Problém s nádrží na 6911

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
7491
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 24, 2022 11:38 am
Bydliště: Vyškov

Problém s nádrží na 6911

#1 Nový příspěvek od 7491 »

Prosím poraďte jak vyčistit naftovou nádrž aniž bych ju musel demontovat. Je na to nějaké fígl? Přestane se dodávat nafta při volnobehu nebo v tahu zrovna když to člověk nepotřebuje, k.....va. Vyměněn palivové kohout za nový,vyčerpána dvakrát nádrž hadickou,rofoukla nádrž od pal.kohoutku,tak nevím... :vztek:

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém s nádrží na 6911

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Vyplachovat, vyplachovat, vyplachovat. Naliat horucu vodu so saponatom, na ventyl napojit stlaceny vzduch nech to riadne rozmuti v nadrzi a potom vyplachnut. Opakovat niekolkokrat. Ale ak tam mas velke kusy bordelu tak jedine demontovat. V technickych problemoch sa toto uz riesilo viackrat.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Problém s nádrží na 6911

#3 Nový příspěvek od Franta.cz »

Jak víš, že je to v nádrži?
Taky jsem jednou půl roku bojoval se chcípáním.Jeden den desetkrát týden nic pak jednou.Nakonec jsem našel nad skleničkou v benžu drobek.Občas zacpal průtokáč pak dal pokoj a znova.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Problém s nádrží na 6911

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Dotazovatel nepopisal presnejsie preco mu to hasne. Ci je to tym ze mu upcha potrubie ventyl- hruby cistic paliva (sklenicka), alebo neupchava sa nic, len motor nedostava dostatok nafty. Tam môze byt pricin viac a nemusi to byt nadrzov.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Problém s nádrží na 6911

#5 Nový příspěvek od jhamos »

Tak i já sem se včera trápil s naftou na 7011,vozil sem dřevo z lesa,pár stovek metrů.traktor se zastavil,nešla nafta a tak sundal holendr z dopravní pumpy,profouknou a zase pár stovek metrů,no takhle asi 20 x než sem dojel domů.
Sklenička absolutně čistá,tak se to musí ucpávat někde v nádrži,tak sem jí vyndal a nádrž vcelku bez hrubých nečistot,jen taková zalepená a úplně zalepená sací trubka takovým povlakem... Mohlo by to být,,že traktor někdy dříve jezdil na bio naftu nebo něco takového?
Čím to nejlépe vymýt,horkou vodu a saponát?

Uživatelský avatar
7491
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 24, 2022 11:38 am
Bydliště: Vyškov

Re: Problém s nádrží na 6911

#6 Nový příspěvek od 7491 »

Zdarec borci, jak se mi to ucpalo poprvé tak klasika sklenička sítko profouknuti do nadrze a hral pul dne a potom podruhe po treti a šli ven filtry oba jemný, vyměněna gumka,sitko u odkalovace,vymena hliníkových těsnění od nadrze až k vstrikovacimu cerpadlu (a než se to začalo kazit bylo celý vedení suchý bez uniku paliva) no a jestli to ujelo 3 km s dvoukolou do lesa pro dřevo a zas. Pak mě napadlo ještě dopravni pumpa (pístek,ventilek...) fakt nevím. Ale začalo to po zimě, přes zimu to v nádrži bylo bez nafty, nádrž není zrezla,včera sem zkoušel vysat naftu cerpadilkem z nadrze ale nedostanu se do rohů protože od nalivaciho hrdla dolů je natrubek, no a právě se mi zrovna nechce vymontovavat nádrž.....

Pavel 11
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 5:20 pm
Bydliště: Přerov

Re: Problém s nádrží na 6911

#7 Nový příspěvek od Pavel 11 »

měl jsem obdobný problém s nádrží na 5511, vypustil naftu, přefiltroval a čistil nádrž atd. při jizdě zase sklinka plná kalu atd. Jenže vevnitř je přepážka, pak jsem vařící vodou s troškou louhu zaexperimentoval a pak taky trošku agrese wafkou, nádrž byla čistá, jenže zase tekla u spodního lemu, po zacínování neboť jinou jsem nesehnal jsem vnitřek několikrát odmastil nějakým koupeným přípravkem a vylil epolexem, zatím drží a vše je čisté.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“