Hydrostatické řízení

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Hydrostatické řízení

#526 Nový příspěvek od pavolmakys »

Zalezi na jednotke pod volantom, ja som daval bez. mal som sadu od hydrolidra.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydrostatické řízení

#527 Nový příspěvek od polemnepolem »

je to sada od AP motor, jednotka Danfoss OSPC 100..v sadě byl i holendr pro vyřazení pojišťováku z okruhu..
Zetor 6245

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#528 Nový příspěvek od -sheppard- »

Zdar chlapi, mám jednu otázku, dělám orstu na 7211 a mám malý problém s pistnicí co je mezi koly. Tedy s kulovýma čepama. Nápravu mám sundanou z traktoru v dílně a tudíš jsou svisle čepy odlehčene a tím pádem vyjeté na krajní polohu. A tady vzniká problém že kulové čepy nejdou zasunout do páky řízení na svislém čepu, což už nevadí když se traktor postaví na kola a zatíží se přední náprava. Jenomže když si pak traktor někdy v lese či jinde postaví na zadní tak se kolové čepy střihnout a mohlo by něco prasknout. No a tak jsem trochu pátral a bylo mi řečeno že se odpružené nástavce při montáži orsty musí zablokovat jinak to právě děla tuhle paseku. Taky když jsem se díval na typy 3320 až 7320 tak mají vždy s orstou pevné nástavce a je to taky napsané v katalogu ND.
No a moje otázka tedy zní, když je nezablokuju a nechám je odpružené bude to dělat nějakou neplechu když pojedu např. po asfaltu ve větší rychlostí?? nebude to nějak plavat právě kvůli tomu že když bude svislák pérovat že se bude, byť i nepatrně, kolo lehce natáčet do jedné či druhé strany?? Díky
Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hydrostatické řízení

#529 Nový příspěvek od Zetor15 »

bude se menit zbihavost a tudiž to bude plavat a ničit pneumatiky.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Hydrostatické řízení

#530 Nový příspěvek od red.bill »

Toho bych se nebál UŘ2 to mají "podobně" a taky to jezdí. Všechny osobáky taky a nikdo to neřeší... Problém je ten kulák.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Hydrostatické řízení

#531 Nový příspěvek od Zetor15 »

osobáky to mají uplně jinak tam se zbíhavost nemění v zavislosti na zdvihu

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#532 Nový příspěvek od -sheppard- »

Tak to tak asi nechám a vyzkouším. O pneumatiky se nebojím už jsou dost jeté a časem uvažuju o nových. Ale to že to bude plavat mi dělá větší starost, sice to asi nebude nic velkého ale i tak... Jen ty kulaky no, no při nejhorším je můžu vyměnit za nové a dodělat blokování, což zase bude finančně náročnější páč jeden ten blokovací kámen stoji necelých 500,- a jsou tam 4... :zly: prostě za takové maličkosti chcou takový ranec :zly: :pistol:
Zetor 7211 Tunis

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Hydrostatické řízení

#533 Nový příspěvek od frturek1 »

Mam to tak na 5611 leta a na silnici neni nic znat ze by to plavalo

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Hydrostatické řízení

#534 Nový příspěvek od Blaf »

Mildagsa píše:
Zetor 7245 píše:Mildagsa, ten orbitrol je nový? Vzal by som ho, len musim zistiť kolko by stala pošta do SR. a hod aj cenu v eurach, nie ze si to zle preratam, dik. tak do 170 eur by si sa mohol zmestiť :)

jak je psáno euro je cca 25kč tak že asi 220e

Orbitol je nový M+S ještě sem na razil na nějakýho italskýho výrobce ( MG hydraulik nebo tak nějak) a ten vycházel novej na nějaký necelý 4 tis bez DPH ale tenhle měli skladem a mívaj ho pořád tak sem ho vzal

Pístnica je Válec vn pruměr asi 63 - vnitřní 50 píst puměr 25 oka jsou taky 25

Orbitol je 125 což by mělo být asi pul litra jestli dobře počítám tak že asi 4 ot z prava do leva

mimochodem sem si ani neuvědomil že posilovač na 6711 je 1,25 ot ze středu na plnej rejd .

