Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
dadapol
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 21, 2010 11:30 am

Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zetor

#1 Nový příspěvek od dadapol »

Chci pořídit zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika zetor 5645 a kolik unese hydraulika zetor 7245 nevíte náhodou někdo? Nerad bych to přetížíl. Jedná se mi o to abych nepořídil příliš těžkou nebo příliš lehkou věž z desty. Mám to na stavbu na převoz a složení palet s cihlama z vleku. Paleta plná cihel má cca 1200 -1500Kg. Kdo má jaké zkušenosti a názory co vybrat aby to bylo OK? Dík za radu a názor.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#2 Nový příspěvek od bulanek88 »

scháněl bych co nejlehčí, 1500 Kg zvedne pomalu každá zdvižka, menší pravděpodobně neseženeš

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#3 Nový příspěvek od radas »

v příručce se píše max. zdvihová síla trojbodu 9,8 kN. pokud to bude v závěsu jen položené a nebudeš nic zvedat rameny jde spíš o to kdy se ti zvedne předek.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#4 Nový příspěvek od Terablick »

Psal, že to chce na vykládání a dopravu palet, tak počítám, že to bude chtít v těch ramenech celé zvednout a převézt ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

dadapol
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 21, 2010 11:30 am

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#5 Nový příspěvek od dadapol »

radas píše:v příručce se píše max. zdvihová síla trojbodu 9,8 kN. pokud to bude v závěsu jen položené a nebudeš nic zvedat rameny jde spíš o to kdy se ti zvedne předek.
A kolik je to Kg nevíš?

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#6 Nový příspěvek od petr j »

7211 s deseti ,,kanistrama,, na předku, s lehkou zdviží z malé desty ( motor š1203 ), první příspěvek viewtopic.php?f=50&t=2945&start=0- , vezme paletu tašek KM Beta, což je nějakejch 1250kg. dá se to libovolně zvedat a spouštět , dá se s tím jet po rovině a z kopce. pokud chceš jet do kopce, musíš couvat, jinak jde předek do vzduchu. hydraulikou rozhodně omezenej nejsi, ta by vzala spolehlivě víc.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#7 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tak jak píše petr traktor sílu hydrauliky má ale musí se dotížit předek ,vloni jsme dělali střechu na stodole a s traktorem 5748 a závažím kolem 100kg jsem km-betu zvedl ze země ale jak se traktor rozjel tak šel na zadní ,bylo to po dvoře tak 2 urostlý chlapi na předek a redukci a už to jelo ,pak pomocníci nebyli tak se sundavalo 1 patro na paletu vedle a jezdilo se v pohodě.

trochu info z knihy""""síla táhel ramen 800mm---17 kN A ramena 860mm----16kN a maximální nosnost zad.nápravy 3600kg bez ohledu na použitě pneu ,tot praví kniha :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Jura
Příspěvky: 339
Registrován: úte dub 14, 2009 6:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#8 Nový příspěvek od Jura »

Ahoj,nedávno jsme pokládali panely před dílnu.Panel,podle tabulek má 1120kg,byl pověšen na hák s ramenem cca 90cm.Na této páce to hydraulika 6911 bez problémů zvládla.Traktor byl dovážen 100kg na místě"kanistrů" a 120kg nad nápravou a lehce plaval.Při stejných podmínkách jsme zkoušeli panel asi 1500kg a hydraulika s tím nehla,otevřel se pojistný ventil.
1500kg se mi zdá dost,protože je potřeba připočítat ještě vlastní hmotnost zdvihacího zařízení.Má-li 200kg,máme 1700kg tj.17kN hned.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#9 Nový příspěvek od Viťa1 »

Za Z7045 mám destu převážel jsem palety s taškou vlastně spíš sundával najel jsem k vlečce zvedl vlečka odjela a já to položil na zem měl jsem velké problémy položit to opatrně, na tašky a jiné materialy které se můžou rozbít by to chtělo dát rozveděč který je citlivější než hydraulika traktoru taky hodně závaží do předu 5245 by stím neměla mít nějaký problém i když je to na ni dost a traktor se nikdy nemůže rovnat vysokozvižnému vozíku víc než 1200kg. by jsem radši nepřevážel
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Prosím o radu: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hyd

#10 Nový příspěvek od petr j »

spouštění hydrauliky vyřešíš jednosměrným škrťákem vsazeným do hadice, na to nepotřebuješ jinej rozvaděč. má to i další výhody. pokud ho dáš těsně před válec, máš i pojistku, že když ti prdne hadice, břemeno ti i s vidlema nezbuchne dolu ale jen pomalu sjede dolu

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zet

#11 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravím borci. Plánujem kúpiť rozmetadlo umelých hnojív na hnojenie lúk potreboval by som nosiť cca 1000 kg hnojiva. Koľko kg môžem nosiť v pohode aj pri jazde do kopca v zadných ramenách nasledovných traktorov (plná sada závaží). Chcem hlavne porovnať major a krystal koľko znesie nakladú vzadu.
7245
8111
8145
12145
príp. 10540

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zet

#12 Nový příspěvek od ceratio1 »

Není ta zvedací síla braná jakože na konci ramen? Když máte něco zapřažené tak je třeba odhadnout jak daleko je těžiště a poté spočítat novou hodnotou...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 312
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zet

#13 Nový příspěvek od -sheppard- »

Přesně tak, v příručce je vždy psané na konci dolních táhlech. 7245 má na konci spodních táhel zvedací sílu 23,5kN což je 2350kg, ale nevím zda je to se závažím či bez a pak je třeba připočítat že břemeno přesahuje nějako délku za konec táhla + váha břemene a ještě se tam nějak počítá váha traktoru když se postaví na zadní. Myslím že už to tady někdo řešil a měl na to nějaký vzorec.
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zet

#14 Nový příspěvek od staník »

Koupil jsem tady od kolegy věž z VZV,taky z tý ještěrky 16 .
Po úpravě do ramen , co nejblíž k traktoru jsem vozil na stavbu bloky Heluz 44. Muselo se sundat horní patro a vidle dát pěkně zeširoka. Jezdím dost ve svahu a jednou mi paleta popojela ke straně.
S takovou váhou jsem jezdil normálně i proti kopci. Na spodní stranu baráku jsem dojel po silnici a potom couvnout ke vchodu -tam jsme nemuseli sundávat nic.
Příčkovky 11,5 jsme museli sundat čtyři patra.
Traktor je 6945 s plnou náloží,vepředu pod vanou i kanystry.
Zvedat něco vejš je možný jedině na naprosté rovině,zkusil jsem sundat odřezky ve výšce střechy traktoru a prostě ho to pořád naklánělo na stranu kvůli měkejm kolům, deset atmosfér jak do ještěrky tam dát nelze :zapomel:
Jinak jsem to s tím navalením na traktor přehnal a když mám vidle rovnoběžně se zemí tak po zvednutí se vrch věže tlačí na traktor.
Mám blbě ukotvení třetího bodu a nevychází :zapomel: kinematika :zapomel: :zapomel: či jak se to jmenuje.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zvedací zařízení za traktor - kolik unese hydraulika Zet

#15 Nový příspěvek od Rad 5 »

Jelikož chci předělávat věž z desty za traktor... Může mi prosím někdo změřit, jak vysoko od země (spodku věže) navařit uchycení pro ramena a třetí bod, tak aby byla zachována kinetika?
Je mi jasné, že asi podle traktoru to může být jiné, ale nějaké vodítko. Mám 6340 (7745).
Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“