Žhavení v sání

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Žhavení v sání

#271 Nový příspěvek od kotis »

Tak to napojeni: nadobka ,žhavička ,tlačitko to je zde omilane po dvacate,a že ma nadobka maly spad atd.
Ja hledal zde origo napojeni od zetoru,nafta je tlačena od čerpadla na žhavičku, už jsem si to zjistil tak jsem to tu napsal.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Žhavení v sání

#272 Nový příspěvek od thovt »

Kde se vezme tlak když traktor bude stát 14 dní.
V zime tedy se bude nejdříve protačet motorem aby se načerpalo čerpadlo tlak pro žhavičku.
Mám to zapojené od přepadu vstřiků do nadobky funguje to dobře, je to druhé schéma, v mém předchozím příspěvku.

kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Žhavení v sání

#273 Nový příspěvek od kotis »

tlak v hadičce zustane, uzavře se přivod jak v elektroventilu tak v žhavičce bimetalem, i když někomu upada nafta tak pro termostart zustane hadice zalita.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Žhavení v sání

#274 Nový příspěvek od Širon »

Kotis-po čtrnácti dnech,ale i přez noc ti tlak uteče,když tam nebude třista atmosfér a zásobník jak flaška autogenu :) . Tlak na spád stačí ten kterej je v nádobce a vytváří ho nafta pomocí zemský přitažlivosti. To bohatě stačí, nafta i když je zima teče dostatečne na to ,aby protekla na rozpálenou spirálu a vzňala se.Samozřejmě vím jak by to mělo vypadat.Doplňování přez přepady je fajn,ale zbytečná komplikace. Jak jsem napsal ,za měsíc používání mi ubylo sotva čtvrtka nádobky(mám tam tu na brzdovku). Teď je kolem nuly ,tak startuju bez žhavení a myslím, že zase na podzim kápnu decku a bude vystaráno až do jara.Víc bych to nekomplikoval a neřešil.Ostatní ať si dělají co chtějí.Takhle to mám já a funguje mi to k mé spokojenosti.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#275 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Taky mám nádobku o trochu víš než je svíčka a funguje to samospádem dobře... 8) Akorát si myslím že když tam nechám ted od zimy v nádobce naftu že do další zimy bude nádobka suchá. Ale teď nevím jestli se to za tu dobu vycvrndá kolem víčka po troškách a nebo přez svíčku. A nebo taky to dělala hadička tu sem teď měnil v jednom mistě byla mokrá, tak jesi mě nafta neutekla tudyma.... :-/ No uvidím zatím se hladina furt drží.

kotis
Příspěvky: 167
Registrován: úte bře 13, 2012 4:46 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Žhavení v sání

#276 Nový příspěvek od kotis »

hlavně aby to fungovalo každemu jak si to představuje :ano:
už aby bylo jaro :)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Žhavení v sání

#277 Nový příspěvek od Jaro25 »

Michal(zetor) píše:Taky mám nádobku o trochu víš než je svíčka a funguje to samospádem dobře... 8) Akorát si myslím že když tam nechám ted od zimy v nádobce naftu že do další zimy bude nádobka suchá. Ale teď nevím jestli se to za tu dobu vycvrndá kolem víčka po troškách a nebo přez svíčku. A nebo taky to dělala hadička tu sem teď měnil v jednom mistě byla mokrá, tak jesi mě nafta neutekla tudyma.... :-/ No uvidím zatím se hladina furt drží.
Keď to máš zapojené ako to bolo na Avii, teda s trojkomorovou nádobkou aká bola na Š-120 na brzdovú kvapalinu, tak sa nádobka stále dopĺňa a keď je plná preteká späť do nádrže. Tým by mala byť stále plná čerstvej nafty. Moja skúsenosť z Avie bola taká, že sviečka celkom netesnila a nafta cez ňu rýchlejšie vytekala, ako sa stihla dopĺňať. Riešením bola litrová fľaška nafty za sedadlom a pred štartom doliať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#278 Nový příspěvek od Lukashil »

na to by podle mě stačil ten origo zetoráckej ventil, ten by tu naftu měl podržet....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Žhavení v sání

