Mulčovač za 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Deniska 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2023 1:14 pm
Bydliště: Dynín

Mulčovač za 6911

#1 Nový příspěvek od Deniska 6911 »

Ahoj, jsem trošku zoufalá a věřím, že mi tady třeba někdo z vás poradí :'( :'( :'(
Potřebuji mulčovač za 6911, mulčovač bude sekat pastviny koní, sem tam bobky, krtince, nerovnosti, nálety, ostružiny, bodláky, nedopasky, atd..celkem 4 ha. Mulčovač nechci nový. Kladívka nebo Y? Jakou velikost 6911 utáhne? Cenu si představuji cca 30 -35 tis.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mulčovač za 6911

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mám 2.4m nějaký agrimaster, y nože, 7011 to dává výkonem s přehledem, ale pracovní rychlost je max na redukovanou 5. Jinak to už nechává kocoury. Na 4ha si myslím že by něco takového stačilo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač za 6911

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak tu 69-tku nechces trapit, tak by som volil zaber max. do 2m. S tymto zaberom ma taky traktor aj niejaku tu rezervu vo vykone pokial je ta 69-tka v kondicii. Co sa tyka typu nožov alebo kladiv, tak je to podla toho coho je na pozemku viac. Ak len nedopasky stara trava, a tenky nalet ako černice šipky, tak stacia Y noze. Krtince, kopence pripadne zryta zem po diviakoch, tak tie Y- noze zatupis velmi rychlo. Kladiva su podla mna univerzalnejsie. Ked sa clovek neponahla, tak aj tenku travu pekne skosia a zdrvia. Tie si poradia vlastne zo vsetkym okrem skal a betonu. V robote sme Y noze davno zamenili len na kladiva. AK sa podari mzihnat mulcovac s bočnym posuvom tak je to len jeho velke plus 8) Co sa tyka celkovo mulcovacov, tak je o nich dost tem a aj popisane v oddeleni Lucna technika. Tam najdes viac o tejto problematike.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Mulčovač za 6911

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Y nože a kladiva mají úplně jiný příkon na to pozor. Kamarád tak pořídil 3m mulčovač na něm y nože a turbo uř1 to dávala ale blbě to mulčovalo, tak na to naházel kladiva a už si ani neprdnul a jen se trápil, nakonec ho prodal a kupoval menší. Já jezdil s turbo uř1 s 2m agrimastrem s kladivama, když se mulčovalo tak až někdy červenec/srpen, takže mraky hmoty a kolikrát to nevzala ani r3, když bylo hmoty míň jezdil jsem na r5. Šlo by jezdit i velkou 1 ale někdy to nebrala, tak než trápit spojku jezdil jsem pomaleji... víc než na záběr se dívej na hmotnost, nevím jaký máš pozemek(svah atd...). Když chceš něco jetýho, koukal bych spíš po nějakých značkových, polák a čína bude spíš kasička

Deniska 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2023 1:14 pm
Bydliště: Dynín

Re: Mulčovač za 6911

#5 Nový příspěvek od Deniska 6911 »

Děkuju moc za Vaše informace, kouknu do té sekce na luční techniku.
Jinak pozemky jsou v rovině, občas drobná nerovnost, ale svah určitě ne. Budu tím vyloženě "uklízet výběhy" po náletu 5 koní, aby pozemky byl udržovaný. Pokud by byl pojezd do boku, tak určitě by to bylo fajn, otázkou je jestli něco takového někde seženu. Mám nabídku na příkopový mulčovač, ale úplně si nejsem jistá jestli je to k něčemu, když 6911 má jen jeden okruh.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mulčovač za 6911

