motor 5201-hází vodu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: motor 5201-hází vodu

#16 Nový příspěvek od pavolmakys »

Mozno primitivna vec, ale uz vela krat som sa stretol s tym ze musi byt chladiaci okruh dobre ovzdusneny, hlavne ak tam mas aj kurenie. Osobne mi to traktor tiez robi, vzdy po starte pocas zohrievania mi vyhadzoval vodu. Tiez mam podobny problem s kurenim, daval som vsade hadice, trochu su aj zalomene ako vchadzaju do kabiny, ak sa traktor nezohreje na 80 tak nekuri. Hodil som si gulove ventyli hned za vodne potrubie ako to odchadza do kurenia a druhy pred vstupom spiatocky do vodnej pumpy. Cele leto som ich ma zavrete a nebol problem.
Ja som si kurenie dorabal, a nelogicky som ovzdusnovacie otvory na radiatoroch zaslepil, tak sa mi to horsie ovzdusnuje, pomoze ked po namontovani tych gulovych ventyloch, odpojit spiatocku co ide vodnej pumpy a strcit ju do chladica, pridat a pockat pokial nejde voda bez bublin. To vascinou musim absolvovat po otvoreni kurenia aby mi vodu nevyhadzovalo.
Raz sa mi podarilo zachytit ten moment ked zacal tlacit vodu z chladica, normalne pri otvorenom vicku stupala voda v chladici az zacala vytekat. Zhasol som traktor, voda klesla. Nastartoval, chvilu pockal a voda opat stupala. Zhasol, potom vyplulo bublinu.
Ako hovorim, ked som mal cele leto vypnute kurenie, nebol problem, najazdim cca 400 mth. Odpoj kurenie a uvidis.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

fajmonjiri
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 25, 2022 7:45 pm
Bydliště: Svitavy

Re: motor 5201-hází vodu

#17 Nový příspěvek od fajmonjiri »

Chlapi zatim dik jak budu mit chvilu a budu jezdit zkusim vase rady. Snad uz neco z toho pomuze :)

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: motor 5201-hází vodu

#18 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Ahojte mám problém s vytláčaním vody z chladiča
Pred rokom odtlakované hlavy
Nepomohlo
Tento rok výmena vložiek a zhoršilo sa to
Prikladám aj kratke video
[youtubeS]https://youtu.be/QAvn6PUq2jU[/youtubeS]

oakenfold
Příspěvky: 311
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: motor 5201-hází vodu

#19 Nový příspěvek od oakenfold »

Pokud máš vodu v chladiči, než nastartuješ?
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 5201-hází vodu

#20 Nový příspěvek od pavel sk »

Pri montazi vloziek do bloku ste merali presahy? Hlavy ste dotiahli akou silou? V hlavach ste nemenili puzdra vstrekovacov?

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: motor 5201-hází vodu

#21 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Presahy som meral
Hlavy boli robene komplet
Nove mrazovky, puzdra vstrekov a nove ventily s voditkami
Skusim zhodit hlavy a uvidi sa

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 5201-hází vodu

#22 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie puzdra vstrekov ste narazili uplne na doraz? Hlavy su dotiahnute riadne na moment?

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: motor 5201-hází vodu

#23 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Hlavy mi robila firma a rok sa na nich jazdilo bez problémov
Dotiahnute boli na 165 Nm

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: motor 5201-hází vodu

#24 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ještě by bylo řešení zkusit test na přítomnost co v chladící kapalině. Ať se ví jestli to fouká na nebo jestli to jen někudy teče.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: motor 5201-hází vodu

#25 Nový příspěvek od pavel sk »

165N.m je malo. Pises ze rok sa na nich jazdilo normalne. Co potom nasledovalo??? Co si na tom opravoval??? Alebo si to prehrial????

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: motor 5201-hází vodu

#26 Nový příspěvek od Sedlák »

NO vidím že s podobným problémem nejsem sám, výbrus nový, vodní pumpa asi 8 roků, x tý termostat, chladič kupovaný měděný zároveň s vodní pumpou, nedávno i nové hlavy a opravená jedna prasklina v bloku co se mi nezdála a furt , jak je traktor ve velké zátěži (táhnu 7t do kopce několik kilometrů) tak začne házet vodu ven přepadem chladiče a jak voda ubývá tak roste i teplota :-/ . Když jezdím s postřikovačem, rotačkou, rozmetadlem tak v pohodě ale jak se oře nebo něco těžkého táhne do kopce tak voda postupně ven
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor 5201-hází vodu

#27 Nový příspěvek od thovt »

Dotahovaní hlav u dieslů po určitých motohodinách momomentovým klíčem je pravidelná udržba chce to číst manual.

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: motor 5201-hází vodu

#28 Nový příspěvek od red.bill »

Jistě šmudlo ale nějak si pozapoměl, že se změnilo těsnění... ty původní se taky mazaly olejem či vazelínou a dnes to už neděláš a jen ho plácneš na blok... navíc pokud by ti fouklo těsnění pod hlavou, už to bude dělat pořád a ne jen v zátěži...

Když ti to začne házat ven vodu jsou hadice tvrdý jak kámen, že je nezmáčkneš nebo normální? Co vložky nemůže být nějaká prasklá/prorezlá a pustí to jen kdyžbse to víc ohřeje?

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: motor 5201-hází vodu

#29 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Chlapi zhodil som hlavy a problem bol podfuknute tesnenie
Zblbol mi momenťák a myslel som, že je to v poriadku ale zjavne nebolo :vztek:
Dnes som kupil nove tesnenia pod hlavu a mám druhý momentový kľúč tak už to dúfam bude ok

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: motor 5201-hází vodu

#30 Nový příspěvek od Sadra17 »

red.bill píše: čtv led 19, 2023 7:58 am Jistě šmudlo ale nějak si pozapoměl, že se změnilo těsnění... ty původní se taky mazaly olejem či vazelínou a dnes to už neděláš a jen ho plácneš na blok... navíc pokud by ti fouklo těsnění pod hlavou, už to bude dělat pořád a ne jen v zátěži...
to se mazalo kdysy dávno když bylo těsnění z kusu hadru :D dnes už materiály pokročili tak nejni třeba mazat, ba naopak těsnění je "gumový" tak ani olej nenasaje 8)

v zátěži to může dělat pokud je těsnění jen mírně "načnutý" dělalo mi to auto, dokud jsem jezdil v klidu tak pohodička ale jak jsem mu naložil tak vyházelo vodu
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“