Vstřikovací trysky ZETOR

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#76 Nový příspěvek od pavel sk »

V inom vlakne mas odpoved na vstreky od vcera. Este v kolkych vlaknach sa na to opytas? Co sa tyka cerpadiel tak tam je v prvom rade rozdiel v nastaveni. Ak ho nemas nastavene pre tvoj typ motora u cerpadlara tak je to zle.

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#77 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte. Zjistilo se, že jeden vstřik mám použit s jiným označením. Dal jsem do motoru správný vstřik (ty, které tam mají být, označení na konci 2622). Vypadá to, že volnoběh je stabilní, ale to klepání je tam pořád. V tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=AQ89yht6R_0 které jsem nahrál včera ve večerních hodinách (omluvte mě za kvalitu videa) jde klepání slyšet nejvíce v čase 0:36 - 0:42 a děje se to když jde motor do zátěže (do kopce nebo při přidání plynu), na rovince (bez zátěže) to tak nevyzní. Při zahřátém motoru mě tlačí na volnoběh 3 atm, ve zvýšených 5-6 atm. Když je motor studený tak při zvýšených až 8 atm. Motor mě nastartuje při "druhém" pootožení

Máte tip co dále? Díky Vám :)

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#78 Nový příspěvek od drpepa »

Zkoušel jsem dnes provést poslouchaní motoru přes šroubovák, ale pak jsem použil kulatinu. Ač jsem tomu nevěřil, slyšel jsem různé zvuky a porovnával mezi válci. Začal jsem poslouchat přímo na hlavách, pak na tryskách a nakonec na šroubení do trysek - tam se mě to jevilo nejslyšetelněji. Když jsem tak porovnával (počítám válce směrem od chladiče ke kabině, tak 2 a 3 válec v různém spektru otáček byl podle mě v normálu, na 4. válci se mě zdálo mírné tupé klepání. Ale na první válci, tak slyším ostřejší kepání/rázy, ve všech otáčkách. Nevím. zda to může tento válec ovlivňovat i pumpa.. ale můj tip, že tam není něco v pořádku. Jak mám prosím pokračovat dále? :)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#79 Nový příspěvek od pavel sk »

Pumpa by to ako mala ovplivnit? Pocuval si aj s boku na bloku motora? Na triskch mozes pocut akurat vstrekovanie. Ako som napisal predtym. Clovek musi vediet co a pocut a co nie. To sa vysvetlit neda. Bud to v sebe mas, alebo nemas.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#80 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

drpepa píše: Jak mám prosím pokračovat dále? :)
A teď traktor svěřit zkušenýmu opraváři.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#81 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte. Pro klid jsem dnes měřil tlaky (komprese válců). Měřil jsem to při studeném motoru, venkovní teplota 10°C
Nevím, jestli při studeném motoru bude ukazovat menší kompresi nebo větší?
Když to vezmu směrem od chladiče ke kabině
1. válec 27bar
2. válec 26bar
3. válec 28bar
4. válec 28bar

Měřil jsem včetně podložky mezi tryskou a hlavou

Je to v pořádku? Jaká je tolerance měření?

Děkuji Vám

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#82 Nový příspěvek od drpepa »

Ahojte. Tak jsem o víkendu pokročil. Nechal jsem si od známého co v zaměstnání opravuje traktoru opravit vstřikovače. Vstřikovače vyčistil, vyměnil trysky, seřídil, otestoval. Vstřikovače jsem o víkendu namontoval do traktoru. Výsledek se zdá být překvapující. Nemám pocit "klepání", dobře mě jde za plynem. Běh motoru se zdá být taky stabilní, ale zatím jsem neotestoval v zátěži. Jedině co by chtělo ještě doladit je startování. Zdá se mě, že než naběhne motor tak setrvákem točím na vícekrát. Možná že je to tím, že tam mám trysky ze 4011 a čerpadlo stále z 5501, ale mělo být seřízeno. Vzhledem k tomu, že mě z vany motoru pokapává na více míst olej, olejovou vanu přetěsním a zkontroluji dotažení šroubu na závaží klice. Jak to udělám, dám Vám vědět. Zatím Vám děkuji za vaše příspěvky :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#83 Nový příspěvek od thovt »

