Proxima 8441 - kouří

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Proxima 8441 - kouří

#46 Nový příspěvek od crazymen11 »

A to před opravou nekouřil startoval normálně, to je fakt divný. Nebo bych nechal udělat větší předvstřik. Kdoví jak to odflàkli. To není normální. Není po startu slyšet že by šel jako by na 3.

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#47 Nový příspěvek od Famfulin »

Před opravou startoval bídně, kouřil jen za studena a bylo to o hodně lenivější a hlavně, z čerpadla se ozývaly dost nechutné zvuky. Teď to teda jede podstatně líp, startuje opravdu na drnc a chod takový tichý akorát to začalo kouřit :(

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Proxima 8441 - kouří

#48 Nový příspěvek od crazymen11 »

A co bylo s čerpadlem, na co přišli když ho rozdělali. Ložiska, Vacka, elementy, zdvihátka, odlehčovací ventily atd. Kde dobře dělali čerpadla tak v Agromotoru ve Velkém Meziříčí nebo nám jednou dělali čerpadlo z multicary M25 v Měříně v Diamosu i se vstřikovačema.
Já bych si tipnul stejně na palici že bude nějakej ventil ne tak pěkně těsnit.

Pavel
Příspěvky: 8269
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Proxima 8441 - kouří

#49 Nový příspěvek od Pavel »

z kus udelat reklamacku cerpadla takle to mnel syn v praci odeslo cerpadlo nechali ho opravit a motor nesel odvezli ho ji nam tam jim plno veci dali z nej ze to museli vymnenit mladej cerpadlo zadelal a traktor mazal jak zamlada ja tady znam 4 cerpadlare a ke trem bych to nedal byl sem u jednoho ten se mne tenkrat ptal jestli mam to cerpadlo pro sebe nebo na firmu ze podle toho ho udela nakonec mne ho delal brita kamos a cerpadlo bezi jak ma

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#50 Nový příspěvek od Famfulin »

čerpadlo už je na cestě do motorpalu (reklamace) šéf servisu říkal, že se na to hned podívají jak dorazí. doufám že tam nějaká závada bude a že se to konečně vyřeší....

Traktor místo toho aby přes sezónu pracoval, tak to jen bere peníze, čas a nervy...

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#51 Nový příspěvek od antipo »

Ahoj, jsem taky z Třince, když píšeš o servisech tak Ti můžu doporučit pana Sochu z Dobré, má i stolici a dělá čerpadla takže si myslím, že kdybys mu tam odvezl celý traktor tak by si dal s tím rady. Ten náš autorizovaný servis tady nestojí za nic a opravnu v Oldřichovicích Ti taky nemůžu doporučit - na proxe mi dělali spojku na tři krát a ani potom to nebylo v pořádku. Jinak by ta proxima neměla kouřit vůbec, po startu a pak když už je fakt pod plným plynem tak lehce do černa
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#52 Nový příspěvek od Famfulin »

Zdar, ano p. Sochu mi už doporučovalo více lidí... ale přece jenom jsem to poslal do Motorpalu, stalo to 17tis a je to špatně ? musí si to chlapci nějak pořešit, jinak je to teda dost bída ...

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Proxima 8441 - kouří

#53 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím, když tak prosím napište jak jste dopadl s čerpadlem a motorem jestli už je ten kouř nějaké přijatelné míře.

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#54 Nový příspěvek od Famfulin »

Zdravím, takže čerpadlo přišlo z Motorpalu včera, údajně bylo něco s regulátorem, nějaké táhlo trochu drhlo...

Po nastrojení komplet všeho zpět, kouřivost se vůbec nezměnila. Tak sem si řek, že je potřeba to nejdříve zahřát a pak vyhodnocovat. No hned jak sem jel od kamaráda zpět, tak sem zjistil, že mám asi zavzdušněn chladicí okruh, protože sem pustil topení a pořad to nehřálo. Po ujetí zhruba 2km začal motor smrdět, tak sem nechal na chvíli na volnoběhu, pak začalo hřát topení a už vypadalo, že je vše ok... přijel sem domů, nechal jsem to ještě chvíli běžet na volnoběhu, pak sem si řek, že už na to dneska kašlu, sednu do traktoru, abych ho zaparkoval a při rozjezdu brutální bíly kouř. Jako zakouřilo to tak, že jak sem přidal otáčky tak nejdříve do černa, po chvílí to zakouřilo světle modrou až bílou barvou - ale opravdu brutálně hustě. Pak to přestalo, tak sem pro jistotu vypnul motor... dneska ráno už nešlo nastartovat, jenom tak 1 až 2 otáčky. Tak sem hledal co se stalo, a koukám na turbo - jak je spojeno s hrdlem, které jde dál do výfuku, že je nějak mokré. Sundám ten mezikus a celé turbo zalité vodou...

Takže pro letošní sezónu sem už asi dojezdil ... :(

Prostě je to pro mně životní lekce. Traktor byl z Maďarska, zakoupeny od slovenského překupníka. Za ten rok se už dělalo GO: převodovky, rozvodovky (včetně nového diferáku) zadní portály, spojka, orbitrol. No teď se udělalo palivové čerpadlo.. no a teď je motor KO.

Potěšující je, že jednou ten traktor už bude udělaný celý. Horší je že pořizovací cena byla 550tis a doteď už sem do toho dal dalších 250tis no a teď ještě motor :( už sem z toho nešťastný...

Rada pro kohokoliv kdo by se rozhodoval kupovat traktor od překupníků - dobře si to rozmyslete než uděláte stejnou chybu, jako já :(

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#55 Nový příspěvek od Famfulin »

Takže abych to aktualizoval. Asi prdnul EGR ventil a přes sání to cuclo vodu nebo to zalilo výfukové potrubí a voda se dostala do motoru... co teď s tím ?

Pavel
Příspěvky: 8269
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Proxima 8441 - kouří

#56 Nový příspěvek od Pavel »

hele mne dvakrat kluk privez neco taky z proximy hlinikovej bazmek a vnem prasklina tak sem mu to svarel delalo to co popisujes pak to mnel v servisu u kuchare a tam to cele mnenily ale tohle tusim melo neco spolecneho bud klima nebo nejakej vymnenik uz si to nepamatuju

Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - kouří

#57 Nový příspěvek od Tomas6 »

Je voda v oleji? Pokud ne, vytahej vstřiky nebo žhavky a zatoč startérem aby se voda vyfoukala ven, ten výměník od egru odpoj a hadice spoj, prostě ho vyřaď a zkus to nastartovat. A nebo změř tlaky pokud máš čím.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#58 Nový příspěvek od Famfulin »

Voda v oleji neni. A treba sundavat vyfukove nebo saci potrubi ?

Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - kouří

#59 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nee. Normálně bych to vyfoukal z válců a zkusil start.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#60 Nový příspěvek od Famfulin »

Vodu sem propojil. Egr zaslepil na vystupu z vyfuku. Trysky vyrahnul protocil a pak to dal vse zpet a ono to jede uvidim jak se to vsechno vypali jestli to dokonce neprestane i kourit 👍

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“