Porucha startu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Major 80_
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 08, 2022 8:34 pm
Bydliště: Karviná-Ráj

Porucha startu

#1 Nový příspěvek od Major 80_ »

Zdravím všechny.
Můžete mi prosím někdo poradit s problémem startování u Majora 80 r.v.2017? Závada se projeví jen občas a to tím, že motor nejde nastartovat. Pravděpodobně se bude jednat o některý z bezpečnostních spínačů nebo vadný konektor, ale nejsem si tím jistý a než se pustím do demontáže chtěl bych se poradit. Po otočení klíčku do polohy 2 je pouze slyšet cvaknutí relátek, ale motor se neroztočí. Zkoušel jsem startér a ten se zdá být OK, protože po připojení + na svorku motor normálně točí, ale nenastartuje. Pokud někdo můžete přispět radou nebo vlastní zkušeností, budu velice rád. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Porucha startu

#2 Nový příspěvek od thovt »

Může to dělat cívka startéru která spouští elektromotor startéru.

Major 80_
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 08, 2022 8:34 pm
Bydliště: Karviná-Ráj

Re: Porucha startu

#3 Nový příspěvek od Major 80_ »

tu jsem právě zkoušel propojit přímo z baterie a hned naskočila a startér se roztočil.

JardaCNC
Příspěvky: 2350
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Porucha startu

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Takže jsi si sám našel tu závadu.
Kde je problém?

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Porucha startu

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Problém bude v tom, že asi ten + přivedl na svorku 50... tedy vyloučil závadu v samotným startéru... co vím tak to má jištění startu na náhonovou spojku, možná bude ještě někde... zkus ten spínač/e proklemovat a vyloučíš závadu v nich... pak už jen jít po kabelech a hledat...

Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Porucha startu

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Prvně bych začal spínačem na spojce.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Major 80_
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 08, 2022 8:34 pm
Bydliště: Karviná-Ráj

Re: Porucha startu

#7 Nový příspěvek od Major 80_ »

Tam problém není. Vypadá to pravdepodobne na spínač reverzu. Ruční spojka a ruční brzda jsou lehce přístupné a navíc jsou zobrazeny- sviti na palubovce. Podle info co mam jsou blokovany jen tyto 3 bezpečnostní obvody. Nevím jestli je spínač i v převodovce na neutral řadící páky? Kupoval jsem traktor jako starsi a nějaké zásahy do Elektra tam byly tak snad to nebude nic zásadního. Nemám podrobne schema a tak zkouším zjistit něco tady. Nevíte někdo kde je ten spínač reverzu umisteny? Je přístupný nebo je někde schovaný?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Porucha startu

#8 Nový příspěvek od thovt »

To jsou ale ptákoviny co tam dává výrobce. Ještě pochopím pro start motoru musí být např. sešlápnutá spojka nebo nějaká páčka, aby startér nemusel ještě zbytečně točit s převodovkou, vše ostatní je šílenost.
Když startuji veterána klikou a je zapnutá převodovka na neutrál je hned cítit odpor na klice na tož roztočit na potřebné otáčky.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Porucha startu

#9 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ja ma 7341, vzdialeneho predchodcu od tvojho, a mam istenie aj na zaradenu rychlost, spinac je na viku prevodovky pod krytom co je ta sikmina pod sedackou. Ci to ma aj major to ale neviem.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“