Kompresor Zetor 6245

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
majorec6945
Příspěvky: 39
Registrován: pát lis 07, 2014 3:55 pm
Bydliště: Prešov

Kompresor Zetor 6245

#1 Nový příspěvek od majorec6945 »

Nazdar,chlapi, chcel by som poradit s kompresorom na traktore.Pravdepodobne bude niečo vybehané alebo bude cely komplet KO.
Chyba je v tom ze dost pomaly tlakuje system aj ked natlačí tak fuka velmi skoro cca 400kpa, ale to je vec regulatora tlaku ten sa chystam vymenit.
Otazka znie co ako prvé vyskusat pre diagnostiku kompresora ci treba komplet valec,kruzky,piest,hlavu

Dakujem za rady

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Kompresor Zetor 6245

#2 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar, riesil by som to tak ako si napisal, takze vsetko vymenit, ale regulator by som nemenil, staci odkontrovat maticu a dotiahnut tu nastavovaciu skrutku. povedzme o jednu celu otacku. je pod tym plastovym krytom na vrchu regulatora.

majorec6945
Příspěvky: 39
Registrován: pát lis 07, 2014 3:55 pm
Bydliště: Prešov

Re: Kompresor Zetor 6245

#3 Nový příspěvek od majorec6945 »

a "spodok" netreba menit ? tu kluku ojnicu ako u motorky ked sa robi vrch motora tam by to malo vydrzat ? ked vymenim valec piest kruzky hlavu?

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Kompresor Zetor 6245

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Co je to dost pomalu natkakuje systém? S čím to porovnáváš s jíným traktorem nebo máš jenom pocit, že to jde pomalu? Nemá smysl něco bezhlavě měnit, ty kompresory jsou relativně nesmrtelný. Jen občas blbnou ventilky v hlavě. Jak víš, že fouká jen na 4atm.? Jen podle budíku na palubce? Nejednou už zarostla ta trubka od vzduchojemu k čidlu, případně samotný čidlo, budík ukazoval nesmysly a přitom foukal správně... Jako první bych si jiným(mechanickým) budíkem ověřil jak to fouká ve skutečnosti a až pak řešil případný závady...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kompresor Zetor 6245

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako ten kompresor tlakuje ked na regulator napojis hadicu pre fukanie kolies??? Ak pri 400 kPa regulator razne odfukne, tak ho treba len nastavit ako popisali chlapy vyssie. Co sa tyka samotneho kompresora tak plati co napisal red.bill 8) . Ten piest, kruzka a valec len tak nezoderies pretoze sa toci polovicnou rychlostou oproti motora. Ak samotny kompresor nema dostatocny vytlak (vykon) tak to v 90% spôsobuje samotna hlava kompresora. Vlastne stav ventilov v nej. Pokial sa vydrie valec, pripadne sa zapeču kruzka v drazkach piesta, tak za to väcsinou môze nepravidelna udrzba motora a netesne sanie vzduchu do kompresora kedy nasava prach a bordel hlavne v prasnom prostredi. Väcsiou som sa stretol s tym ze kruzka boli v drazkach nepruzne a zapecene karbonom s oleja a vlastne cely motor bol v takom stave (zanedbany). Pri pravidelnej udrzbe a vymenach oleja v motore je ten kompresor naozaj skoro nesmrtelny a vydrzi velmi vela.

majorec6945
Příspěvky: 39
Registrován: pát lis 07, 2014 3:55 pm
Bydliště: Prešov

Re: Kompresor Zetor 6245

#6 Nový příspěvek od majorec6945 »

Porovnávam to s druhym traktorom co som mal vlek ten istý.Starý traktor odfukoval pri 700kpa vlek brzdil krasne,6245 odfukne pri 4 (2krat 4 krat stlacim pedal a brzdný ucinok upada na vleku) nestiha dofukat a netesnost mam tam minimalnu ako hovorim oproti 5718 co som mal ta nafukala system podstatne rychlejsie.

majorec6945
Příspěvky: 39
Registrován: pát lis 07, 2014 3:55 pm
Bydliště: Prešov

Re: Kompresor Zetor 6245

#7 Nový příspěvek od majorec6945 »

a vymena len kruzkov nieje "fuserina"? Tak skusim tu hlavu zatial asi zbytocne pojdem do komplet noveho aj ked dnesna kvalita urcite nedosiahne originalnu.Ked to zhodim budem mudrejší

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kompresor Zetor 6245

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Vymena samotnych kruzkov zavisi hlavne od stavu valca. Kruzka sa po demontazi do valca vkladaju a meraju medzi koncami kruzku šparovimy mierkami. Pokial je valec OK v medziach tak to samotne prekruzkovanie neni fuserina a normalne sa to robilo a nielen u traktorov. Tazko povedat kde to jazdilo a v akych podmienkach pri akom servise. Regulator by mal regulovat tlak pri 590-600 kPa. Nie viac. Ako som ti napisal. Skus napojit samotnu hadicu na fukanie kolies a skus ako to fuka na po lplyna. Prstom by si nemal udrzat tlak na konci hadice. Je to najjednoduchsie ako vyskusat ako kompresor tlakuje. Ak ho udrzis prstom tak je nieco zle. Pozri sa v prvom rade na hlavu kompresora a jej stav. Nova nestoji vela. Ak nepomoze vymena hlavy, tak az potom by som isiel dalej. A mozno za to pomale nafukanie systemu ani nemôze kompresor ale netesny ovladaci ventil vzduchovych brz na traktore. Uz som sa aj s tym neraz stretol ze to pri tlaceni vzduchu utekalo cez odfuk toho ventilu. Ventil bol plny bordelu. Pri chode motora to nebolo pocut fucat. Diagnostikoval som to tak ze som natlakoval traktor s ineho externeho zdroja bez toho aby motor traktora bezal. Naposledy som toto riesil doma na 69tke.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“