Vstřikovací trysky ZETOR

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#31 Nový příspěvek od staník »

Dělal mi to kamarád.Shodil trubku na první válec a točil jsem motorem (ručně ne startérem) až do chvíle kdy se hladinka která zůstala po oddělání trubky v čerpadle nepohla.V tu chvíli kontroloval rysky na setrváku a bloku převodovky.Vím že to není přesně podle popisu v dílenské příručce ale funguje to tak taky,ono to nastavení není tak choulostivé.Jinak potřebuješ na převod stupňů na mm tzv nomogram.Sice ho mám ale nějak se mi nevede při skenování,chtěl jsem sem dát už ty popisy a rozdělení čerpadel a trysek ale při skenování se všechno rozostří a nedaří se to napravit.Takže snad jedině na mejl,pokud bys to chtěl :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#32 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď chceš ten geometrický začiatok vstreku zistiť s primeranou presnosťou, vyber z príslušného výstupu čerpadla aj výtlačný ventil a na výstup čerpadla pripoj pomocou trubičky sklenú (priehľadnú) kapiláru. Otáčaním motora tam dotlač trochu nafty. Potom už platí hore polísaný postup, že keď sa pohne hladina v kapiláre, začal piestik vytláčať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#33 Nový příspěvek od DYK »

Pochopil sem to dobře že se hledí a značky jakmile se hladina začne hýbat přibývat nafty?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#34 Nový příspěvek od staník »

Prostě prstem otřel tu vypouklou část kapky na tom čerpadle a potom už jen čekal na okamžik kdy se hladina začala hýbat - to je počátek vstřiku.Jinak mám doma i stroboskop s nástavcem na vstřikovací trubku ale tím jsem to zatím nezkoušel :-/ Tím se to dělá za chodu motoru a jelikož podle traktoristů kteří jezdí denně traktor jede na pětku i tam kde oni ne tak to prostě nezkoumám :smich: a jsem rád za to jak to je 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#35 Nový příspěvek od Jaro25 »

Na zotrvačníku a bloku by mali byť risky. Keď sa prekrývajú, to je okamih, kedy má začať vstrekovanie nafty do prvého valca(pokiať je to čerpadlo s konštantným začiatkom vstreku, čo je najbežnejšie). Na slušných čerpadlách tiež bývajú risky, ktoré označujú okamih začiatku vstreku piestika prvého valca. Tak že, ak sú na oboch miestach risky, je to jedoducé. Nastavíš súlad risiek na motore, povolíš spojku čerpadla a natočíš ho tak, aby sa risky prekrývali aj na ňom. Ak na čerpadle risky niesú, zistíš na ňom začiatok vstreku, ako som popisoval v predchádzajúcom príspevku. Urobíš si značky a postpuješ podľa tohto návodu.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#36 Nový příspěvek od DYK »

Budete se divit, ale pochopil jsem. Díky.Ještě, ve kterém okně se hledají a ustavují ty rysky blok - setrvačník?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Josef7011
Příspěvky: 190
Registrován: ned dub 12, 2009 10:04 pm

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#37 Nový příspěvek od Josef7011 »

Na levý straně podlahy je našikmo okýnko.To odšroubuješ a na převodovce je další okýnko na dva šestky šroubky.Z toho okýnka čumí trubička na přimázání posuvu ložiska.To taky vyndáš a na levý straně okýnka je ryska.Je špatně vidět a nejni vidět rysky tak aby si na ně koukal v ose takže se to blbě nastavuje.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#38 Nový příspěvek od DYK »

Díky 8)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#39 Nový příspěvek od staník »

To okýnko je prakticky uprostřed obrázku natřený základovkou.
Přílohy
trhlej traktor 067.jpg
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#40 Nový příspěvek od DYK »

Jasná věc 8) Vím o které jde. Dneska jsem dělal kohout nádrže tak jsem ho měl před očima. Propouštěl, sviňa jedna.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#41 Nový příspěvek od staník »

Taky mně to čeká takovej byl pěknej když jsem ho montoval. :vztek: Teď začal vlhnout a humusit po trubce,budu muset vypustit nádrž a vyhodit ho neřáda.Bohužel mám neschopenku tak to musí počkat.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#42 Nový příspěvek od DYK »

Neschopenku? Ty máš něco s rukama? :) A zkoušel jsi ho dotáhnout? Já blb na to vzpoměl až po čase. Mohl jsem to mít za chvíli tak mě to trvalo, no. A stačilo by pootočit jen s tím červíkem u té misky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#43 Nový příspěvek od staník »

Z rukama nemám nic ale horečku tu jo :smich: Dneska už je hezky ale v týdnu to byl humus s kytičkama :jazyk: Jinak to zatím není taková ropná katastrofa,jen je to prostě vlhký.To utáhnutí jsem zkusil a nepomohlo to asi je ten korek nějakej vadnej,navíc kohout směřuje nešikovně pod nádrž.Chtěl bych to poladit aby šel vypínáním dopředu.Ještě se zeptám - Nemáte někdo ty díly který se dávají mezi kabinu a spodek nádrže.Jsou to takový jako trojúhelníky co se přišroubujou ke kabině dvouma šroubkama M 6 aby nefoukalo na nohy.Z čeho jsou a neobkreslil by mi je někdo :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#44 Nový příspěvek od miki »

Pánové na foru v manualech jsem našel od uživatele Casser X následující odkaz
http://www.marting.sk/trysky_zetor.htm
Překovejme meče v pluhy a naopak.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vstřikovací trysky ZETOR

#45 Nový příspěvek od DYK »

To je dobrý odkaz 8)
Staniku tak se brzo uzdrav, ať ti nevykape nádrž. Dneska jsem dělal i štamprdlu. Taky vlhla sviňa. A hoši, tím stoboskopem se bliká do té díry na setrvák? Říkám, já dělal jen osobáky a tam se blikalo na řemenici a značky na prsách motoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“