Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#16 Nový příspěvek od Franta.cz »

Otázka je jestli hřídel není vyjebaná. Pravda na 77 je tam jen ruční brzda a to tolik netrpí, ale zas ty roky :-/ .
Na 69 jsou na ní ještě pedály tam ji měním co 5000 mth.

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#17 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som ich u 7245 pretesnil niekolko a drzia. A to som nemenil ani jednu. Je pravda ze tam niesu radialne tak zatazovane a nevydieraju sa tak ako u starsich modelov 69XX a nižšie. Tuto hriadel som pretesnoval doma na 69-tke, pred cca.5 rokmi a kupodivu je tam sucho. Predtym to uz hlavne na strane spojky tieklo ako Dunaj.

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 336
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#18 Nový příspěvek od -sheppard- »

blahopřeju ke koupi nového stroje a vítej mezi námi, takový rozjezd by si už zasloužil svoje vlákno :smich: i nějakou tu foto 8) Co se týče té orsty tak koukni do mého vlákna, teď jsem to popisoval jak jsem předělával svoji 7211.

http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... &start=105

někomu tady na foru už jsem kotoval tu konzolu co se navařuje na nápravnici, tak přikládam. Ty polské varianty jsem taky viděl ale dal jsem raději na origo provedení Zetor.

Obrázek
Zetor 7211 Tunis

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#19 Nový příspěvek od Zendass »

Děkuji za přivítání. Zatím to není v reprezentativním stavu, jen jsme lehce stříkli kapotáž + nový nápisy, koupili luxus výfuk, dodali plastový blatníky, zrcátka, opravili zadní okno, sedačku, páku řazení náhonu, dokoupili plechy pod volant, poopravili ručku, překopali zadní světla na LED, trochu zúhlednili bedýnku baterie a schodky, podlahu. Okolo motoru jsme dělali pumpu, alternátor, termostat, zavařili chladič, novej hříbek na vzduchovej filtr. Nový zadní obutí. Za tři týdny sice nic moc ale nemůžu to přehánět. :D

Čeká nás komplet vzduchařina, budík a čidlo tlaku, vyrovnávač tlaku brzd a mechanismus k brzdiči návěsu, kompletní hadice, ventil, rozdvojky + trubky topení, dat dokopy palubovku, přetěsnit víko hydrauliky, pedálové hřídele a trubky na které leží kabina. Snad jsem na něco nezapomněl.

Co se týče té orsty, nejdřív vyzkoušíme toho poláka s danfossem, ten má plotny pod šrouby, takže žádný svařování a měření. Pokud se osvědčí, bude jen dobře. Pokud ne, holt tam půjde origoš pístnice, ale to bych musel postavit klukům do práce. :D

Ale nejdřív musíme vyřešit ty brzdy a vzduch. Z toho mám už vrásky. Neukazuje tlak, nebrzdí, nevím. Už mám objednanej vyrovnávač, brzdič přívěsu a regulátor vyřeším později. Budík a čidlo mám taky, snad to nebude jenom nějakej šikovně poškozenej kabel :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#20 Nový příspěvek od Zendass »

Tak všechno až na ukazatel tlaku vzduchu funguje. Jen vyštelovat brzdy a je to paráda.
Novej budík a čidlo, zkoušeli jsme kostry a bez úspěchu.
Do budíku jde 12V, do čidla jde taky 12v.
Už pomalu hážu flintu do žita, je to nad moje chápání :pistol:
Nevěděl by někdo kde je zakopanej pes?
Zetor 7711

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#21 Nový příspěvek od pavel sk »

Svorkovnice si presiel vsetky? Schemu mas? Ked nakratko prilozis kabel s cidla na kostru, tak rucicka vyskoči na max. pri zapnutom kluči ? Ten T- kus ma priechodnu dierku k cidlu. Ide tou rurkou smerom k cidlu vzduch zo vzduchojemu? Uz som tu rurku videl uplne upchatu hrdzou.

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#22 Nový příspěvek od Zendass »

Schéma nemám a stejně se v tom vůbec nevyznám. Jsou určitý věci, který v životě nepochopím a tohle je jedna z nich. Když vidím ty chuchvalce kabelů a plno vytrhanejch přearanžovanejch konektorů a dalších blbosti.. je mi do breku :D

On ten budík ukazuje buď 0 nebo 10. Kdyby tam nebyl tlak tak to neukazuje, ne? Nevím. Každopádně to zítra opět vykucháme.

