Zámena olejoveho cerpadla

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Zámena olejoveho cerpadla

#1 Nový příspěvek od dusan19 »

Ahojte. Chcem sa opýtať čo by sa stalo keby som zamenil olejové čerpadlo. Zo štvorvalcového do trojvalcoveho motora. Trojvalec má 21litrov a štvorvalec má 37litrov.
Ďakujem.

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#2 Nový příspěvek od dusan19 »

dusan19 píše: ned bře 26, 2023 6:55 pm Ahojte. Chcem sa opýtať čo by sa stalo keby som zamenil olejové čerpadlo. Zo štvorvalcového do trojvalcoveho motora. Trojvalec má 21litrov a štvorvalec má 37litrov.
Ďakujem.
Ešte sa chcem spýtať. Olejové čerpadlo sa musí točiť na prázdno ľahko alebo ťažko?

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Nic sa nestane. Nove cerpadlo by si nemal prstami pretocit. Jedine ze mas ruky a prsty silne ako hydrauliku na UDS-ke :)

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Stane se to, že to bude mít velký tlak, respektive bude zbytečně "namáhat" pojišťák, hlavně za studena... když jsem u 4válce měnil kliku, zrušil odstředivku(v týhle konfiguraci by tam mělo být čerpadlo původně pro 3válce) dal nový čerpadlo pro 4 válec, tak studený to mazalo na 6atm., asi půl, 3/4 hodiny běhu na vyšší volnoběh a tlakoměr byl pořád na 6atm. Jestli není nějaký zvláštní důvod dal bych tam to co tam patří...

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#5 Nový příspěvek od dusan19 »

Len ide o to že čerpadlo sa krúti príliš ľahko a mám možnosť zohnať, ale len zo štvorvalca.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#6 Nový příspěvek od winch »

Podla čoho sa pozná akú má litráž (podla šírky)? Mám jedno, a neviem na aký motor to je, potreboval by som na 4V.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som bol v tom ze ma na mysli cerpadlo hydrauliky. Dotycny neuviedol ake cerpadlo ma na mysli :obchod:

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#8 Nový příspěvek od red.bill »

Nahoře mluví o motoru...

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3114
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#9 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ja to pochopil dle litru co uvadi ohledne cerpadel tak ze se bavi o hydraulice ale ten motor me tam zmatl... Cerpadlo motoru neda 21litru natoz 32? Tak ja to vidim osobne na hydrauliku...

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#10 Nový příspěvek od red.bill »

Proč by to nemohlo dát? Je ti jasný, že litráž čerpadla kromě jeho velikosti a otáček, ovlivňuje i tlak při kterým to měříš?

Navíc hydraulika není rozlišena podle 3 nebo 4 valce co se čerpadla týká...

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Nooo nebol by som si taky isty. Trojvalce tusim po 50xx mali to cerpadlo hydrauliky s mensou litrazov. Ak sa jedna o motor tak je to jasne. Akurat motory 5201 mohli mat ako nahradu cerpadlo aj so 4 valca lebo mali navyse mazane aj vstrekovacie cerpadlo. :-/

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#12 Nový příspěvek od red.bill »

Pochybuju, vždyť hydrauliky jsou vpodstatě úplně stejný. Liší se jen zvedací síla, to jen proto, že 3válec je kratší a lehčí...

52 určitě neměla čerpadlo mazání ze 4válce. Dokud se montovaly odstředivky tak 4 válce měly větší čerpadlo. Když odstředivky zrušily a začaly se montovat filtry všechny nepřeplňovaný motory měly čerpadla stejný jako 3válce. To větší (původně pro 4válec s odstředivkou) se montovalo už jen na turbo motory...

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Prave ze tie hydrauliky su stejne len na oko. Traktory s 3 valcom do 50XX mali mensi pracovny tlak a aj litraz. napr. 5011 mala 20L cerpadlo. 7011 ho uz mala 27l. Tym aj vykon hydrauliky. Vykon hydrauliky sa zjednotil az u rady 52XX a dalej. Kedy sa zacal montovat modernizovany rozvadzac + pomocny valec ktory bol uz u 3 a 4 valcov rovnaky. Ale dotycny Dušan 19 asi naozaj riesi cerpadlo motora.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#14 Nový příspěvek od red.bill »

Řeší mazání.

Co jsem v rychlosti mrknul do katalogů, tak všude je pro danou modernizaci jen jeden druh čerpadla hydrauliky... Vím, že 50 mají ještě slabý zadek...

dusan19
Příspěvky: 311
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zámena olejoveho cerpadla

#15 Nový příspěvek od dusan19 »

Jedná sa o čerpadlo motorového oleja.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“