Různé portály na Zetor 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Různé portály na Zetor 4011

#1 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Ahoj, když jsem měnil gumy, tak jsem si chtěl udělat výměnu oleje v portálech a na levé straně je origo portál s kontrolní,nalévací a výpustným šroubem to je v poho, ale na pravé straně žádný sériový napoušteci-kontrolní. Jen někdo udělal do obalu 10mm díru. Tak jsem začal čistit a na levé straně je portál s číslem 4011 2821. A na pravé straně 5111 2802. Mají stejné poměry ozubených kol? Protože když jsem s tím jel na redukovanou 1 do zatáčky, tak v tom občas škubne. Víte někdo co je v portálech za ozubená kola??

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Různé portály na Zetor 4011

#2 Nový příspěvek od fikejz »

Musíš sundat to spodní víko na němž je vypouštěcí šroub a spočítat zuby na velkém kole. Být tam může ledasco. Pokud jsou rozdílné převody v portálech nemá to dobrý vliv na diferenciál, protože při přímé jízdě po tvrdém povrchu se stále otáčí a na to není stavěný.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Různé portály na Zetor 4011

#3 Nový příspěvek od pavolmakys »

Mas to zdvihnute, zatlac uzavierku a otoc z jednou stranou a pocitaj na druhej strane. A nemusis nic rozoberat. Alebo zarad rychlost a otacaj, kolko otocis dopredu, tolko sa musi druhe otocit dozadu. Ved je to take jednoduche.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Různé portály na Zetor 4011

#4 Nový příspěvek od fikejz »

To je pravda, takhle to zjistí rychleji i snadněji. Označí si polohu kol proti bodu na zemi otočí a až když budou otáčky rozdílné tak pak to bude teprv muset spočítat, aby věděl co tam má a co má shánět.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: Různé portály na Zetor 4011

#5 Nový příspěvek od carter »

U té druhé fotky vpravo poslední dvojčíslí vidím 81, to by měl být rok výroby. Takže by to mohlo být z nějaké 70 nebo tak, ta měla převod pomalejší než 40. Ale samozřejmě převody vevnitř můžou být z čehokoliv.
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: Různé portály na Zetor 4011

#6 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Tak z levého portálu na mě nevytekla ani kapka oleje a v pravém aspoň nějaký byl. Tak jsem sundal víka abych viděl co se stalo s tím bez oleje a počítání zubů. Mám jich 55 na obou stranách, ale u toho levého bude chtít asi opravu, velké kolo jezdí do strany cca 1,5cm a výši tam nějaký zajišťovací drátek.
Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Různé portály na Zetor 4011

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten portal so 70XX neni. Ten kus drôtu je axialna pruzina ktora pridrziava ozubene koleso aby nechodilo do stran.

Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: Různé portály na Zetor 4011

#8 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

No zítra to schodim a kouknu co je další poničené na tom levém portálu. U toho pravého mi štve, že tam nejsou ty otvory pro nalévání, ale u "nekvindy" jsem našel ze 70řady víko portálu co má ten boční kontrol-nalejvák akorát jsem k tomu nenašel zátky.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Různé portály na Zetor 4011

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

To veko s kontrolnym a nalievacim otvorom je rovnake aj u starsich typov napr.:57XX, 67XX, 69XX. K tej drôtenej pruzine patri aj taky specialny kruzok v ktorom ta pruzina drzi pokope a zaroven sa aj axialne opier. Podla tych deklikov a velkostou lozisk ten portal bude 40XX pripadne 1. modernizacie.

Bohumil Kačena
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 am
Bydliště: Nebílovy

Re: Různé portály na Zetor 4011

#10 Nový příspěvek od Bohumil Kačena »

Tak portál bude muset ven. Ložiska a hlavně gufero na poloose K.O a pak jsem si všimnul, že mám mikroprasklinky na ozubení tý hřídele co jde do diferáku. A je mikroprasklina na vnějším koši ložiska do kterého bouralo to velké ozubené kolo. Malá hřídel má 12zubu. Takže 12x55.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Různé portály na Zetor 4011

#11 Nový příspěvek od mastnacek »

To jsou ty stroje, co prosly statnim statkem a pak x rukama u soukromniku. BOhuzel :(

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Různé portály na Zetor 4011

#12 Nový příspěvek od Pavel »

to ses na omylu videl sem traktory co se dovezli z ciziny a byly v horsim stavu sezrany rezem a v skrinich sracky

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Různé portály na Zetor 4011

#13 Nový příspěvek od mastnacek »

Pavel, ale ja myslim ty skladacky, dily ze vsech moznejch typu.

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Různé portály na Zetor 4011

#14 Nový příspěvek od Pavel »

bouzel to sem take videl v tricitce sem treba vydel motor ze 47 a vse prodejce tvdil ze je origo

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Různé portály na Zetor 4011

#15 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak to bysme si museli udelat statistiku .) Ja verim, ze praseciny typu leva strana jina nez prava a dalsi zameny se dely spis v JZD a po restitucich. Jestli nekdo dal jinej motor, tak to neni takova improvizace jako s tema portalama. Ale nechci se dal prit.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“