dotaz na upravy na 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

dotaz na upravy na 6911

#1 Nový příspěvek od lukasn »

ahoj chttěl bych se zeptat jestli někdo nedával spodní nádrž ze 72 na 69. pokud ano jak je to naročné a co je všechno potřeba udělat?
dále mě vadí sedátko spolujezdce na levé straně jde nějak jednoduše předělat na pravo nebo se musí převařit blatník? díky za rady. zkoušel jsem to tu najít a nedařilo se mi to. pokud se to to už řešilo tak omlouvám.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: dotaz na upravy na 6911

#2 Nový příspěvek od Pavel »

sedadlo zpolujezdce sem dal na druhou stranu rovnou na blatnik na stk problem nebyl spolujezdec ma podnohama takovou bedynku kvuli noham aby je mne pohodlne a v bedince mam koliky a drobnosti delal sem to kvuli detem jo jeste na ty strane mam vodni topeni

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: dotaz na upravy na 6911

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Nadrz tam nedas kvoli sirokemu uchyteniu kabiny. A to siroke uchytenie je práve kvoli brzdovym pedalom.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: dotaz na upravy na 6911

#4 Nový příspěvek od lukasn »

na bazosi se nedavno prodavala 69 kde prodejce psal že tam nadrž má, ale pamatuji si jeslti měl jinou kabinu. když jsem mu chtěl zavolat jak to udělal tak už jsem to nenašel.

jaké sedatko si tam dal protoze co mam já tak má v blatníku výřez.

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: dotaz na upravy na 6911

#5 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak mas doma 69-tku, tak sa ohni pod nu pod pravu stranu kabiny a bude ti hned jasne, preco tam bez väcsich zasahov klasicku nadrz so 72 len tak nedas. Tu na fore sa taketo upravy v davnejsej minulosti riesili a viaceri isli cestou ze bud vymenili cely traktor za novsi, alebo pokial sa podarilo za lacno zohnat celu kabinu s novsej rady+ bednu dalsich drobnych potrebnych dielov, tak prekopali cely traktor. Tato druha varianta obnasa okolo toho viac zmien ako len prehodenie kabiny. Neni to len tak na jeden vikend. Niekde som videl ze tam mal chlapik nadrz na naftu vyrobenu na mieru aby tam sedela namiesto bedni na baterku. Tu dal na lavu stranu. Co sa tyka sedaka, tak aby si rovnako pouzil pôvodny s lavej strany, tak musis vyrobit do praveho taky isty vyklenok (vybratie) ako je origo na lavom blatniku + navarit uchyt (pant) a podperu.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: dotaz na upravy na 6911

#6 Nový příspěvek od filip »

Na levé straně měli nádrž zetory ve finsku, oni si dělali vlastní kabiny, tehdy lepší než naše. Tak to vyrobit podle toho.

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: dotaz na upravy na 6911

#7 Nový příspěvek od lukasn »

ja vím o traktorech houby začínam s tím :-) mluvil jsem s technikem co mi dela STK tak by s tím neměl problem aby tam byla nádrž dole ale chtěl by aby byla seriové výroby tak proto se na to ptám. ta moje teče přes víčko když ji dam plnou a docela mě to štve. ještě je řešení zvednout kabinu a dát novou nádrž. nemám nikoho v okoli ke komu bych mohl vlézt pod 72 abych mohl porovnat jak je to udělaný na 72 a na 69 abych věděl jeslti tam jde jde dát nádrž.
ještě se zeptam proč spousta lidí dává na 69 novější výfuky a svody? je to tišší zvedne to výkon nebo v čem je to lepší?
díky všem za odpovědi a rady :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dotaz na upravy na 6911

