Žhavení v sání

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Žhavení v sání

#346 Nový příspěvek od red.bill »

To, že se používájí shodný komponenty napříč výrobou není nic novýho pod sluncem. I to, že stejný díl má u každýho výrobce jiný číslo je normální, každý má vlastní značení dílů... Tyhle spirály používají hlavně japonci(yanmar, kubota atd.). Jelikož se v malý stavební technice používají hlavně motory těhlech výrobců, dá se na to narazit téměř všude. Jsou k tomu i "časový" relé, spínací skříňka má mezipolohu pro žhavení. Zhasne kontrolka a startuješ...

Dokázal bych najít číslo tý spirály u malýho yanmara(pro traktor to bude asi nepoužitelný), i číslo toho časovýho relé k tomu ale u něj pouze číslo dílu od menzi mücku, podle toho jednak nic nenajdeš... Pokud to někde poptáš tak to bude za nesmyslnou raketu, oni mají šílený ceny nd...

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Žhavení v sání

#347 Nový příspěvek od jafi »

Ahoj, tak kolega mi dal kontakt na toho pana. Nemohol som sa mu dovolat, ale potom sa mi ozval. Tvrdi, ze je to z JD, ma este cca 3 ks bez priruby. Ja som zobral 2ks s prirubou. Dnes provizórne namontovane a naozaj to poznat, ze to lepšie startuje...
Inak k tym spiralam: jedine zohnatelne riešenie je to kupit z ebay alebo z inych stranok podobnym+ doprava, napr. na Slovensko neposielali.
Potom, kedze frezujeme, bolo riešenie kupit samotne jadro, cize iba spiralu v keramickej zakladni. Z Iskry, resp. Mahle je to nedostupne uz dlhodobo a cena podla predajcu na objednávku cca 3000 kč.
Este k tomu panovi: je to tipek, vsetka cest alebo smekam 👍👍👍
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1235
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Žhavení v sání

#348 Nový příspěvek od kaja.h »

Jede traktor, je to Zetor 3011

Fizz
Příspěvky: 7993
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Žhavení v sání

#349 Nový příspěvek od Fizz »

Cabstar má stejnej vehement ale dvě spirály za sebou. :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Žhavení v sání

#350 Nový příspěvek od jafi »

To je 24 V, takže neviem aky to bude mat účinok...
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1235
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Žhavení v sání

#351 Nový příspěvek od kaja.h »

Já jsem to podrobně nestudoval , tak to je škoda že je jen na 24V.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Žhavení v sání

#352 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Vedra
Příspěvky: 1384
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Žhavení v sání

#353 Nový příspěvek od Vedra »


Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#354 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele psali jste tu o zech odbockach na horkovzdusku, psali jste tu ze pomuze i obycejny fen, ale nezkousel nekdo z vas fen na 12v?
Ma 120w nektery i 168w
Jaky na to mate nazor fen vs. Nic?
Rikal jsem si ze by to pak slo pouzit i na rozmrazeni oken, takze bych mel za par stokorun 2v1
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5469
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Žhavení v sání

#355 Nový příspěvek od thovt »

Funguje i na 12V.
Pořad je to o tom jak máš nabitou baterii.
Budˇ mít solární panel který ti bude dobíjet baterii nebo malý adaptér 230V / 13V který ti dobíjí baterii pár mA.
Teď je počasí na dobíjení baterie když je mraz je pozdě.
Starý dobrý doutnák za pár korun jen vědět jak ho vyrobit fakt dlouho jsem se pídil jak ho vyráběli existují primitivní verze to je na míle vzdálené, elektrika je složitá drahá.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Žhavení v sání

#356 Nový příspěvek od red.bill »

Na co solár atd. u traktoru který aspoň jednou za 2 týdny vyjede? Pokud má baterku ok, tak to musí dát, zase z toho nedělej raketovou techniku...

Cokoliv pomůže, je otázkou co to udělá v mrazech, ten výkon je bídný(ale z 12V na delší provoz víc nevymáčkneš), všechno studený... Na okna spíš nepoužitelný, možná si je rozmraziš ale největší problém je, že se okna opotí a tam ti je ten fén k ničemu...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5469
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Žhavení v sání

#357 Nový příspěvek od thovt »

Já problém nemám .
Nastartuji motor -5˚C klikou ,raketová věda to není, ether nepoužívám.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Žhavení v sání

#358 Nový příspěvek od red.bill »

Právě není ale děláš ji z toho... jsem zvědav kam chceš u 72 cpát doutnák, na co koumáš solar... Pokud by chtěl vyjet jednou za zimu nebude vymýšlet takový věci. Takže jezdí pravidelněji nebo potřebuje nastartovat za jakýchkoliv podmínek, nepotřebuje tedy řešit beterku pokud je oka... ten fén bude prostě z nouze cnost, pomůže ale nelze čekat zázraky...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Žhavení v sání

#359 Nový příspěvek od Lukashil »

Nejde o to ze bych nenastartoval, ale chci mu kdyz ne zrusit aspon zkratit dobu kdy se tluce na jeden valec pripadne i zkratit o par vterinek nez na nej chytne.
Pokud stoji doma v pyzamku, dotava predehrev ze site, 30 minutek a jde jak drak.
Ale obcas nocuje dal od elektriny.
Samozrejme zhavici svicka je vymyslena a diky vam i odzkousena dokonce ji mam i doma pripravenou, ale opravdu me tohle napadlo jako pokus, kdyz tu nekdo psal ze pomohl i obyc fen.
Je mi jasny ze na 12v je to jen napodobenina fenu ale 168w trosku teplicka udela ne? Spis otazka zda pri roztoceni motoru bude ten lufr stacit aspon teplotne odrazit
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Žhavení v sání

#360 Nový příspěvek od Peter768 »

Keby tie motory mali žhaviče v hlave, tak by tie motory išli na brnk ako 25ky. Uhlíkové žhaviče sú dnes kvalitné a šetrné k baterke. No smola...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“