#279 Nový příspěvek od Širon »

Jaro25 to vystihl- trocha bordýlku a teklo to ven rychlejc jak dovnitř.No už je teplo a nežhavím a tak ať si vykape.Na podzim kápnu deci a stačí do jara.Hezkej den všem páni. :friends:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 72
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Žhavení v sání

#280 Nový příspěvek od mojmirmatta »

Míšánek píše:No, tak to je právě ten problém - tohle neni seriové zapojení, nýbrž PARALELNÍ! Proto tady v tom děláte takové zmatky a píšete blbosti.

Kdyby jednotlivé žhavičky byly seriové zapojené, tak je zapojení uděláno tak, že na 1. žhavku jde plus, z jejího mínusu jde vodič na + žhavičky č.2, z jejího mínusu jde + na č.3 atd... V tomhle případě by docházelo na každé žhavičce k úbytku napětí jak jsem popsal výše.

Tohle zapojení, ostatně jako každé zapojení žhaviček je PARALELNÍ. To znamená, že plus mají všechny žhaviče stejné, a mínus mají na závitu, takže jsou ukostřeny přes blok. To znamená, že když to zjednoduším, tak každá žhavička je napojena jakoby přímo na baterku (samozřejmě přes spínač, nebo i přes pojistku). Proto žhavičky musí fungovat vždy na palubní napětí, tj. +12 nebo +24V a ne na nějakých pár volt, jak tu psal někdo nahoře. Kdyby žhavička byla připojena na dva volty, tak se buďto do řervena nerozžhaví vůbec, nebo jí to bude trvat čtvrt hodiny :D

Kdyžtak se podívejte na google co je seriové zapojení, co paralelní a jaké vlastnosti mají jednotlivé druhy obvodů.

Chlapi, tohle jsou základní věci, které se učí děti ve fyzice na základní škole :) I v těch padesátých letech věděli jak ty žhavky mají zapojit, tak proto to funguje doteď :D
Zdravím

To zapojení mi nejde do hlavy pokiaľ zhavic ma len jeden vývod bod napojenia a kostru máju spoločnu .Ak na prvi zhavič napojim plus a z kostri zoberiem co na napojenie druheho žhavica ake plus?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Žhavení v sání

#281 Nový příspěvek od Jaro25 »

Naozaj nechápem, prečo cituješ práve tú najväčšiu kravinu, aká bola okolo žhavičov napísaná. Ak by si to prečítal o pár príspevkov ďalej, tak sám autor toho príspevku uznal, že to je inak. Skús si poriadne pozorne prečítať nasledujúce príspevky, pozrieť do schémy, prípadne na nejaké obrázky a pochopíš. Mňa už nebaví dookola popisovať a vysvetľovať zapojenie. Každopádne žhavič nie je ukostrený, má dva samostatné vývody.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Zetor 6245
Příspěvky: 47
Registrován: sob bře 14, 2015 6:48 pm
Bydliště: Hriňová

Re: Žhavení v sání

#282 Nový příspěvek od Zetor 6245 »

Zdravím vás, ja som dal zhavic rovno do potrubia, nafta ide samospadom s nádržky a el.som napojil cez gombík, funguje to super

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Žhavení v sání

#283 Nový příspěvek od P.S. »

Tohle už měli klucí na údržbě silnic před revolucí.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#284 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele, jen prosim takovou malickost, zkusil nekdo z vas zda jde opravdu nasroubovat svicka do zavitu misto holendru co vede ke kompresoru? Akorat se bojim jestli ho po 36letech vysroubuju a neposlu moc hlinikovych spon do valcu.....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#285 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

To jsem nezkoušel. Vrtali jsme a dělali druhý vstup do sání pro žhavící svíčku ;-) Myslím že s těma pár šponkama hlinikovejma si motor poradí :D

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“