Žhavení v sání

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Žhavení v sání

#316 Nový příspěvek od red.bill »

Trochu nešťastně jsem to napsal. To nebylo myšlený, že bys při startu už nežhavil. Ikdyž se žhavilo dál, bylo to k prdu... Nikdy jsem nezkoumal jak ovládá ŘJ ten ventil, jestli je jen on/off nebo po nažhavení nějak otvíráním a zavíránim reguluje množství nafty. Os dopravního čerpadla tam pude jiný množství než když je to samospádem jako u avky... Po montáži tý ŘJ to prostě začlo fungovat jak bych si představoval, nic jinýho se na motoru nezměnilo...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#317 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Fizz píše: ned led 16, 2022 9:12 am
Michal(zetor) píše: sob led 15, 2022 10:18 pm

Obrázek
Mohl by jsi mi změřit rozteč šroubů příruby? Děkuju

Ok zítra ti to změřím 8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#318 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj tak jsem se k tomu konečně dostal a rozteč šroubů příruby je 70 mm 8)

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Žhavení v sání

#319 Nový příspěvek od Fizz »

Dekuju.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#320 Nový příspěvek od Lukashil »

kluci mrzí mě že vás takovými dotazy zdržuji ale opravdu mě čistě teoreticky zajmá, zda by nouzově v nějakých - 10 a větším mrazu třeba jako finta stačila i třeba 20 minut rozsvícená 100w žárovka v sání. docela přemýšlím i o aku horkovzdušce ta se může hodit i na jiné věci.
ta spirála co má michal se mi líbila nejvíc, akorát škoda že pán už k ní nevyrábí příruby, a co se místa týče, v mém případě by asi nejlepší místo vycházelo přepůlením plechové trubky od čističe vzduchu k sání, tam by se možná o fous před chladič klimatizace vešla.

spíš mě mrzí, že ani výrobci těchto udělátek nedokáží odpovědět jak přesně dlouho (od do kolika vteřin) se s tím smí žhavit aby se spirála nepřepálila nebo nesvítily i kabely.
posadí se vám do traktoru někdo jiný a víc škody než užitku, umím si namontovat časové relé ale na to potřebuji znát hodnoty......
Stydím se za tuto zem

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Žhavení v sání

#321 Nový příspěvek od Fizz »

Já mam na náklaďáku nějaký termostatický vehement, cim větší kosa tim dyl žhaví. Přepálení kabelů se teda nebojím. Toho tělesa též né. V létě a tak dobrý, v zimě ake žhavim treba 10x aby to lépe chytlo, a chybí dozhaveni po startu. Což s mojí notně pouzitou spinackou lze systémem vypnu/zapnu, cerpadlo si nestihne všimnout uzavření nafty, a po zapnutí zase chvíli žhaví.

Tohle tam zkusím vsadit a mohlo by to fakčit ideálně.

Si o to přímo říká né?

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Žhavení v sání

#322 Nový příspěvek od Jaro25 »

Myslím že 100W je dosť málo, lebo v rom saní je pri štarte dosť veľký prievan a tú 100W žiarovku to okamžite vychladí. Samozrejme, ak by tam svietila 20 min. tak sa nejaké teplo naakumuluje do potrubia. No neviem ako a kam by si to plánoval dať do potrubia. Každopádne to musí byť čo najbližšie k hlave. Z-25 má žhaviče v komôrkach a špirálu v saní a odber celého systému je cca 30 - 50 A, teda násobne viac ako 100W. Čo sa týka času žhavenia špirály, ak je dostatočne výkonná, tak by som žhavil kým bude pekne červená a potom už štartoval, tým sa bude ochladzovať a spálenie nehrozí. Tak to robím aj na 25-ke a keď motor chytí, ešte chvíľu to podržím, aby mal v začiatku teplejší vzduch.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#323 Nový příspěvek od Lukashil »

S tim souhlasim ale pokud ta spirala bude v potrubi neuvidim ze je krasne cervena a o tom mluvim
Stydím se za tuto zem

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Žhavení v sání

#324 Nový příspěvek od Vedra »

Připojit kontrolní žhavící spirálu která pojede synchronně. Mám to na Fendtovi, Z-25 má myslím to samé.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#325 Nový příspěvek od Lukashil »

To uz je jednak odber navic a jednak hyzdeni 7211 pristrojovky
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1207
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Žhavení v sání

#326 Nový příspěvek od kaja.h »

Nesrovnávejte žhaveni uZ25 a ty mříšky. A nic jiného.
Ten odběr jak je to u z 25 to nezvedne, je to v sériji. A nejlepší žhavení. Odběr proudu podle brožur, (tak to v realu není),37,5 AMPER.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Žhavení v sání

#327 Nový příspěvek od Fizz »

Lukashil píše: sob led 15, 2022 10:57 pm Uz jsem s panem mluvil a uz nema ty natrubky takze nechytacka, navic vedle tehle hadice mam pres chladic jeste dve hadice od klimosky a zahradni hadici s kabelazi....
Nemáš na něj číslo?

Inzerát je off, a já ho neuložil.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6540
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#328 Nový příspěvek od Lukashil »

Tak bohuzel nemam :zapomel:
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Žhavení v sání

#329 Nový příspěvek od jhamos »

Fizz píše: pát led 28, 2022 12:30 am
Lukashil píše: sob led 15, 2022 10:57 pm Uz jsem s panem mluvil a uz nema ty natrubky takze nechytacka, navic vedle tehle hadice mam pres chladic jeste dve hadice od klimosky a zahradni hadici s kabelazi....
Nemáš na něj číslo?

Inzerát je off, a já ho neuložil.
Ahoj,telefon sem ti poslal v SZ

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Žhavení v sání

#330 Nový příspěvek od jhamos »

Jinak já tu mřížku mam namontovanou druhým rokem a fakt to funguje skvěle,máčknu žhavení,počítám cca do 40ti a pak startuji a žhavení ještě tak deset sekund po startu držím,motor prakticky chytá na převalení.
Měl sem jen strach,že to nebude moc účinné,protože jak jí dávají tesně před trubku sáná,tak tam se mi nevešla a tak jí mam svisle až před chladičem v té kovové trubce od filtru je to cca o 25 cm dál a funguje,těžko říct jestli má ta vzdálenost vliv. Jestli by bylo znát jí mít až u toho sání.
Lituji toho,že sem tenkrát nekoupil ještě aspon jednu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“