Ještě bych měl dotaz k rozdělovači tlaku. Ten je nový, ale pístek kterej ovládá vzduchový brzdy se vysouvá strašně pozdě. Skoro až když je pedál úplně dole. Ať ty táhla šteluju jak chcu, furt ten vzduch brzdí pozdě. Možná pozdějc jak samotnej traktor. Kde může být chyba? Brzdový válečky?
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#23 Nový příspěvek od Lukashil »

Na budiku prohod sedy kabel s jinym nez modrym, modry musi zustat kde je
Pokud nepomuze vrat je zpet a prohod kabely na cidle
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12845
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#24 Nový příspěvek od pavel sk »

Ma tam dvojpinovy snimač? My v robote na vsetkom male len jeden kabel ku snimaču. Snimac je len s jednym pinom a telesom cez zavit a potrubie ukostreny.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#25 Nový příspěvek od Lukashil »

Na 77ckach by mel byt jen dvojvyvodovy
Ukostreny by tak mel byt, ale uz jsem zazil, ze to rez ve spojich uplne odizoloval
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Zendass
Příspěvky: 74
Registrován: pon úno 12, 2024 5:31 pm
Bydliště: Uničov

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#26 Nový příspěvek od Zendass »

Je to dvouvývodový. Jeden pin je G a druhý WR tuším. Přehazovat kabely jsme nezkoušeli, nevíme co to může a nemůže udělat. Ale zkusím je teda přehodit jak jsi psal. Metoda pokus omyl :D
Zetor 7711

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#27 Nový příspěvek od Lukashil »

Pokud na budiku neprehodia modrej (predpokladam ze je zapojen dobre, jonak by uz budok nemakal) melo by na nem byt plus i znazorneno, nemelo by se stat nic
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#28 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ak je cidlo dvojvyvodove, tak jeden pin je na kontrolku minimalneho tlaku vzduchu, druhe na budik. Zober merak a zmeraj odpor, na jednom sa musi menit odpor so zvysovanim tlaku v systeme. Tam ide budik, ak bude toto ok, tak je problem v budiku. Bezne spajam budik a cidlo druhym kablom ak chcel vylucit/najst chybu v kabelazi. Casto vsak odchadza cidlo, napr. na svojom traktore uz mam tretie cidlo, nevydrzi viac ako 5 rokov. Ale to je mozno aj tym ze ho mam inde, v mieste kde moze kondezovat voda a to mu moze vadit, neviem.
Stale si nenapisal, resp. neodpovedal PavloviSK co sa ti stane, ak z cidla odpojis kabel, budik je na nule, ak ho pripojis na kostru, budik ukaze max. Ak to takto je, je kabelaz aj budik ok a mas problem v cidle. To overis tou zmenou odporu, hocikto z nas ti moze zmerat ako to ma byt. Toto su pre aspon trochu zrucneho elektrikara, pripadne niekoho kto trochu zapne mozog primitivne veci. Prosim realizuj meranie z predchadzajucej vety, potom sa pohneme dalej.
Naposledy upravil(a) pavolmakys dne ned bře 10, 2024 8:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#29 Nový příspěvek od Lukashil »

Poradite klukovi ktery se boji dratu merit odpor. Proc myslis ze mu radim co mu radim?

Mnohokrat jsem videl prehazene draty na budiku.
Kdyby mel kabely slusly v ramu, nemenila by se po nafoukani hodnota
A speceny spolu byt nemuzou, tyhle dva ne.....
Stydím se za tuto zem

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Zetor 7711 neukazuje tlak vzduchu, přestavba na hydrostatický řízení atd..

#30 Nový příspěvek od Sadra17 »

Zendass píše: ned bře 10, 2024 6:00 pm Tak všechno až na ukazatel tlaku vzduchu funguje. Jen vyštelovat brzdy a je to paráda.
Novej budík a čidlo, zkoušeli jsme kostry a bez úspěchu.
Do budíku jde 12V, do čidla jde taky 12v.
Už pomalu hážu flintu do žita, je to nad moje chápání :pistol:
Nevěděl by někdo kde je zakopanej pes?
to jsme měli v podniku taky u jedný 72, všechno nový "elektrikář" to tam hledal a nikdo na to nepřišel proč nejde :'(
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“