Zetor 7011 brzdy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Jakub,j
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 13, 2023 7:15 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Zetor 7011 brzdy

#1 Nový příspěvek od Jakub,j »

Zdravím, potřebuju radu ohledně brzd.
Když odvzdušňuju pravou brzdu tak vše jde jak má, ale když chci odvzdušnit
levou, tak při sešloupnutí levého pedálu brzdy z baňky na kapalinu
vystříkává kapalina ven, neví někdo proč?

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7011 brzdy

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Na lavom hlavnom valceku si nastav pri pedali spravnu vôlu medzi tlacnym srobom a piestikom. Podla toho co pises ho mas bez vôle natvrdo. Minimalna vôla tam musi byt 0,5-1mm. Ak toto nepomôze, tak je ten valcek KO a treba ho vymenit.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7011 brzdy

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Chlapci přestala mi brzdit pravá strana. Je to na 7045. Z ničeho nic. Pedál je tvrdý normálně jak kdyby kolo brzdilo, když šlapu obouma nohama na oba pedály, tak se pedály houpou, tak předpokládám že vyrovnávač je v pořádku. Když pedály spojím brzdí jen levá strana, když rozpojím, levý pedál brzdí levou stranu, pravý nebrzdí. Vše kolem brzd je tak půl roku nové. Doteď to brzdilo celkem normálně.
Je mi jasné že mne sundání portálu asi nemine, zkusím dneska ještě povolit odvzdušňovák jestli stříkne kapalina, předpokládám že ano. No vůbec mne nenapadá co se mohlo udát.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7011 brzdy

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Měnil si gufero v portálu? Klidně mohlo pustit a máš to mastný... když chvíli pojedeš s přišlápnutým pedálem, má snahu brzdit?

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7011 brzdy

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

Měnil. Měnil jsem úplně všechno. Stojím delší čas na pedálu a nic. Ani náznak. Připadá mi to jak kdyby se sekl váleček nebo něco podobného. A nebo je tam opravdu olej. Ale ze skříně diferáku zatím nic nekape.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7011 brzdy

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak abych to posunul. Dneska jsem potřeboval ještě něco vytáhnout z lesa, smířený s tím, že budu muset brzdit ruční brzdou, páč to jedno kolo toho moc neubrzdí. Cestou do lesa je to převážně do kopce, ale i tak jsem semtam pořádně pošlapal po pravém i levém pedálu. Levá strana okamžitě do smyku, pravá nic. Už rozhodnutý, že jak přijedu domů, tak sundám kolo a vyrvu ten portál. Cestou z lesa je to z kopce, tak zas dupačka po pedálech, s odhodláním že tu pravou zkusím pořádně zahřát, jestli to nezačne brzdit aspoň trošku. A z razu pravá strana, ta co nebrzdila šla do smyku. Jsem se až leknul. A od té doby to brzdí. Tak nevím. :-/
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1233
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 7011 brzdy

#7 Nový příspěvek od kaja.h »

No bude tam ten olej, já to mám taky, před technickou vemu čistič brzd a prostriknu od prasátka buben a brzdime v pohodě.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zetor 7011 brzdy

#8 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kdyby tam byl olej tak to nebrzdí pořád, nebo jen trochu. Ale to začalo brzdit úplně normálně tak jak to brzdilo předtím. A večer jsem jel znovu a brzdí to pořád stejně.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6634
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 7011 brzdy

#9 Nový příspěvek od Lukashil »

Mel jsi bordel v brzdovce nebo trubce, vyslap pres odvzdusnovaky aspon pul nadobky a dopln novou
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“