Ahoj, jaké máš zkušenosti s tím orbitrolem M+S? Taky se chystám na hydrostatické řízení a chtěl bych použít orbitrol od stejného výrobce, konkrétně tuto 100ku https://www.hydroma.cz/ridici-jednotka-19937.html.
Podle toho co jsem zjistil by mohl být kvalitativně na úrovni Danfosu a přitom za rozumnou cenu. Nechci tam dávat žádné Polsko, Itálii nebo Čínu apod. a za Danfos chtějí raketu. Díky
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#535 Nový příspěvek od jojo7011 »

Riadiacaj jednotka hydrostatickeho riadenia je velmi narocny obrobok co sa presnosti opracovania tyka. Vsetko je tam brusene s presnostou na tisiciny mm. Brusenie je najnarocnejsia a najdrahsia operacia na celom vyrobnom procese. Preto je ta cena za jednotku riadenia taka aka je ( cca. 700eur ). Iste si vies predstavit ako asi bude vyzerat a fungovat riadiaca jednotka za 250 eur.

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Hydrostatické řízení

#536 Nový příspěvek od Blaf »

jojo7011 píše:Riadiacaj jednotka hydrostatickeho riadenia je velmi narocny obrobok co sa presnosti opracovania tyka. Vsetko je tam brusene s presnostou na tisiciny mm. Brusenie je najnarocnejsia a najdrahsia operacia na celom vyrobnom procese. Preto je ta cena za jednotku riadenia taka aka je ( cca. 700eur ). Iste si vies predstavit ako asi bude vyzerat a fungovat riadiaca jednotka za 250 eur.
Náhodou jsem strojař, takže otázka přesnosti výroby je mi jasná. Nicméně Vyšší cena nemusí nutně znamenat vyšší kvalita a naopak, záleží hodně i na obchodních maržích. Pracuji ve výrobní firmě a rozdíl za kolik vyrábíme a za kolik se naše výrobky prodávají je hodně velký. Nevím, kde stojí Danfoss 700eur, ale třeba zde https://www.hydrolider.cz/orbitroly/orb ... 51-danfoss ho mají za 7800kč což je ale pořád výrazně více než M+S hydraulic, který se dá pořídit zde https://www.hydroma.cz/ridici-jednotka-19937.html za 5200kč, ale treba u Hydrolideru za 7070kč (ano, tam kde mají Danfoss za 7800kč).

Mimochodem M+S hydraulic existuje od roku 1963, od roku 1972 se specializuje na hydraulická zařízení a od roku 1981 mají zakoupenu licenci Danfoss, takže slušná historie. Ano, jsou to maďaři, ale mají i dceřinou společnost v německu a kdyby jejich výrobky za nic nestály, tak by na trhu asi tak dlouho nebyli, ale kdo ví...

Nechci tuto firmu nijak obhajovat, proto jsem se ptal na zkušenosti. Orientovat se jen podle ceny je zavádějící. :-/

Možná by to dokázal zhodnotit JiriSBS? :)
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#537 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ked som dotazoval pred rokom v lete novu jednoku Danfoss tak mi v predajni rovno povedali 700ecok. Ale aj 300 ecok je pre mna vela, hlavne do takeho stareho vraku ako mam ja. Takze aj nadalej trpim so starou jednotkou riadenia.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Hydrostatické řízení

#538 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já jsem kupoval tento https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Orbit ... 00-ON/8233 a zatím spokojenost, sice nevím jak funguje např danfoss ale myslím si že to zatím úplně bohatě stačí. Dělal jsem orstu taky od nuly takže to něco stálo, tak jsem volil taky cenově přijatelnější variantu, nicméně kdyby se orbitrol posral tak bych asi hodně uvažoval právě o danfossu. Nevím přesně co máš za traktor ale myslím si, že žádný zetor není starý vrak i kdyby byl v nepojízdném stavu. To že na něm uděláš orstu tak jeho cena zase o docela velký díl stoupne...
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydrostatické řízení

#539 Nový příspěvek od oco13 »

Jojo - orsta na bazoši je za stovku piest za 50. Keby si to just dával ako celkom zvlášť okruh tak namiesto čerpadla stačí servo z auta. :hm: Ja sa tak nejako čudujem ako vôbec niekto môže kúpiť tie ich sady po 500 a viac evri. :shock:

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Hydrostatické řízení

#540 Nový příspěvek od jojo7011 »

Som daval original vymontovanu sadu z traktora r.v. 1992. Vsetko som to dal v ramci mojich moznosti do cajku. Problem je ze niekedy ked mam tazke bremeno v nakladaci, nemozem s volantom ani hnut. Proste akoby ho zatalo. Musim sa trochu pohnut a vtedy ho povoli a uz ide.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“