Co je toto?

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
J.T.
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 21, 2024 6:56 pm
Bydliště: Vsetín

Co je toto?

#1 Nový příspěvek od J.T. »

Zdravím, měnil jsem olej v motoru 7001 a při vypouštění oleje jsem našel tuhle (na obrázku) věc. Zatím jsem nikdy jsem nerozebíral motor, ale motor byl asi v roce 2012 na GO. Tak nevím jestli jim tam jen něco spadlo, nebo se to uvolnilo z něčeho samo. Prosím vás o identifikaci, myslím, že jsem to nikdy neviděl..
Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co je toto?

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

To je kulička z rozvodové tyčky. Asi to tam někomu spadlo, bez ní by to nejelo
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Co je toto?

#3 Nový příspěvek od red.bill »

Konec ventilový tyčky. Sundej víka z hlav pokud všude bude, je to vypadený ze spodku. Jeden ventil musí mit velkou vůli nebo bude tyčka vyskočená ale to by zase šlo na 3 válce...

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Co je toto?

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Je to koncovka zo zdvihacej tyčky ventylov. Tie koncovky su v tyčkach len narazene. Motor ide normalne??? Ak ano, tak je to telesny pozostatok s predoslej opravy problemu.

J.T.
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 21, 2024 6:56 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Co je toto?

#5 Nový příspěvek od J.T. »

Díky moc. Právě se mě chvílemi zdálo, že motor jel nějak divně (já jsem sním naposled jen kousek popojížděl, tak jsem to bral tak, že je asi trochu přivzdušněný). Takže to asi vypadlo teď. To se tam dá dát nějak jednoduše zpátky? Hlavu jsem nikdy nerozebíral, tak zatím vůbec nevím která bije. Zítra bych se na to chtěl podívat..

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Co je toto?

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Hlavy dole netreba davat. Len veka ventylov a zistit na ktorom valci a ventyle to chyba. na niektorom z ôsmich vahadiel bude sakravelka vôla. A tam to bude chyvat. Staci demontova inkriminovany kozlik vahadiel aj s vahadlami, vytiahnut tycku, skontrolovat v akom je stave a lisovat to tam spät. Aj bude ta samotna tyzka nejak s konca kde to chyba poskodena, tak vymnit za novu. Potom to spät zlozit a nastavit ventyly. Ak si sa v takom niecom este nikdy nehrabal tak si k tomu račej niekoho zavolaj co a do toho rozumie. S takto poskodenou zzdvihacou tykou ten motor nemohol fungovat normalne a musel vydavat rôzne zvuky.

J.T.
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 21, 2024 6:56 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Co je toto?

#7 Nový příspěvek od J.T. »

Díky za rady. Já se na to zítra podívám.
(Já vím takhle od PC je to asi těžko radit, ale přece.., )kdyby to náhodou vypadlé bylo, jaký by byl důvod? Nevypadne to zase?

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Co je toto?

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta zdvyhacia tycka je vlastne kus trubky. Na kazdom jej konci je vlisovana takato koncovka. Do tej trubyky musi ist tazko. Ak tam vojde prstami tak je to zle. Môzes tu trubku na konci kus sklepnut atak tu koncovku do nej narazit. Zaujimave ze dokazala vypadnut. Lebo tam na tych ventyloch je vôla 0,25mm. Aby vyskocila s tycky von, tak tam musela vzniknut extremna vôla v niekolkych milimetroch. Dost mozne ze je tam toho poskodeneho viac. Zdvyhatko, vahadlo, stavací šrob, ventyl. A to je uz na väcsiu opravu a znalosti.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co je toto?

#9 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mi se na ostrowku v létě stalo, že se povolila matka na vahadlu a dopadlo to stejně. Kulička vypadla, ale ten motor jel na 3 válce, hulil a vahadlo udělalo dírku do víčka, takže jsem hned věděl že je něco špatně.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Co je toto?

#10 Nový příspěvek od Chose11 »

A od roku 2012 byl měněný olej? Jestli to nevypadlo při GO, při ní se dala nová tyčka a pak se pár let nevozilo v motoru. Já si neumím představit jak by motor chodil bez jednoho ventilu a jak by to samočinně mohlo vypadnout.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

J.T.
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 21, 2024 6:56 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Co je toto?

#11 Nový příspěvek od J.T. »

Jo olej jsem měnil několikrát. Minulý týden jsem stahoval nějaké dřevo (bylo to i trochu do kopce). Traktor jel normálně. Já se na to zítra podívám, třeba to tam opravdu leželo už od té GO.

J.T.
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 21, 2024 6:56 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Co je toto?

#12 Nový příspěvek od J.T. »

Díky moc za pomoc. Muselo to tam spadnout při GO, vůle jsou normální, traktor jede normálně.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“