Proxima 7441

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Bullhit
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 05, 2023 3:24 am
Bydliště: Mariánské Lázně

Proxima 7441

#1 Nový příspěvek od Bullhit »

Ahoj všem.Máme Proximu 7441 v lesní nástavbě...Občas,není to pravidlo si Proxima odflusne tak2 litry oleje z nálevky do převodovky.....Fakt zvlaštní jev...Odflusne,ale jede normálně dál...
Potom mám ještě problěm ze spojkou...Už zabírá dost nahoře...
V pátek jsem tahal celkem těžký kusy za sebou...Když jsem odepnul balík,navinul jsem lano vše ok. Chtěl jsem se rozject a nic...Asi po půl hodině extra pomalého zrychlování jsem to zaparkoval....Druhý den,když traktor byl studěný,tak vše ok...Žádný proklu spojky...Prostě nic...Nevěděl by někdo,třeba jen názor?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima 7441

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Skontroloval by som v prvom rade kvapalinove ovladanie. Valceky+ potrubie medzi nimi. Moze tlakovat. Kedy bola na tom spojka robena? Dost mozne ze sa rozborke spojky nevyhneš.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 7441

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kdyby to zas klouzalo, zkus odfouknout odvzdušňovákem na pracovním válci spojky. Pokud to pomůže, vyměň hlavní spojkový válec. pokud ne, tak té půlení asi nemine.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Bullhit
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 05, 2023 3:24 am
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Proxima 7441

#4 Nový příspěvek od Bullhit »

Jak to přijde,tak to zkusim,ale myslim,že ta spojka má svlj čas...Jinak nevím,kdy byla dělaná...Předchozí majitelé servisovali traktor více než žalostným způsobem.
Jinak válec mám už koupený rovnou nový.
A,že by to tlakovalo a takhle plivalo olej z převodovky?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima 7441

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Spojka s tym tlakovanim prevodovky nema nic spolocne. Kolko mas naliateho oleja v prevodovke? Ono ak ho je viacej tak to u Proximy zvykne robit ze si na ten odvetravak odpluje. Robilo to jednemu znamemu kedy kvoli väcsim svahom daval viac oleja do prevodovky. Potom niejak to odvetranie upravoval. Ale to uz neviem co tam prerobil :-/

Bullhit
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 05, 2023 3:24 am
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Proxima 7441

#6 Nový příspěvek od Bullhit »

No tak to bude přesně ono...Dělal jsem docela velké svahy a daval jsem víc oleje a pak na to zapomněl...No a po cestě na fir´mu právě takhle flusala...Nechal jsem jí 4 krát odplivnout a už to nedělá...A ta spojka také nejspíše vyřešena...Naštěstní spojkový válec...Každopádně to určitě není konec...Protože to je furt něco s navijákem :D S elektrikou, s neschopností předchozího majitele co se servisu týče...Atd atd atd...

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Proxima 7441

#7 Nový příspěvek od Sadra17 »

jako prvotní diagnostika stačí kouknout pod manžetu válce, jak je tam kapalina tak je zralý na přegumičkování/výměnu
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“