Zetor 7011 - nefunkčný vonkajší hydraulický okruh

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 7011 - nefunkčný vonkajší hydraulický okruh

#16 Nový příspěvek od pavolmakys »

PavelSk ja princip ventylu chapem, len si neviem predstavit preco ide jedna rychlospojka a druha nie. Este pomahalo sucastne zacat dvihat hydraulikou, teda pustit sucastne aj vnutorny okruh, vtedy ako tak isla aj druha rychlospojka. Pritom druha isla v pohode. No zazitok otocit pluh a doorat co som mal zacate.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7011 - nefunkčný vonkajší hydraulický okruh

#17 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked pomohlo pouzitie vnutorneho okruhu tak na 99,99% bola netesna cast diferencialneho ventilu, ktora pusta olej do vonkajsieho okruhu. Tym ze si dal do pohybu vnutorny okruh, tak sa v dieferencialnom okruhu stretol unikajuci olej pre rychlospojky s olejom pre ramena a tym sa zdvihol tlak aj vo vonkajsom okruhu. Preto zacala fungovat aj ta konkretna rychlospojka. Ten rozvadzac ma vela miest kde môze vekom a pouzivanim vzniknut niejaka ta netesnost pripadne necistota. A ked sa to vo finale nasčita, tak to blbne vsetko a nerobi tak ako má. A hlavne co sa tyka rozvadzacov starsieho modelu ako mali traktory tušim od 57XX-70XX. Tie su na opravu zlozitejsie. Preto u modelov 72XX a vyssie ten rozvadzac prekopali a "modernizovali" niektore prvky.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 7011 - nefunkčný vonkajší hydraulický okruh

#18 Nový příspěvek od pavolmakys »

Pavel mám podozrenie že tam mojom novšom je podobná zavádza. Robil somovladanie hydraulických okruhov, skúšal som to na hydraulickom trojbodový bez záťaže, to išlo. Zapol som pluh o otočiť mi nešlo. Opäť jedna rychlospojka nedá tlak, ešte to preveríme keď bude teplejšie.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“