kompresor Crystal

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

kompresor Crystal

#1 Nový příspěvek od HonzaT. »

Chtěl bych se zeptat,jak je mazanej kompresor u Crystala.Věděl by někdo?? Dik :)

LuboMY
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 19, 2009 4:17 pm

Re: kompresor Crystal

#2 Nový příspěvek od LuboMY »

Kompresor u crystala je mazaný rozstrekujúcim olejom z motorovej skrine. Keď ho odmontuješ tak ti zostane diera do bloku. :shock: Keď nie je kompresor vo výbave traktora tak ten otvor býva zaslepený takou platničkou.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: kompresor Crystal

#3 Nový příspěvek od HonzaT. »

Dik :friends: to sem potřeboval vědět,sem myslel,že je mazanej tlakovym olejem společně s motorem.A nevíš,esi je ojnica na klice uložená na klasickym kluznym ložisku,nebo třeba na jehlách,dyž je to mazany rozstřikem?

LuboMY
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 19, 2009 4:17 pm

Re: kompresor Crystal

#4 Nový příspěvek od LuboMY »

Ojnica je uložená na ihličkovom ložisku. Podľa katalógu je tam 21 ihličiek 5x10. Horšie je na tom s mazaním puzdro na piestnom čape a to je hodne komický spôsob mazania bez tlakového oleja.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: kompresor Crystal

#5 Nový příspěvek od HonzaT. »

Jojo,to mazání se asi soudruhům moc nepovedlo....Já kompresor chcu dat na jinej traktor a bubu tam muset dodělat vaničku na olej,tak to by mohlo mazat snad dobře a o 100% lip jak na Crystalu.Tak v tom připadě si myslim,že by i bylo jedno,na kterou stranu by se mě točil,ta ojnica asi nemá žádnou mazací dirku,že??

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: kompresor Crystal

#6 Nový příspěvek od Miro »

Kompresoru je lautr jedno na ktorú stranu sa bude točit. V ojnici nič neni.
Ked mu dáš vlastnú nápln tak akurát predkom vyteče, on dostáva takú no povedzme mlhovinu od kluky a svojima protizávažiama na tej mrnavej kluke to práši nahore na valec a piest.
Vôbec to nemá spredu gufero od remenice 8) len kryté ložisko
vysvetluj to potom orgánom že ked to teče tak to je kvôli splneniu plánu petiletky na spotrebu oleja. :jazyk:

Uživatelský avatar
Kutil3
Příspěvky: 286
Registrován: úte říj 21, 2008 7:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kompresor Crystal

#7 Nový příspěvek od Kutil3 »

HonzaT. píše:Jojo,to mazání se asi soudruhům moc nepovedlo....Já kompresor chcu dat na jinej traktor a bubu tam muset dodělat vaničku na olej,tak to by mohlo mazat snad dobře a o 100% lip jak na Crystalu.Tak v tom připadě si myslim,že by i bylo jedno,na kterou stranu by se mě točil,ta ojnica asi nemá žádnou mazací dirku,že??
Já bych řekl že se soudruhům docela povedl.. :) mám jej na traktoru domácí výroby již nějaký ten pátek a je ok 8) klasicky jsem jej zaslepil deskou..utěsnil na silikon a mám tam trubičku s kolínkem na horu a nahoře mám nádržku od brzdové kapaliny...a další plus u něj je že jej za jízdy aniž bych musel vystoupi mohu po nafoukání klidně odpojit.. 8)
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem...

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: kompresor Crystal

#8 Nový příspěvek od HonzaT. »

Kutil3 píše:
HonzaT. píše:Jojo,to mazání se asi soudruhům moc nepovedlo....Já kompresor chcu dat na jinej traktor a bubu tam muset dodělat vaničku na olej,tak to by mohlo mazat snad dobře a o 100% lip jak na Crystalu.Tak v tom připadě si myslim,že by i bylo jedno,na kterou stranu by se mě točil,ta ojnica asi nemá žádnou mazací dirku,že??
Já bych řekl že se soudruhům docela povedl.. :) mám jej na traktoru domácí výroby již nějaký ten pátek a je ok 8) klasicky jsem jej zaslepil deskou..utěsnil na silikon a mám tam trubičku s kolínkem na horu a nahoře mám nádržku od brzdové kapaliny...a další plus u něj je že jej za jízdy aniž bych musel vystoupi mohu po nafoukání klidně odpojit.. 8)
S tim mazáním,že se moc nepovedlo, sem to myslel na Crystalu,ale asi to celkem slušně funguje i tak,jen asi to futro u čepu dyby mohlo mluvit.... :( Domácí uprava je už něco jinyho...

Uživatelský avatar
266mato
Příspěvky: 85
Registrován: ned zář 09, 2012 2:44 am
Bydliště: Michalovce

Re: kompresor Crystal

#9 Nový příspěvek od 266mato »

zdravim , chcel by som sa vas opytat na mojej 8011 mam problem s kompresor fuka v kuse neviem ho vypnut fuka v kuse ked je paka v polohe vypnute aj zapnute a necitim ani ziaden odpor pri prepinani paky v com tam moze byt problem je tam nejaka spojka alebo ako to zapina?

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: kompresor Crystal

#10 Nový příspěvek od gorannic »

Zdravim. Z odkalovača na crystale mi kvapka olej, keď odstavím traktor je tam vždy taká 15 cm mláka oleja. Kompresor ide ticho, ale zdá sa mi že trocha slabšie tlačí vzduch. Kamarát mi poradil aby som dal kompresor na repas - výmenu. Chcel by som to opraviť poctivo doma. Oplatí sa do toho púšťať ?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: kompresor Crystal

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked si kupis novy piest+ kruzka, novy valec a hlavu tak to dáš aj doma. Niekedy stacilo len samotne prekruzkovanie. Zalezi ako velmi je to vybehané.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“