Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#1 Nový příspěvek od pplachy »

Zdravím všechny traktoristy a mechaniky. Měl bych několik záludných dotazů :-) :chytry: , ale Vy si s tím poradíte :)

Na zakoupeném Zetoru 7711 mám provedenou úpravu (viz. foto). Levá černá hadička vede do nádrže. Pravá spodní hadička vede zezadu do vstřikovacího čerpadla. Jinak nádobka nemá žádný jiný otvor. Nejspíš to není úprava z fabriky, vypadá to na samo domo. Jinak hadička z přepadu 1. vstřiku vede také zezadu do vstřikovacího čerpadla, ale do jiného vstupu.
Setkal se s tím někdo, na co to slouží?

Obrázek


Další dotaz je na přední nápravu. Před rokem jsem dělal futra na svislých čepech. Pružiny nebyly polámané a gumové manžety byly OK a tak jsem nic dalšího neměnil. Nyní jsem si všimnul, že manžety jsou prasklé. Budu to znovu rozdělávat. Napadlo mě vyměnit i pružiny. Dokázali by jste podle fotky a míry zmáčknutí manžet říct, zda jsou už pružiny unavené? Když jsem to měl rozebrané, tak jsem si bohužel nezměřil výšku pružin. Jakou výšku by mohli mít nové pružiny? Na předku traktoru je jen 6 kusů závaží pod přední konzolou tak jak to bylo z fabriky.

Obrázek
Obrázek

A poslední dotaz. Jaký výfuk doporučujete pořídit a proč? Hranatý nebo doutník? Přírubu na kolínku mám trojúhelník na 3 šrouby. Původně ještě originál výfuk tam je hranatý. Zetor má takový ostrý zvuk a řekl bych i dost hlasitý, ale uvnitř tlumiče je už něco vysypané.

Díky

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#2 Nový příspěvek od red.bill »

Podle mě se tím někdo snažil odstranit padání nafty... udivuje mě co všechno lidi nevymyslí místo toho aby si vyměnili všechny hadičky... pokud je vedení(i přepady od vstřiků) 100% těsný nafta nepadá.

pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#3 Nový příspěvek od pplachy »

Je pravda že s padáním nafty problém nemám. Taky nemám problém se zavzdušněním ani když vyndám skleničku a prázdnou ji vrátím. Stačí napumpovat naftu a traktor běží.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#4 Nový příspěvek od red.bill »

To není problém u žadnýho, ta trocha vzduchu proletí četpadlem jak nic... kor u těhle novějších, ty není ani třeba odvzdušnovať, to propumpuješ "zpátky" do nádrže

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#5 Nový příspěvek od hobr »

Výfuk doporučuji doutník - podle mne nejhezčí a pěkný zvuk.
http://www.dilymikes.cz/eshop/foto/2119/2119420_o_0.jpg
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#6 Nový příspěvek od pplachy »

Taky mě to táhne k tomu doutníku, škoda ze stoji 2x tolik :(

pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#7 Nový příspěvek od pplachy »

Ještě bych měl jeden dotaz zde na odborníky.
Z odvětrání bloku mi při jízdě odkapává olej, ale nekouří se z něho. Traktor tahá dobře, starty v zimě docela slušné. V létě start na první převalení. Protože většinou táhnu vlek mám kompresor stále zapnutý. Nedávno jsem ale kompresor před jízdou vypnul a zdálo se mi že odkapávání oleje ustalo. Je možné že by tlakování bloku způsoboval kompresor?

Chystám se změřit tlaky, jen co seženu kompresiometr.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Co tak ten kompresor skusit vypnut a vyskusat???? Aj ked pochybujem ze to bude tym kompresorom. Ta odvetravacia rurka je tam nato aby si ten motor mal kadial odfuknut. Pokial motor pracuje ako popisujes, olej niejak velmi nemyzne, tak by som to neriesil.

pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#9 Nový příspěvek od pplachy »

Už potmě jsem se vrátil domu od traktoru. Měřil jsem tlaky půjčeným kompresiometrem KN1127. Hodnoty jsou následující (Mpa).

1. 29
2. 29
3. 29,5
4. 30,5

Přijde mi to slušný a tak vyndavat písty, abych se podíval na kroužky nebudu. Ale zas jsem na začátku a nevím :-).
Většinou olej (15W40) doleju na střed měrky a po cca 5ti mth je na minimu. Traktor požívám jen v dopravě na častý kratší jízdy do 1 hod a z 80% času plný plyn. Když zastavím tak se dělá loužička jen pod tou trubkou, jinak sucho. Asi to vyřeším přiděláním plechovky na tu trubku a bude po loužičkách :smich:

Díky za tip. Ten kompresor vypnu a budu to víc sledovat.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#10 Nový příspěvek od Pavel »

je ta trubka na odfuku do smycky nebo ma mit vevnitr prepazku je v cajku ten odfuk

pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#11 Nový příspěvek od pplachy »

fotka trubky je zde
Obrázek

Zezadu toho Al krytu je přes otvor plech. Nemělo by tam týt ještě něco na způsob drátěnky?

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Nie. Len ten plech.

pplachy
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 16, 2015 6:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Zetor 7711 - dotaz k opravě a úpravě

#13 Nový příspěvek od pplachy »

Díky za info.

O víkendu jsem jezdil, ale protože jsem tahal káru s bagrem, tak jsem si netroufl vypnout kompresor.

Našel jsem zde jedno staré téma, kde se řešilo to stejné. Někdo radil vyndat tyčky ventilů a profouknout je. Tak jsem to udělal. Dříve když motor běžel bez všech krytů ventilů tak nedocházelo téměř ke stříkání oleje po okolí. Nyní po profouknutí tyček jsem nastartoval motor pouze bez jednoho krytu a jen na volnoběh a během několika sekund bylo všude nacákáno oleje až až. Takže něco to ovlivnilo, ale jestli to ovlivnilo plivání oleje z odvětrání bloku ještě uvidím.

video před profouknutím tyček
https://youtu.be/6eHZ13-8ohU

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“