brzdový ventil starší typ - repase

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

brzdový ventil starší typ - repase

#1 Nový příspěvek od jirka.jc »

potřebuju (pro jistotu, byl na odstaveném traktoru) zrepasovat tenhle brzdový ventil http://www.podhoran.cz/eshop/69201.brzd ... index.html
co je uvnitř? o-kroužky, nějaká membrána? jde objednat díly dovnitř?
popřípadě je vnitřek stejný třeba s https://eshop.agrozet.cz/e-shop/ventil- ... gLUF_D_BwE ?
díky :)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

V 99% staci ten ventyl vycistit a premazat. Rada sa v tom drzi vzdusna vlhkost a vznika tam potom hrdza. Najhorsie je ked sa dlhodobo nepuziva vzducharina. Ak to nepomoze tak kupit novy. Diely do toho neviem ci kupis.

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#3 Nový příspěvek od jirka.jc »

pavle ďakujem 8)
opravdu to stačilo vyčistit a nebyla to žádná děsivá věda :D uvnitř byla taková kaše, asi směs vody, oleje a rzi...
jinak tenhle typ už nový nekoupíš, jen repas. ale co tam můžou repasovat než vyměnit manžetku, ventilek a sítko...

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#4 Nový příspěvek od jirka.jc »

navíc ten repas jen když pošleš starý díl. proto jsem to chtěl zkusit doma...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#5 Nový příspěvek od dava.vit »

Zdravím pánové, připojím se k debatě. Řeším vzduchové brzdy na Zetoru 7011 a zjistil jsem, že mám problém v brzdiči vleku - nejde mi vůbec vzduch k připojovací hlavici k vlečce...zkoušel jsem ventil rozdělat ale jen tu přední část(kde je ten pístek) a nic moc nebylo vidět tak jsem to promazal, dal dohromady ale pořád nic. je něco vidět v té zadní části brzdiče, kde je ta velká pružina? má smysl to znova rozdělávat nebo lepší vyměnit za jiný brzdič?

Předem díky za reakce a mějte se :)

oakenfold
Příspěvky: 298
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#6 Nový příspěvek od oakenfold »

Repas stojí asi 500 kč.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#7 Nový příspěvek od murár »

Len tu maticu na tej spružine nepovoľuj! Ja som ju povolil :red: a po opätovnom nastavení my už zle odbrzďovalo vlek! Ta spružina je nastavená na určitý tlak a keď to dáš o závit viac alebo menej tak to zle brzdí. Aj kvôli tomu som to teraz menil na svojom traktory.
https://postimg.cc/bd8ZGXGL

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#8 Nový příspěvek od jirka.jc »

aha, tak chyba. na prazdno to chodilo, s protitlakem z vleku to špatně odbržďuje, viz murár asi:-) co mam teda povolit - utáhnout? taky jsem to rozdělal do šroubku... :red:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#9 Nový příspěvek od Sniper »

Když zavřeš ruční ventil u koncovky na hadici znovu ho otevřeš, vlečka zabrzdí a odbrzdí normálně?
Ten brzdič pod traktorem dělá vlastně to samé, jenom to umí proporciálně dávkovat. Na jedné straně zastaví přívod vzduchu, na straně druhé začne upouštět vzduch z větve od něj dál až po brzdič na vleku.
Čím více upustí vzduchu, tím více se vlek zabrzdí ( vlek musí být nafoukaný ) pokud ti dobře funguje proces zabrždění, ale dlouho trvá odbrždění, máš zaškrcený plnící kanál.
Jestli že máš vše složené jak má být zkus tu mosaznou matku přitáhnout o 360° a vyzkoušej. Pak můžeš zkusit oproti původnímu zase povolit o otáčku.
Já si už základní nastavení nepamatuji, dělal jsem to 1x před 8mi lety, ale naladil jsem to v pohodě tak, aby mi vlek brzdil dřív jak traktor a dobře plnil.
Jen na vzduchový válec ( mám bss T 3,5 s která má jen jeden na zadní nápravu ) jsem dal odfukovací ventil, aby odpouštěl a odbrzdil rychleji. Na Pajce jsou válce s ventilem 2 a v pohodě, na 5t jsou válce 4 bez ventilu a vše mi funguje plus mínus stejně a není problém.
Tak ať to brzy dáš dohromady.

K repasům nemám důvěru, je to sázka do loterie, velké procento zmetků a špatně fungujících dílů.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: brzdový ventil starší typ - repase

#10 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pichnu to sem. Třeba někdo bude vědět. Jak prosím seřídit tento ventil?


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Neřešil někdo prosím? Jde mi o.ten šroubek s drážkou a matičku. Když jsem to sešrouboval jak to bylo tak ten klobouk s páčkou je volný. Předtím to bylo napružené. Poskládané bych to měl mít dobře.
Děkuji
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“