Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Imonzo
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 25, 2022 8:53 pm
Bydliště: Trnava

Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#1 Nový příspěvek od Imonzo »

Zdravim, mam problem s mojim 8011, nejde vyvodovy hriadel ani "korytnačka" viete niekto poradit, kde hladat chybu prosim a čo opraviť ? :)
Ďakujem

Uživatelský avatar
swolf
Příspěvky: 110
Registrován: stř kvě 14, 2014 10:44 pm
Bydliště: Praha

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#2 Nový příspěvek od swolf »


pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Tieto dve poruchy spolu suvis nemaju. Ak traktor nejde na rezim korytnacka (je to cisto mechanicky rezim), tak to môze byt roztrhnuty pas nasobica, zodraty pas, prasknuta pruzina pasu nasobica, rozladene nastavenie. Co sa tyka vyvodu PTO, tak si skontroluj ci mas zaradeny pohon vyvodu (mala packa na podlahe pri rucnej brzde musi byt nadoraz dole). Inak tam toho môze byt viac poruch. Netesnost spojky, rozvadzaca, nizky tlak oleja v systeme, opotrebovane lamely spojky. Pokial traktor ide a taha aj pod zatazov na rezim zajac (rezim ovladany tlakom oleja) bez preklzu, tak tam by som nizky tlak oleja vylucil.

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#4 Nový příspěvek od vladman »

No takto.... Ešte keď som vlastnil 8011, tak sa mi viackrát stalo, že nefungovala,, korytnačka,, a vždy bolo na vine rozladenie nastavenia.... Treba to nastaviť cez to bočné viečko.. Spomína to aj PavelSK.... Je to popísané aj v príručke...
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
vjf55
Příspěvky: 161
Registrován: úte říj 21, 2008 7:44 pm
Bydliště: 53401 holice

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#5 Nový příspěvek od vjf55 »

Ahoj ta želva zajíc a spojka vývojového hřídele mají společný čerpadlo chce to změřit tlak buď u trubky u vývojového hřídele nebo pod podlahou tam by mělo být místo kde se ten tlak dá změřit

Imonzo
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 25, 2022 8:53 pm
Bydliště: Trnava

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#6 Nový příspěvek od Imonzo »

No príručku som pozeral už aj predtym, len tam som sa moc toho nedozvedel, skratka iba že to mam cele rozobrat a rozpojit, potom zistim- čo je vlastne logické. chcel som skor najprv volakou vylučovacou metodou zistit či neni chyba niekde inde bez toho aby som to musel fakt rozpajat.
Tlak som meral pod podlahou, ukázalo 0,9Mpa ( podla priručky má byt 1-1,2mpa) postupoval som podla príručky na strane 73.
(Zároven nejde ani servo, aj ked teraz neviem či aj stým to súvisí)
Čo sa tyka korytnačky, ta ma až tak nesere, písal som to len aby som popísal komplet problém. Ale bez PTO vela roboty nespravim...

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas maly tlak. Bez rozpojenia za medziskrinou to cerpadlo v prevodovke nevymenis. Co sa tyka riadenia, tak tam je nato ine cerpadlo. To je na pravej strane v suchej casti medziskrine hned za spojkou. To sa da vymenit z boku aj bez rozpajania traktora. Ak mas na tom este origo pôvodnnu skrinu riadenia tak aj ta moze byt KO a neposilnuje.

Imonzo
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 25, 2022 8:53 pm
Bydliště: Trnava

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#8 Nový příspěvek od Imonzo »

No rozpojit v tej časti traktor, a prehodit čerpadlo, sa mi zdá jednoduchšie, ako rozoberat všetky 4 časti vyvodoveho hriadela a hladat chybu tak trocha ako lajik, no aj tak ma zaujima; t. zn. že pokles tlaku už o 0,1mpa spraví taký rozdiel ? (že v podstate znefunkční pol traktora ? )

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 8011 - nefunkčny vyvodovy hriadel

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

U toho systému ak klesne tlak pod 1MPa tak je to problém. V mojom vlajke a nielen u mňa je veľa foto s rozborky a opráv tohoto druhu

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“