Napíši to sem k podložkám ke vstřikovači UŘI .
Podložka pod pouzdro vstřikovače https://www.zetor-shop.cz/podlozka-pod- ... -3460cz72/ myšleno matice vstřikovače do vnitř se vloží AL podložka o síle 0,32mm poté vstřikovací tryska nakonec přišroubuje tělo vstřikovače.
Tryska se otočí do jedné osy rysky těla .
Další podložka je pod vstřikovač mezi hlavou a vstřikovačem o síle podložky 1,5mm to je důležité https://www.zetor-shop.cz/cu-krouzek-10 ... -66cz1229/
Abych někoho nemystifikoval jedná se o vstřikovače rovné sedlo bez kuželu.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#84 Nový příspěvek od pavel sk »

Reagujes kus pozde. Odkedy ma UR1 rovne sedlo vstreku??? To je pi..vina. Pod samotny vstrekovac sa origo nevklada nič. Ani katalogy tam nič neuvadzaju. Origo to tesni kov na kov kuželom. Na niejaky E-shop by som uplne nedaval lebo s vlastnych skusenosti tam casto ani sami neveda co predavaju a ponukaju. Jedina tenka hlinikova podlozka ide len pod puzdro vstreku do hlavy.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#85 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tak jak pise Pavol. Akurat ked je uz vstrek zozraty od hrzdze prip. aj puzdro, tak tu tenucku hlinikovu podlozku co ide medzi hlavu a puzdro davam aj pod vstrek.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#86 Nový příspěvek od red.bill »

On ale asi nepíše o vstřikách k UŘ1, jen to sem bůh ví proč vecpal...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#87 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som reagoval hned na prvu vetu kde jasne spomina UR1. inak by som sa na to vyprdol a vôbec nereagoval. P.S. Jojo7011: Ano, ked je stare puzdro v hlave a aj stara matica drziaka trisky, tak je dobre dat preventivne tiež tu tenucku Al podlozku, aby sa zabranilo pripadnemu podfukovaniu. Tiez ich tak davam ked to treba 8) . Ale pchat tam hrube medene 1,5mm podlozky je blbost. Ten motor nepôjde tak ako ma. Uz som sa aj stym stretol ze tam rokmi bolo tych podloziek naskladanych viac (nikto sa neunuval posvietit si do puzdra vstreku a stare vytahat) a motor 4 valec 7201 mal tah a chod ako 2001 :pohlavek: . Proste to neslo. Trisky prasili vysoko nad vyrovu komoru v pieste (nad piest) .
Naposledy upravil(a) pavel sk dne pát dub 28, 2023 9:25 pm, celkem upraveno 1 x.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#88 Nový příspěvek od pavel sk »

Jojo7011: Co sa tyka tych vyhrdzavenych casti na tele vstrekovaca a matici trisky + vnutornej casti puzdra, tak to je väcsinov chyba montaze. Prirucka jasne pise ze teleso vstrekovaca treba pred montazov namazat vazelinov. Ta vazelina sa odtial nevyparí ani po rokoch. Ja som teraz vyberal v robote vstreky s horala po odsrobovani strmena rukov. Doslova som ich vytahal bez pacenia. A to tie vstreky som mal naposledy vonku niekedy v 2014-tom. Dnes som ich pred montazov zase nanovo namazal, ak ked je dost mozne ze ja ich uz vyberat nebudem.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#89 Nový příspěvek od red.bill »

Všák píše, že to napíše k vstřikům(jako sem do toho vlákna). Ne, že píše o vstřikách z UŘ1... si přečti jeho poslední větu.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#90 Nový příspěvek od pavel sk »

Na zaciatku pise jasne o UR1, Citujem: Napisi to sem k podlozkam k vstrekovaci UR1., a az uplne na konci doda ze sa jedna o vstreky s rovnou plochov. UR2 nespomina vobec. Neviem ako vy ostatny, ale ja som vstrekovace pre motor UR1 s rovnov plochov este nevidel ani na obrazku. Ten prispevok je cely niejaky s cesty :-/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“