Zetor crystal 12145 klepanie v motore

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
volumestars
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 24, 2020 5:27 pm
Bydliště: Čadca

Zetor crystal 12145 klepanie v motore

#1 Nový příspěvek od volumestars »

Čauko, mám crystala 12145 bez turba a niečo mi klepe v motore, je to to ako keby som kladivkom klepal po železe. Ale robí to len pri zaťaženom motore od 1200 otáčok hore. Prvé čo ma napadlo tak to boli ventyle rozobral som to a všetko vyzerá biť ok, pružiny ok vôľa ventylov ok. Nevedel by niekto kde by mohla biť chýba ? 🤔

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Zetor crystal 12145 klepanie v motore

#2 Nový příspěvek od Přemo »

To iste mi robi 16045,a na 90%si myslim že jeto pístní čep,, záleží teda co utebe,jaky zvuk klepání, jestliže to třeba nemá naftu,toby jsi samozřejmě poznal na výkonu.. vždycky může být vice možností.ale
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

volumestars
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 24, 2020 5:27 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zetor crystal 12145 klepanie v motore

#3 Nový příspěvek od volumestars »

Čo sa týka tej nafty tak v sklicku sa mi neustále vytvára vzduch. Mám iba hornú nádrž v ktorej je vedená trúbka do stredu nádrže odkiaľ bere naftu do sklíčka. Ale nepociťujem nejakú stratu výkonu. A čo by tam klepalo kebyže tam ide malo nafty?

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1669
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Zetor crystal 12145 klepanie v motore

#4 Nový příspěvek od Přemo »

Zrovna u crystala co mam ted 160,161 vzduch ve skleničce jsem neměl,a když měl tak mi moje stovka právě klepala,nebo na volnoběh zhasínala,
Prisavalobto vzduch skrze páčku na vypínání nafty,koupil jsem celou novou skleničku s ventilem a byl pokoj, možná jeto blbost ale nejlevnější varianta,a právě to že motor dáváš do otáček potřebuje vic nafty a saje vzduch,
Kdyseti tato závada projevila nebo kdy jsis toho všiml,
A hl pokud bereš naftu jen s horní nádrže,tak ten vzduch tam vážně nepatří,to už samospádem náplní tu skleničku, skusit napojit hadičku natvrdo na nádrž vyrušit skleničku a uvidíš
Nejjednodušší test, samozřejmě pokuid nemáš v nádrži nějaký humus který by ti nadělal neplechu v systému.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zetor crystal 12145 klepanie v motore

#5 Nový příspěvek od thovt »

Nechal bych zkontrolovat vstřiky mohou být zacpané otvory a seřídit otevírací tlak vstřiku. Špatně rozprášené palivo ovlivňuje čas vznícení paliva.
Je čistý vzduchový filtr.
Poté bych hledal klepání.

volumestars
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 24, 2020 5:27 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zetor crystal 12145 klepanie v motore

#6 Nový příspěvek od volumestars »

Už to fakčí ako má, bol pripchatý prívod paliva. Konkrétne v tom spoji ako sa šrobuje ventyl so sklíčkom čo je tam ten pravý a ľavý závit.


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“