Hydrostatické řízení

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#556 Nový příspěvek od oco13 »

Aha a kde sa dá také niečo kúpiť :-/ obyčajný pojišťovák z hydrolídra tomu nepomôže ? Prípadne čo to spraví ak to nechám ako doteraz?

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrostatické řízení

#557 Nový příspěvek od jiriSBS »

Běžný poj.ventil, Ti odstraní zablokování hydr.čerpadla v dorazu řízení , -nastavit na 8 MPa.
Bude Ti chybět zpětný ventil na vstupu(P),když Ti "zdechne" motor,tak Ti nepůjde řízení,dále razové ventily při nárazu kol na pevnou přepážku dojde k deformaci nějakého dílu řízení,protože hydraulika nepovolí,jako mechanické řízení.Ventilový blok se dá sehnat v kovošrotě ,nebo na burze,viděl jsem několik inzerátů na prodej LVP.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#558 Nový příspěvek od oco13 »

Aha tak už viem prečo mi na klbaku rovnaká orsta funguje v podstate dobre. Je v okruhu s rozvádzačmi a tie majú pojišťovák, a pri klbaku náraz kolies na prekážku sa do orsty neprenáša. Akurát pri zhasnutom motore tiež nekerujem.
Bola by toto vhodná náhrada? https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Orbit ... 50-ON/8275 servo má prietok cca 7 - 9 l

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Hydrostatické řízení

#559 Nový příspěvek od jiriSBS »

Rozvaděče s poj. ventily za orstou,orstu nejistí,asi tam máš jiný typ orsty,U kloubáku jsou rázové tlaky ještě větší než u klasického řízení.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15757
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#560 Nový příspěvek od oco13 »

jiriSBS píše:U kloubáku jsou rázové tlaky ještě větší než u klasického řízení.
to ako fakt :shock: :shock: To by ma nikdy nenapadlo , myslel som že ak nie sú rejdové čapy tak sa to rozloží v náprave.

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Hydrostatické řízení

#561 Nový příspěvek od Azaret »

Zdravim lidi nemate tady nekdo orstu na lehke naprave? Nejlepe originalni “7211 3301“?
Delam prestavbu a potreboval bych zjistit rozmer drzaku prubezne pistnice (takovej kus vinklu navarenej na napravnici)
viz.: https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/7750- ... -6711-3303

Dekuji.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#562 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ale to nieje lahka naprava ( juhoslovanska ) to je obycajna predna naprava bez nahonu.

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Hydrostatické řízení

#563 Nový příspěvek od Azaret »

Tak u nas pod pojmem lehka naprava je normalni obycejna nehnana "11"
A Tezka byla vzdy ta klasicka hnana "45"
Tech manzetovych (lehkych hnanych) sem za svuj zivot videl strasne malo a to jeste jen na obrazkach...

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#564 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nemyslim manzetovu, ale lahku PHN alebo tzv. Juhoslovansku. <ale spat k tvojmu dotazu. Traktorov bez predku a s hydrostatikou uz vonkoncom moc nieje. Takze zohnat nejake detailne rozmery nebude jednoduche. Na bazosi sa sporadicky objavy nejaky inzerat na orstu aj na traktor bez predku.

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Hydrostatické řízení

#565 Nový příspěvek od Azaret »

ono by mi v podstate stacilo vedet jestli ma byt ta pistnice jako primo v urovni spojovacky, nebo posunuta trochu jinde...
Smysl by mi to davalo kdyby mela byt v urovni spojovacky.. tam by to melo asi nejvetsi logiku...
Jedine uz tak napsat nejakym polakum nebo nekam do obchodu kde ju maji... ale nevim jestli by se se mnou v obchode bavili...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#566 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já jsem to taky předělával na origo orstu ale rozměry té plotýnky teď nevím. Když tak poměřím až se k tomu dostanu. Nicméně jak říkáš je dobré to dát co nejvíc do úrovně té spojovačky ale to už je pístnice dost daleko od nápravnice, takže jsem to nakonec udělal jak je to zhruba u originálu. Odkoukal jsem to z fotek a videí. Ale kulové čepy jdou už dost dozadu ale je to tak jak to mají originály a v rejdu to ničemu nevadí. Dám par foto rozměry ti když tak změřím později.
Obrázek
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Hydrostatické řízení

#567 Nový příspěvek od Azaret »

Parada :) predpokladam ze to mas na 70 - 77 rade ze?
Za nejake rozmery budu strasne rad aspon to nebudu muset vudedukovavat...
A chtel bych se zeptat jakou mas jednotku? Ale asi by mela byt stejna jako na tezkou napravu.
Diky moc

Uživatelský avatar
Tonci
Příspěvky: 562
Registrován: úte říj 21, 2008 3:09 pm
Bydliště: PU

Re: Hydrostatické řízení

#568 Nový příspěvek od Tonci »

Mám to tiež približne v rovnakej výške ako kolega nadomnou a vyzera ze to je OK 8)
Obrázek

Obrázek
Zetor 6748

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 330
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#569 Nový příspěvek od -sheppard- »

Mám to na zetoru 7211 a konzolu mám od nápravnice 45mm a z 8mm silné plotýnky. Co se týče jednotky, tedy orbitrolu, pokud myslíš tohle, tak to jsem psal o dvě stránky dřív, koukni na to je tam toho popsaného víc.
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Azaret
Příspěvky: 51
Registrován: úte bře 29, 2011 9:31 am
Bydliště: Přerov

Re: Hydrostatické řízení

#570 Nový příspěvek od Azaret »

:wink: :wink: :wink: :wink: Diky moc, konecne se mam od ceho odpichnout :-)
Jeste me tak napada v jake vysce od spodni hrany napravnice jsou ty diry pro pistnici?

Diky moc

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“