vin 5245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
suprak50
Příspěvky: 53
Registrován: pát říj 02, 2009 11:57 am
Bydliště: Kutná Hora

vin 5245

#1 Nový příspěvek od suprak50 »

kluci prosímvás nevite někdo kde má 5245 vin. já ho nemužu najít. moc děkuju :-/

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6648
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: vin 5245

#2 Nový příspěvek od Lukashil »

Na vsech stk uznavaji jen na konzole predni napravy pod alternatorem (nad tou pasovinou co jde kolem napravy pred maskou traktoru)
Ale zetor i u prvnich traktoru 6 modernizace razil i nad leve vicko v rozvodovce, co na nem drzi pas rucni brzdy, ale to panum z stk silene vadi....
Stydím se za tuto zem

boleslav
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: vin 5245

#3 Nový příspěvek od boleslav »

Určitě je tam jak píše Lukas je to zřejmě pod barvou tak oklepat a hlavně,aby to číslo bylo stejné jako je v techničáku a na plechovým štítku vedle ručního plynu.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6648
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: vin 5245

#4 Nový příspěvek od Lukashil »

P.s. pokud bude vzadu na te rozvodovce, nebude patrne sedet se stitkem,.je to davna uredni chyba, ktera mi byla mnoha lidmi potvrzena
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: vin 5245

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Se štítkem nic sedět nemusí. Do roku výroby 2001? není štítek povinný. Co mám zkušenost u těchle starých verků, ani štítek nezkoumají.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6648
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: vin 5245

#6 Nový příspěvek od Lukashil »

Kde neni stitek tam neni nic ke kontrole to je jasne :smich:
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: vin 5245

#7 Nový příspěvek od red.bill »

Nezkoumají ho ani když tam je... v 90% to prošlo nějakou go v stsce, či tam šel jiný motor atd. takže to leckde nesedí...

Uživatelský avatar
suprak50
Příspěvky: 53
Registrován: pát říj 02, 2009 11:57 am
Bydliště: Kutná Hora

Re: vin 5245

#8 Nový příspěvek od suprak50 »

dekuju za radu 8)

Fr0sty8
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 02, 2024 11:13 am
Bydliště: Odry

Re: vin 5245

#9 Nový příspěvek od Fr0sty8 »

Zdravíčko pánové.. narazil jsem na trošku kuriózní situaci a myslím, že mi nikdo neporadí líp než vy tady :) :)

Máme doma 6718.. a řešíme možnosti s registrací. Aktuálně zkouším tu variantu skrze registr vozidel (ověření, zda nebyl stroj už registrován a vyřazen) a stala se trošku zvláštní věc. Známá z registru mi řekla, že jí to při zadání Vinka (čtyřmístného) vyhodí vícero traktorů a po nějaké filtraci jí to vyhodí traktor, který na stejné vinko už registrovaný je. Víc mi říct nemůže (majitel, lokalita,...) Je možné, aby na jedno vinko fungovalo oficiálně vícero traktorů? :D (řekl bych, že spíš ne, ale raději se ptám)

Druhý problém je, že ačkoliv jsem tady na fóru i od jiných zdrojů zjistil, že po ověření v registru mám kontaktovat zetor pro získání ověření/souhlas výrobce. Na základě toho jsem schopen udělat STK, nechat vytvořit nové doklady(TP) a následně i zaregistrovat traktor. Jenže na to mi známá řekla, že to takhle nejspíš udělat nepůjde (tady ale došlo nejspíš k nepochopení, přišlo mi jako by si myslela, že od nich chci registraci jen na základě souhlasu od výrobce).. Opět jsem z toho trošku zmatený, tak bych vás rád požádal o názor :)

P.S. vím, že to úplně nespadá do tohoto vlákna, ale snad mi odpustíte :D

Díky
Fr0sty8

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6648
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: vin 5245

#10 Nový příspěvek od Lukashil »

kazdy jednotlivy typ traktoru zacal vyrobnim cislem 1
Tedy jen typ nikoliv varianta provedeni, cili 4718, 5748 6711 napriklad, a vsechny mely vsechny varianty vyrobniho cisla.

Takze polud to nenajde na stejne cislo 67ku (at uz 6718 6711 6745 ci 6748) je to v pohode
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12877
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: vin 5245

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Ono je dost mozme ze ten traktor presiel za tie roky niekolko generalok. Tam sa casto menili casti za ine s ineho traktora co jazdil niekde uplne inde. V druzstvach na prepisi agronomovia srali ako aj u nas. Preto na to cislo moze byt viac traktorov v obehu.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: vin 5245

#12 Nový příspěvek od pepanek »

Myslím, že někdo prodal papíry a nechal si traktor. Ten kdo koupil papíry naklepal číslo. Takže už máš dva, jde to i dále...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6648
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: vin 5245

#13 Nový příspěvek od Lukashil »

Opakovat se nebudu, ja mam info primo ze zetoru, to jsem predal a pokud me nekdo chce opravit budiz mu prwno
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: vin 5245

#14 Nový příspěvek od carter »

Tenkrát to nebylo VIN jako dnes ale pouze řadové číslo, jak píše Lukáš, tzn můžou se opakovat. Zadej si ho do https://www.kontrolatachometru.cz/ a dozvíš se aspoň jaký typ traktoru je pod tím číslem přihlášen
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

red.bill
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: vin 5245

#15 Nový příspěvek od red.bill »

Je sice hezký, že je tu nějaký info od zetoru ale potíž je v tom, že zetor neví co s tím traktorem bylo dál... pokud to prošlo go nějakou stskou klidně to může být poskládaný z x traktorů. Tehdy nikdo výrobní čísla neřešil hlavně, že byl kus a traktor jezdil... od tý doby co se vše fotí, může být podle tp přeražený traktor tak aby vyhovoval a tobě zůstalo něco co už nedohledáš(respektive klidně může jezdit jinde), pokud nemáš žádný tp v ruce...

K tý "registraci" žádný vyjádření zetoru nepotřebuješ. Buď papíry má = víš na koho je registrovaný = na úřadě mu udělají duplikát tp, ztracený spz atd... nebo nevíš nic a pak je to nejspíš bezpapírák... nebo máš tp který je na někoho psaný, dohledat osobu/dědice, znovu jim něco zaplatit abys to převed na sebe, nebo to zkusit přes tzv. vydržení, či žalobou na určení vlastnictví... ale jelikož řešíš samotný tp, tak ani jeden případ se tě netýká a máš prostě bezpapírák... přes zetor se řešily traktory(papíry k traktorům) z vybíračů senáže, sněžných fréz atd., jenže to všechno byly předkáče a neměly vůbec tp. Frézy měly schválení pro provoz na silnicích. Vybírače neměly myslím ani to a na silnici ofiko nemohly ale to nevím jistě. Si za levno vytěžil z toho traktor, půlku dílů musel dokoupit, protože to nic nemělo(závěs, ramena atd...) + papír od zetoru a jsi na ceně jako za normální traktor... nevím jestli má zetor nějaký archív kde dohledá jednotlivý traktory jestli šel ven jako traktor s tp nebo "polotovar" pro jiný podnik bez tp. s tím by šlo šmelit s techničákama pokud by žádnou evidenci neměli. Jestli v ničem bezpředkáč nebyl(napadají mě jen sekačky příkopů ale to většinou byly 72), tak tě zetor odpálí a smolík...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“