Zetor 161

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Samo4541
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 02, 2022 11:17 am
Bydliště: Plavecký Mikuláš

Zetor 161

#1 Nový příspěvek od Samo4541 »

Dobry den idem si pre radu na zetora 161 pry vizšich otackach motora ide ten motor strašne ako kebi nepravidelne vsetko štart uplne v pohode aj taha dobre aj ked len tak poprydavam ok ale ako drzim plyn dlchsie hrozne to ma divny zvuk a robi to aj v tahu na plny vykon uz si neviem stym sam rady

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Zetor 161

#2 Nový příspěvek od Famfulin »

Palivovy a vzduchovy filter ? Teď mam čerstvé zkušenosti s tým mým křápem tak budu machrovat :D .. dělám si legraci. Určitě bych zkusil nejdříve ty filtry...

pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 161

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Píše že motor ťah má. Ak by čo i len jeden valec vynechaval, tak to by na ťahu cítil. Určite to robí motor??? Počúvaj motor, nie výfuk. V robote mám niečo podobné u 16145 na ktorej posledné jazdím. Tam to pri určitých otackach robi výfuk.

Samo4541
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 02, 2022 11:17 am
Bydliště: Plavecký Mikuláš

Re: Zetor 161

#4 Nový příspěvek od Samo4541 »

Ked sedim v kabine tak to vubec neni počut len turbo ako si popiskuje aj ked vonku stojim pry motore tiez je to ok ale ked pocuvam ja neviem zo schodou otras jako je pravda dat dole vyfuk neni problem neska skusim to natočit

pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 161

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja to pocujem aj v kabine. Ale len pri otackach cca. 1600-1900ot./min. To je u mna v zatazi podtočeny motor. Tiez ma to sralo preco to ma taky divny vynechavajuci zvuk. Vlani v jesen som na tom traktore chodil mulcovat povalene kukurice. Hmoty na mulcovac bolo miestamy abnormal. Ten motor mal co robit aby to utocil+ pojazd. Motor to tahal v kazdom rezime otaciek. Ked som mu napr. v orbe na jar vykuril podla otackomera 2280 ot./min., tak ten vynechavajuci zvuk zmyzol a ja nahanal aj Case 190 s takym istym pluhom. Traktor Kristal a hlavne rady 160xx a novsie musis proste drzat pod krkom. Na jar v oračke mi vysla spotreba u 16145 lepsie ako u 12145. Akurat ze mi zaciatkom leta na tej 16145 klakol nasobic. Jazdim len v rezime zajíc. dodnes :) Oprava u "firmy" v nedohladne. Mozno to v buducnosti opravy len šrotár pod magnetom :'( . Inak je to (tej dobe) vyvozny Kristal vzadu na 18,4-38. U nas v širokom okoli je ten legenda 8)

Samo4541
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 02, 2022 11:17 am
Bydliště: Plavecký Mikuláš

Re: Zetor 161

#6 Nový příspěvek od Samo4541 »

Uvidim este sa nato nekedy pozrem lebo nejako sa mi to nezda cez zimu som na tom traktore robil motor vlozky piesty hlava po go vstreky cerpadlo po go nove turbo preto pisem ze motor taha dobre aby to robilo neplechu je pravda ze doteraz som mu nedaval plny plyn ani nejak extra zataz doteraz behal len z vlečkou balikmi atd az teraz sa podmietky robiia preto som si toho vsimol len neukazuje mi otackomerer nevim kolko mam otačok lebo sa mi zda ze mi nejde prydat naplno tiahlo na plyn asi dlhe lebo doteraz to nevadilo ked sa zabiehal ze nejde tolko prydat no sak uvidime lebo co sa tyka filtrou a nafty som uz pozeral davno

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“