#8 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem známému vyráběl nádrž na 6911 pod kabinu. Jednoduše jsme vzali metr, papír a měřili a konzultovali. Pak jsem spočítal rozviny a naohýbal plechy. Dělal jsem ji z 3 mm plechu, aby byla trochu odolná třeba v jízdě lesem. On pak koupil uzávěr na nadrž řady 70. Takové to šroubovací víčko z plastu. K tomu se vyrobil kus trubky a vyvařil do díry v nádrži. Co si vzpomínám, dával jakési čerpadlo k té nádrži. Původní vedení paliva je samospádem a tady to bylo dole a zlobilo by to. Co si vzpomínám, byl to takový váleček a z čel vstup a výstup. Podobné mám u minibagru. Membránové? Pak šla nafta v pohodě. Tu původní nádrž měl uvnitř špinavou a tekla. Vyndal ji a udělali jsme jen kastlík v podobě nadrže. Tam dal topení a kastlik na věci. Dlouho jsme spolu nehovořili, ale měl ten traktor na papírech, tedy technická v pohodě.
Sedačku jsem přendaval u naší 40. Máme velkou kabinu. Vyrobil jsem nové zadní blatníky. Jsou stejné jako 6911 na kteroužto jsem vyrobil podle jednoho výkresu asi 10 sad blatníků. V tom blatníku nemám tu prohlubeň, v které sedačka původně je. Je trošku víc vystrčená a spolujezdec sedí kolenama víc namáčklej na tom čele kabiny. Původně chtěl pantatík sedačku spolujezdce také vpravo. Dal jsem ji tam. A on pak když cpal spolujezdci šaltpáku do klína usoudil, že bude lepší ji přendat vlevo. Tak jsem vyrobil držák jinej a dal ji doleva. Ten pravej držák jsem uříznul a flek zatřel.
Ten kastlik pro tu sedačku co se zapustí do blatniku lze zvládnout levou zadní. Ale chtělo by to původní kastlík a oměřit ho. Připravit si ho a pak vyřezat díru a vsadit ho do blatníku. Ale jestli máš řazení klasika páka pod volantem, po čase zjistíš že tam ten spolujezdsc překáží. Jako mi.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: dotaz na upravy na 6911

#9 Nový příspěvek od Pavel »

ja ji dal proto rovnou na ten blatnik a by spolujezdec neprekazel a je to v pohode az bude traktor doma dam fotku

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: dotaz na upravy na 6911

#10 Nový příspěvek od lukasn »

ja tu sedačku skoro nepouživám sem tam sedne žena, ale jsem zvyklej z auta nastupovat levou stranou tak to dělam i u traktoru :-) na prave straně mam joystick od čelního nakladače. nádrž si zvládnu nakreslit jen jsem chtěl použít standartní :-) moc díky všem za rady a názory.

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: dotaz na upravy na 6911

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

U 69XX je nostna rura ktora ide skrz spojkovy zvon, drzi kabynu v predu na obydvoch koncoch rovnako dlha s prevodovky. U rady 70XX a vyssie je ta rura na pravej strane o hodny kus kratsia. Tym je aj nostnik kabiny ktory je napevno privareny o kabinu ovela blizsie ku prevodovke. Tym tam vzniklo miesto pre nadrz taku aku tam montovali. Ak na 69-tku prilozis nadrz 72XX tak ti cca. pol nadrze bude vycnevat mimo kabiny a traktora. Ak najdem dake foto v mojom archive pre porovnanie tak dolozim.

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: dotaz na upravy na 6911

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Tu su foto nosnej rury s obydvoch stran traktora 7245. Vycnievajuce konce a ich dlzkovy rozdiel so silenblokmi je dobre vidiet: lava strana Obrázek ,prava strana Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: dotaz na upravy na 6911

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked si tieto dve foto kus zväcsis, tak vydno pravu stranu u traktorov ako je 69tka. Na foto vydno kolko ta rura vycnieva na pravej strane. Je to kvoli umiestneniu brzdovych pedalov: Obrázek Obrázek Lepsie foto som nenasiel :zapomel:

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: dotaz na upravy na 6911

#14 Nový příspěvek od lukasn »

ahoj Pavle moc diky za fotky. pod svoji 69 jsem si vlezl a podival se a tu 72 jsem neměl kde a ted to super vidim máš to dobře vyfocené.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: dotaz na upravy na 6911

#15 Nový příspěvek od lukasn »

a proč se to ještě předěláva na komín ze 72 ?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“