Proxima 8441 - kouří

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - kouří

#61 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ten EGR zaslep i na vstupu do sání. Teď si přesně nevybavím jak to tam je, ale vyloučíš to že to bude tahat bordel z prasklého výměníku, nebo ho alespoň odpoj od elektriky. Ve válcích bylo moc vody?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#62 Nový příspěvek od Famfulin »

Jj zaslepím oba konce jen musím udělat druhou záslepku. No ve válcích bylo hodně vody, jak sem vyndal vstřikovače a protočil motorem, tak toho bylo dost. Jel sem to projet a jak sem přijel zpátky tak z odvětraní klikové hřídele šla pára. Tak sem hned vylil olej a zítra dam nový i s filtrem.

Předpokládám, že ta voda se tam dostala jak sem se to snažil nastartovat kolem válců nebo ventilů jak se to pěchovalo v horní úvrati.

Co se týče kouřivosti tak to kouří dál.

Teď už nevím co ještě udělat... :(

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Proxima 8441 - kouří

#63 Nový příspěvek od crazymen11 »

zdravím ja bych ještě zkusil zvětšit předvstřik a nebo pak bych zkusil znova změřit kompresy a do toho který mám nejmíň nalít trochu oleje pomocí tříkačky a hadičky, dostat se hadičkou na stěnu válců. Znova změřit a pokud se to nehne nebo jenom o málo tak je to netěsnost na ventilech, pokud se komprese zvedne vírazně víc ta to hold jsou koužky. A nebo sundat svody výfuku nastartovat a z valce který nejvíc kouří, tak se na nej zaměřit. :zapomel:

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Proxima 8441 - kouří

#64 Nový příspěvek od crazymen11 »

nebo mě napadlo udělat si přípravek na tlakování a dát ho buď místo žhavičky , nebo vstřikvače a pustit do valců kolem 4 barů při horní uvrati a poslouchat kde fíčí unikající vzduch jestli přes ventily nebo přes kroužky.

crazymen11
Příspěvky: 213
Registrován: stř bře 17, 2010 7:33 pm
Bydliště: hlinsko

Re: Proxima 8441 - kouří

#65 Nový příspěvek od crazymen11 »

Zdravím tak jste dopadli s motorem budete ho ještě spravovat nebo ne.

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#66 Nový příspěvek od Famfulin »

Dobrý den, trochu sem teď neměl čas odepisovat na foru. Do včerejšího večera jsem nedělal z traktorem nic, jen sem zkoušel si hrát z předvstřikem na obě strany, ale opravdu nejlepší chod i tah má ten motor jak se to nasadí zakolíkované a už se s tím nehýbe.

Jak sem zmiňoval, včera večer jsem vygooglil dílenskou příručku pro motor 1205 a tam mě zaujala kapitola "montáž vsřikovačů". Je tam napsáno že vstřikovače musí být nasazeny přepadovou trubkou k žhavičkám. Chlap z Motorpalu mi říkal že to nejsou směrové vstřikovače, a že je jedno jak je tam dám. Dále v té dílenské příručce bylo napsáno, že pokud jsou vstřikovače dany naopak motor má špatný chod - z toho sem usoudil, že někde je asi chyba. Volám dneska ráno do Motorpalu a ptám se tedy, jestli to jsou, nebo nejsou směrové vstřiky. Zase mi bylo řečeno, že nejsou, a že je jedno jak to tam je. Já se na to ptám, proč tedy špička vstřikovače má díru na kolík ? na to pán říká, že se tedy zeptá chlapů a světe div se ... ano, jsou to směrové vstřikovače, které já mám namontovány obráceně.

Takže dneska poslední naděje, že jak to otočím tak snad už budu mít klid. Musím ale koupit všechna těsnění a i trubky k vstřikovačům, protože se to rozebíralo už milion krát, a už jsou sedla vymačkané.

Olej, že by bral jsem vyloučil, protože před opravou čerpadla a vstřikovačů to nekouřilo.

Určitě dneska dám vědět jak sem dopadl.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - kouří

#67 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ještě mrkni na tom vstřikovači, na špičce bývá ryska která se kryje s ryskou na těle vstřikovače, to je velmi důležitá poloha, nevím jak to přesně má proxa, nevím o tom že bych já když jsem nechával dělat vstřiky nějak řešil polohu, ale já mám motor 1204.
Ještě kdysi jsem řešil motor na bagru, kde se dělala generálka a po ní kouřil jak prokoplé kamna, po všech pokusech padlo na podezření že jsou otočené písty, tak se sundala hlava a vše ok, ale byl zanesený výměník v sání a mělo to málo vzduchu, přitom tlak turba ok. Ale to u proximy nehrozí ta nic takového doufám nemá, to jen takový střípek ze života.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Proxima 8441 - kouří

#68 Nový příspěvek od Pavel »

natoceni trysek a vstrikovacu muze myt dost vliv na

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima 8441 - kouří

#69 Nový příspěvek od pavel sk »

Postavenie vstrekov a ich správna poloha je základ takmer u každého motora čo poznám. Okrem komorkacov s capovou dyzou. Ale aj tam sa nájdu výnimky.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Proxima 8441 - kouří

#70 Nový příspěvek od Janci »

Ak dobre vidím tak proxima má vysokotlaký prívod z vrchu a prepad z boku, takže sa dá otočiť o 180 stupňov ako popisuje Famfulin. Treba si prečítať čo napísal trochu pozornejšie :-/
Obrázek
Zetor 4011

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Proxima 8441 - kouří

#71 Nový příspěvek od pavel sk »

Ved práve. Ten vstrek sa dá založiť do hlavy opačne.

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#72 Nový příspěvek od Famfulin »

S velkou radostí oznamuji, že kouřivost proximy zcela zmizela. Opravdu to bylo otočené o 180° :pohar: :pohar: :pohar:

No dneska mi spadl kamen ze srdce, protože už sem se chýlil k tomu že budu sundavat hlavu a snad i vložkovat motor. Už sem opravdu nevěděl, co by to mohlo být a pak se stal zázrak :D

Šťastný sem jak malý kluk 8)

Mám i docela dobré srovnání jaky to má vliv na výkon, spotřebu atd... a to v diskové sekačce Samasz Samba 280.

Včera sem jezdil cca 1,5h a vzalo to cca 10l/hod - to byly vstřikovače ještě opačně.

Dneska sem sekal 4h a podle všeho sem se dostal na 7-8l/hod.

K baráku mám takový prudší kopec. Včera jsem naschval v tom kopci spomalil (na 5 převodový stupeň) na nějakých 1500ot/min a jak se přidal plyn tak sem už to nerozjel a musel sem podřadit. Dneska to samé a úplně v pohodě na tu 5tku sem to vyjel.

Každopádně chci všem poděkovat za rady a nápady. 8) 8) 8) 8)

Doufám, že na chvíli už budu mít pokoj :-)

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - kouří

#73 Nový příspěvek od Tomas6 »

Vidíš, taková kravina.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Famfulin
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2018 9:39 am
Bydliště: Třinec

Re: Proxima 8441 - kouří

#74 Nový příspěvek od Famfulin »

Ano, totální kravina. Kdybych tu dílenskou příručku měl rychleji tak si usnadním minimálně měsíc života.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Proxima 8441 - kouří

#75 Nový příspěvek od Tomas6 »

A nebo si zapamatoval jak tam byly když jsi je tahal ven
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“