Žhavení v sání

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Žhavení v sání

#1 Nový příspěvek od dolls »

Chtěl bych poprosit jestli by ste mi mohli někdo kdo má udělané žhavení v sání napsat jak to máte udělané, hlavně elektřinu, ale klidně i fotku umístění žhaviče, druh, atd. Díky ;-)

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Žhavení v sání

#2 Nový příspěvek od Brendak »

Neco je tady: Zetor 4911-6945 , tema 6911:) - kouknete se na .... , strana 9.

libor1
Příspěvky: 28
Registrován: pon pro 22, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Žhavení v sání

#3 Nový příspěvek od libor1 »

To je naprosto jednoduché,žhavící svíčka z Avie se vsadí do sání ,nádobka na naftu a jeden vodič přez vypínač na napájení.Po přijedení napájení se nahřeje spirála, nafta se zapálí a startuješ.Mám to vyzkoušené funguje to perfetkně.

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#4 Nový příspěvek od dolls »

Díky za rady......jak se dá sehnat ten termostart z avie? Není to moc nedostatkové zboží?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Žhavení v sání

#5 Nový příspěvek od Peter768 »

Takéto žhavenie mala naša hasičská Avia A30. Podržalo sa tlačítko žhavenia a z malej nádržky stiekla nafta do sánia kde sa zapálila a potom sa štarotvalo. Zapálenie nafty bolo počuť "bafnutím". Nafta sa doplňovala tuším z prepadu vstrekovačov a keď bola nádržka plná tak na nej bol prepad do nádrže.

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Žhavení v sání

#6 Nový příspěvek od petr j »

já to mám namontované ale problém je, že to má malej spád nafty, takže to hoří spíš jak za dušičky, než jasným plamenem. chtělo by to nádobku s naftou dát alespoň těch 50 cm nad svíčku, jako u avie
Přílohy
P1080585.jpg

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Žhavení v sání

#7 Nový příspěvek od matisx »

nejak to nechapu,na co je to zhaveni dobry na zetoru?

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#8 Nový příspěvek od radovann »

matisx píše:nejak to nechapu,na co je to zhaveni dobry na zetoru?
Na zimní start, kde motor nasává teplý vzduch :smich:

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Žhavení v sání

#9 Nový příspěvek od petr j »

přesně tak. když mu přižhavím do sání, chytne rychleji a nešťafká. pokud vím, že pojedu, mám ohřev vody ale když nafoukaj přes noc závěje a je mínus 15, je to přižhavení ve čtyři ráno docela šikovné. jen by to mohlo žhavit víc

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Žhavení v sání

#10 Nový příspěvek od matisx »

no ja mam nahrivani vody na 67 uz hafo let prave kvuli hrnuti snehu pro obec,-vstanu-jdu to zapojit a pak se napapnu a vyjedu.motor bezi hned v klidu-jedou sem nenahral tak -15 motor teda naskocil(baterie180ah)to utocila,ale sel 5 minut jako flasinet( sel hodne z tezka)-proto me zarazi na co to tam mate-nejak se mi nechce verit ze to dela motoru dobre!?

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Žhavení v sání

#11 Nový příspěvek od petr j »

proč by mu to dobře nedělalo ? prostě nesaje vzduch o teplotě -15 stupňů ale třeba + 5. já hrnu taky pro obec ale né na plnej úvazek, takže když ve čtyři ráno mrknu z okna, buď jdu hned zas spát, nebo skočím do traktoru a když dohrnu, hned jdu na půl šestou do práce. nahřejvání vody jsem zkoušel přes časovej spínač. od listopadu mi to každej den ráno, na hodinu, v půl třetí zaplo... jenže sníh nepadal, tak jsem to zas zrušil. nakonec napadl až koncem ledna, takže by to tam žralo elektriku 3 měsíce zbytečně

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Žhavení v sání

#12 Nový příspěvek od dolls »

No něměl by se ten motor tolik trápit při startování-chytne dřív díky tomu žhavení......
A nemohl by si sem hodit fotku jak máš udělaný ten ohřev?....
tak mě petr j předeběhl...

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Žhavení v sání

#13 Nový příspěvek od Franta.cz »

Tak to žhavení se jmenuje termostart
dolls píše:Díky za rady......jak se dá sehnat ten termostart z avie? Není to moc nedostatkové zboží?
Buď tam kde se prodávají náhr díly na Avii nebo na Zetor :) ono se totiž na novější traktory montovalo sériově.Na novém sání je vedle výstupu vzduchu ke kompresoru zátka a tam patří zašroubovat.
matisx píše:nejak se mi nechce verit ze to dela motoru dobre!?
A používal jsi to zprávně? Ono se to má po nastartování podržet než se motor rozběhne.
petr j píše:já to mám namontované ale problém je, že to má malej spád nafty, takže to hoří spíš jak za dušičky, než jasným plamenem. chtělo by to nádobku s naftou dát alespoň těch 50 cm nad svíčku, jako u avie
Zkus ať Ti někdo nastartuje a podívej se do sání.Jakmile začnou válce sát plamen půjde až do nich ;-) .Originál je jen hadička připojená na zpětku od vstřikovacího čerpadla.

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Žhavení v sání

#14 Nový příspěvek od petr j »

. já to dvakrát za zimu doleju rovnou do nádobky ( mám tam jednovývodovou ) , než bych se předělával s přepadama. u zetoru je problém s umístěním nádobky. pokud ji dám 50cm nad svíčku, hoří to pěkně a i to bufne, když ta nafta chytne. když mám spád jen 10cm, hoří to málo a bufne jen neznatelně. i tak je to ale na startu znát. chtělo by to nemocniční stojan na kapačky a přidělat ho vedle traktoru :)

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Žhavení v sání

#15 Nový příspěvek od matisx »

Jak jsem rikal,rano vstanu kouknu-jdu to zapojit a pak si dam snidani cca 30 minut(nedelam ve fabrice)a pak startuji,zapojim a hrnu cca 3h.
jen ze jsem to jednou nakotil bez nahrivani a motor sel 5minut jako kdyby se mel rozletet.asi kdyz mu jde vzduch do sani v -15 (ikdyz se stlaceni ohreje)neni to asi ono.zhaveni dodelavat nebudu,uz me natrapilo to nahrivani,pac na 6718 neni na to blok uzpusoben.nekdo tady chtel fotky nahrivani -jestli to teda bylo na me???
Přílohy
img031.jpg
img030.jpg

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“