Žhavení v sání

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#16 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Nedá mě to abych se nepřipojil do debaty,já už asi dva roky používám ke studeným startům horkovzdušnů pistol a to i do Avie ze které vy používáte žhavící svíčky do sání.Prostě sundám hadici mezi vzduchovým filtrem a sacíma parohama a nasadím tam pistol,stačí cvrnknout po startéru a už to jede,žádné zbytečné odebíraní energie z baterky nehrozí.Je mě jasné že každý nemá u traktoru zásuvku na 220 V ale to já taky ne,radši natáhnu prodlužku než se modlit že mě mráz vymlátil baterku a teď ji ještě dodělám žhavičem který sice zažhaví zapálí malý plamínek ten spálí akorát kyslík v sacím potrubí tudíž při startu traktor stejně nasaje studený vzduch,kdežto pistol vhání horký vzduch do sání i při startu.Toď moje dlouholeté zkušenosti s novinovým papírem,startovacím sprejem a žhavičema z avie :typek:
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: Žhavení v sání

#17 Nový příspěvek od edo »

s tou teplovzdušnou pištoľou mi príde ako veľmi dobrý zlepšovák 8) 8)

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#18 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Tady jsem vyfotil tu pistol a udělal nějaké to video,ráno bylo -10 a jak je vidět na ukázce při oddělání pistole od sání má traktor snahu zdechnout.http://www.youtube.com/watch?v=mT9G3pgq ... re=channel
Přílohy
havení.jpg
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Žhavení v sání

#19 Nový příspěvek od Franta.cz »

Hezký Toňas. 8)
Já dám, ale předce jenom přednost spirále v motoru.

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#20 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

Franta.cz píše:Hezký Toňas. 8)
Já dám, ale předce jenom přednost spirále v motoru.
No nevím jak v traktoru ale v avii to mám taky tu spirálu v sání a zbytečně dlouho musím točit s tímto je to na drc.Kdes přišel na toho Toňase,že ty kroužíš tady někde kolem valašska a hledáš sníh :smich:
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Žhavení v sání

#21 Nový příspěvek od sadlicko »

moje varianta je hořák na PB bombu a foukám to tam nátrubkem co je připojená hadice na sání na kompresor.
V zimě jsem tam neměl sponku, takže stačilo vytáhnout hadici.
.
Ještě jsem měl vypínač s krokodýlkama kterym jsem mohl spínat starter z motoru. Takže šlo držet hořák a točit motorem zvenku.
.
Teď co jsem to předělal na turbo je s tim ale konec.
Ta svíčka byla i v turboavii? Pokud by to utěsnilo tlak turba, tak bych do toho asi šel.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Žhavení v sání

#22 Nový příspěvek od CBS »

Pokrčený novinový papier stočený do cigarety, alebo kúsok pucmoli namočenej do nafty na kúsku drôtu presvedčí k životu azda každý motor :) no musia byť na to dvaja a stále rozoberať sanie tiež nie je ono. Žhavenie je asi najpohodlnejšie a energia z akumulátora na rozžeravenie žhaviča je podstatne menšia ako len točiť štartérom až kým to nenaštartuje, motory IFA majú problémy už pri +5°C bez žhavenia. Teplovzdušná pištol nie je tiež zlá, ale ak je po ruke kdesi fáza, je najlepší a najohľaduplnejší k motoru predohrev.

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#23 Nový příspěvek od dolls »

Taky děkuju za nápad :potlesk: , dneska jsem to zkoušel s tou horkovzduškou a traktor chytil a to nekecám na brnk! Jen jsem dal prst na tlačítko a hned dolu as už jsem jel (bylo -8°C)

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#24 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

sadlicko píše:moje varianta je hořák na PB bombu a foukám to tam nátrubkem co je připojená hadice na sání na kompresor.
V zimě jsem tam neměl sponku, takže stačilo vytáhnout hadici.
.
Ještě jsem měl vypínač s krokodýlkama kterym jsem mohl spínat starter z motoru. Takže šlo držet hořák a točit motorem zvenku.
.
Teď co jsem to předělal na turbo je s tim ale konec.
Ta svíčka byla i v turboavii? Pokud by to utěsnilo tlak turba, tak bych do toho asi šel.
V turbo avii už jsou žhaviče ke každému válci ne v sání.
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Žhavení v sání

#25 Nový příspěvek od sadlicko »

a to jsou normální svíčky, nebo tyhle naftosvíčky.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Žhavení v sání

#26 Nový příspěvek od pepa.traktor »

nechci se do toho plíct ,ale v hlavách co myslí Plkač sou samozřejmě žhavící jako např.u osobáku.Tu co dáváte do sání se jmenuje TERMOSTARTOVÁ-nažhaví se spirála a pak stříkne naftu a ta se v sání vznítí-je slyšet malé blafnutí a hned start.
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

witman5
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 16, 2009 5:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#27 Nový příspěvek od witman5 »

Zdravím pánové, mám prosím dotaz, díval jsem se na netu na žhavící spirálu, kde bylo mimo jiné napsáno, že je to pro UŘ I, já mám traktor 6911 s motorem 6711, na motoru jsem ale nikde nenašel místo kam se to monutuje, nechci být za blbce ale musí být nějak blok motoru upravený, t.j. vyfrézovaný otvor, nebo je spirála jen pro určité typy motorů. Dík za odpověď..

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Žhavení v sání

#28 Nový příspěvek od pepa.traktor »

to místo je myslím za vstřikovacím čerpadlem na bloku,ale myslím že máš starej motor ten tam asi nic nemá ,jo 70 tam už byla taková jako mrazovka s osazením o průměru asi 6-7 cm a tam to dávají ten předehřev,výborná věc
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Žhavení v sání

#29 Nový příspěvek od pepa.traktor »

witman5 píše:Zdravím pánové, mám prosím dotaz, díval jsem se na netu na žhavící spirálu, kde bylo mimo jiné napsáno, že je to pro UŘ I, já mám traktor 6911 s motorem 6711, na motoru jsem ale nikde nenašel místo kam se to monutuje, nechci být za blbce ale musí být nějak blok motoru upravený, t.j. vyfrézovaný otvor, nebo je spirála jen pro určité typy motorů. Dík za odpověď..
zkus to vyfotit z leva blok blíže ke kabině a hned se uvidí,poradíme
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
traktorista-plkac
Příspěvky: 852
Registrován: úte led 27, 2009 7:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#30 Nový příspěvek od traktorista-plkac »

witman5 píše:Zdravím pánové, mám prosím dotaz, díval jsem se na netu na žhavící spirálu, kde bylo mimo jiné napsáno, že je to pro UŘ I, já mám traktor 6911 s motorem 6711, na motoru jsem ale nikde nenašel místo kam se to monutuje, nechci být za blbce ale musí být nějak blok motoru upravený, t.j. vyfrézovaný otvor, nebo je spirála jen pro určité typy motorů. Dík za odpověď..
Ta díra zadělaná mrazovkou není na každém typu traktoru,na 6945 ji nemám a na 7045 už je.
Moje videa na
http://www.youtube.com/watch?v=Y_upwXh1E1c
Doprava zemědělské a jiné techniky do 4,2tuny.Vozidlo AVIA 75L.Tel. 605 450 280 non stop.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“