištění.
Potřebuješ k orstě ventilový blok : LVP 01.1, nebo LVP 04.1 .Pokud seženeš jiný,musí se ventily nastavit.Vent.blok ozn.
LVP 07.1 až LVP 12.1 nemají pojistný ventil,musí se k ním namontovat externí pojistný ventil.V označení číslo za tečkou značí
připoj. závity:1..M22x1,5;2...R1/2".

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“