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Na nedopasky po koních ty nože bohatě dostačují. Za tu 69 bude nějaký 2.4m tak akorát. Zvládne to i nějaký ten slabší nálet, ostružiní, maliní úplně v pohodě. Nějaký krtinec, kopenec taky. Budeš to mít na 4 ha, já to používám na 20 ha a za těch 15 let co to mám jsem nože měnil jen jednou. Normálně jsem s tím mulčoval nedopasky na 4ha louce, kde bylo hmoty tolik že by se tam dalo ještě nasušit na zimu, trvalo to, ale naprosto v pohodě to traktor dával. Výsledek uspokojivý. Ten boční výsuv asi není úplně špatný, ale zas na úkor záběru. Příkopové rameno ti bude na nic. Velké, těžké, záběr žádný. Chybějící okruhy jde vyřešit přídavným rozvaděčem, ale zas další heblo. Akorát teda s tím rozpočtem nevím nevím.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Deniska 6911
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2023 1:14 pm
Bydliště: Dynín

Re: Mulčovač za 6911

#7 Nový příspěvek od Deniska 6911 »

Já si říkala, že ten záběr tak do 2 m, abych ten traktor moc nepřetěžovala, má už na sobě čelák, tak ať chudák malá se mi nezhroutí :( ten výsuv mi přijde zbytečný, prostě co poseče, tak poseče, stejně musíme ohrady podsekávat, takže křovíku se vyhneme :)
Jde mi hlavně, abych věděla co hledat...nože/kladívka, rozměr, váhu atd.. ale to už jste mi tady poradili :) děkuju moc. Každý mi řekne něco jiného a já mám pak hlavu jak pátrací balón a informace víceméně žádné. Až díky vám si to začínám ujasňovat, co mám hledat. Každopádně pokud by jste o nějakým mulčovači věděli, tak sem s tím, klidně pro to pojedu přes celou republiku, hlavně abych to sehnala.
Co se týče ceny, tak nějaké nabídky jsem měla a vše se pohybuje kolem 30 tis., tak vycházím, že 30 - 35 tis. by třeba mohlo stačit, tak nástroj, který bude pracovat 2-3 ročně ..

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač za 6911

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

So zaberom mulcovaca do 2 metrov, ta 6911 ten rozdiel kladiva VS. Y nože nepozna. Jedine ze by tam bol vylagrovany motor. Zase neni kladivo ako kladivo. Kladivom sa da zmelit aj niejaky ten drevny odpad ako stare konare stromov do urciteho priemeru (udaje uvadza vyrobca mulcovaca v tech. popise) a pod. . V robote pouzivame 4 druhy kladiv, tak mam s coho porovnavat a mulcujeme 20 hekrarov denne podla terenu. Ale je uz na tu dotyčnej pre co sa rozhodne 8)

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Mulčovač za 6911

#9 Nový příspěvek od lukasn »

ahoj řešil jsem podobný problém. dopadlo to tak že jsem koupil s posuvem myslel jsem že tím obsekám kolem kůlů a pod odhradníkem ale je to na houby. stačí o něco málo širší než traktor a budeš spokojená a boční posuv k ničemu. když to bude nějaká čína jako mám já tak vysokou trávu to nevezme ani náhodou. nedopasky v pohodě. teď už přemýšlím, že bych chtěl se sběrem :-) někdy je ty ohrady potřeba uklidit a odvést to pryč, ale zatím to zvládáme tím obyč.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač za 6911

#10 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já mám tento příkopový Berti 180cm kladiva. Tady je výhoda že si ho hodím bokem a objedu si všecky meze,příkopy a tak ruzně no 8) Váží nějakých 600 kg měl jsem z toho strach ale docela to dává 69ka v klidu :) Ale i někdy se v něm pěkně zapotí když se jede příkop tak v nějakých situacích to žere travu aj s hlínou(ty ruzně křivé břehy,atd) A když je naplno vytaženej do boku v příkopě tak to dokáže předek traktoru pěkně odsunout do strany :smich: A hydrauliku jsem vyřešil na jeden okruh hydraulickou vyhybkou, kde v kabině na páčce okruhu mám přepínač a jen přecvakávám. Není to žádná sláva, ale dá se s tím na to moje ježdění fungovat 8)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a tady v tomhle už to chodí uplně jinač.... :rohy: Ale o tom někdy jindy :co?:

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“